Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Danas sam se raspametijo, odem za svog skloskog druga iz Modriče da pogledam neku polovnu opremu za drzanje svinja i naletim kod tog tipa na sijačice za pšenicu, mada gazde nema i snijeg je poprilično pokrijo strojeve ali mi se svidjela jedna amazone sijacica od 3 m, mada ima i od 2 ali ona bi mi bila premala , neznam sto bi mi vi rekli za ovu sijačicu dali je preskupa i dali vrijedi 1800 e ispod koliko je izgleda nebi dao http://www.olx.ba/artikal/20003500/sijacica-za-psenicu-zito-amazone-d7-specijal/ ili da kupim ovu isariju i ona mi poprilicno lijepo izgleda 1250 e http://www.olx.ba/artikal/19328378/sijacica-za-psenicu-zito-isarija-2-5-m-novi-model/
 
Kako su se pokazale ove novije IMT-ove sijačice što se tiče kvalitete sjetve, norme... općenito? Sjetva uljane repice sa njom?

2djtaps.jpg


Prije par godina sam imao priliku vrlo kratko sijati sa jednom takvom, a sad sam je svrstao u uži izbor kod kupnje.
 
Ima je kolega, uzeo je novu, lagana je za hidrolift, jako lijepo posije mogu reć, on je zadovoljan, sije i repicu s njom, trenutno najbolja u kraju tako da mislim da nema problema kod sjetve repice.
 
Po meni odlicne.Ima par u nasem kraju.Sve sa singl diskom ali odlicno rade.Kazu da se moze naruciti i sa dva diska.Meni se jako svidele.Cene su muske ali ako bude povracaja....mozda uzmem.
 
Nazovi Agropanonku oni uvoze njihove rasipace, mozda imaju neke informacije o sejalicama.
 
U vezi one Amazone sa predhodne stranice...kod nas se kreču cene za D7 Special II, 2,5m oko 1400€, ali mora da bude u odličnom stanju, tako da po meni nije veliak cena za ovu od 3m neje prevelika, probaj spustiti na 1600 ako ide, ako ne daj mu i više, vredi mašina to svakako!

A što se pak tiće sijačice sa diskovima, po meni ako se kvalitetno zaore masa, da ništa ne viri van i da je oranje čisto nema potrebe za diskovima, lula odrađuje posao samo tako, znači na prvom mestu treba gledati na plug i na oranje.

Od kako imamo plug sa predplužnjacima preporodio sam se u setvu jesenas, sve čisto, samo teraš, a sijačica stara Hassia sa lulama koja ni malo ne voli da ima kukuruzovine odozgora, odmah vuče za sobom i štopa se.
 
A kad su losi uvjeti za plug,kad se cepa kao slanina,pa kad ne stignes odma da uradis dok je sirovo pa opauci vetar pa osusi pa napravi katakombe,onda ti treba minobacac da usitni,jos ako ima podosta za sejati ijaooo najezio sam se samo kad se setim,kad krenes da radis ne smes da se prejedes oma sarma leti kroz usta...to bratic moze u jakoo lakim zemljama.
 
a kako se pokazale saxonie doterao sam ovu nije posejala 20 hektara kod svabe jeste malo starija ali nista nije isterana jos farbu ima na one sipke gde se poluge zakacinju
 
Nazad
Vrh