Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Vec sam postavljao slike na forum... Pokusat cu potraziti pa ubaciti, kartica sa slikama u mobitelu je izgorjela a ne da mi se paliti stari kompjuter da kopam...

Sve u svemu, komad cetvrtaste cjevi poprijeko sijacice, dva "L profila" idu prema sijacici kao nosaci, dva komada lanca spojeni na kos i na krajeve cetvrtaste cjevi. Cjev izbusena tako da je razmak izmedju prstiju jednak i cjev je tako namjestena da su prsti pod malim uglom prema nazad. Kao dodatan teg je na cjev s gornje strane namontirana osovina od starih konjskih kola i sistem radi bez greske. Sijem s njom sve zitarice i soju i nikad problema s ovim nacinom zatrpavanja sjemena.

Ako iskopam sliku, naknadno cu ju postaviti.
Dobra ideja,samo bih prste mnogo vise oborio ka nazad,skoro pa vodoravno,jer sto vise stoje uspravno,mogu gusiti ako ima zetvenih ostataka na povrsini,pogotovo suncokret.
 
Kod mene su svi stajali uspravno i nikada nije bilo problema sa gušenjem.To je fabričko rešenje,nije ništa budženo.
 
Jel idu neki posebni (na primer SKF 6004 2RSH koji je otporan na prasinu i vodu) ili mogu obični lezajevi? Ovo pitam jer koristim bratovu sejalicu kod koje su lezajevi u ocajnom stanju a znam da ih je menjao pre par godina. Originalni lezajevi su radili dosta duže.

Gledaj da koje god kupis otvoris i napunis tovatom.Nemoj kupovati neke skupe.Ja sam ove godine stavio CX Poljske i zasad nema problema.Posejala je 100kj bez kvara lezaja.Danas smo se ona i ja izljubili.Za sledecu sezonu doce neka veca.
 
@Diklofen
Greska i to velika. Lezaj se ne otvara. Cim se otvori nikada vise ne zaptiva kako treba i ulazi prasina. Previse masti dovodi do grejanja lezaja. Mozda zvuci nelogicno, ali tako je. U kvalitet ne ulazim.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Svih 30 lezajeva smo otvorili i namazali.Zatvorili ih i eto tako radili 5godina.Jedan se nije ugrejao jel nema od cega.Ja ne sejem 100 na sat pa da se to vrti kao ludo_Ove godine odradjeno isto pred sezonu i posejali oko 100kj.Ni jedan lezaj koji smo skidali nema naznake da je ista prasine uslo.E sad kako to ja ne znam.Sve je moguce....
 
Kazu, ako je lezaj pun sa mascu, kuglice moraju da se probijaju kroz svu tu masu i tom prilikom dolazi do zagrevanja.

Iskreno nisam isprobavao, redovno prilikom mazanja svaki lezaj napunim koliko moze stati i mirna savest
 
Ti CX Poljski lezajevi spadaju u neku srednju klasu.Kad ih otvorimoto je smesno koliko malo ima tovata ili sta li je.Otvorimo samo jednu stranu i stavim tovata prstom u krug.Onda par puta lupim o drveni panj sa pozenim lezajem i zatvorenom stranom do panja.Mast se lepo rasporedi i to je daleko od punog lezaja.
Uzimao sam te Poljske i u C3 varijanti.Oni su zatvoreni metalnom oplatom i pertlovani.Njih naravno ne otvaram.
 
Pozdrav,nasao sam gamu 14 u odlicnom stanju.
trazi za nju 300 eur.
kako se krecu cene oltovih sejalica?
 
Mozda na tarupu ili nekoj drugoj osovini,ali diskovi zitne sejalice ili nagazni tockovi sirokoredne sejalice stvarno nemaju tu brzinu.

Ja sam na tarupu probusio kosuljicu plasticnu lezaja i na mazalicu navario iglu i tako svakodnevno mazao taj nepristupačni ležaj jer se pre toga razletao 2 puta. Od kad sam izveo ovu operaciju radio je par sezona bez problema i tako i prodat. :off_topic:
 
ima i manji koš, te nema markire

ova moja sa slike 400€

godina 1998 ili 99
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh