Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Od jutros radim pretres,moracu one gume da menjam dosta su krte i stare,a u kucista sipam preradjeno ulje pomocu one mazalice. Jedino sto stari gazda nije sacuvao sve sarafe,pa je zemlja zagusila lezajeve,ali se i tu okrece bez problema i nek im je Bog u pomoci.
Ne znam kako je kod lezaja, to jest kakvo je kuciste. Ako moze da se otvori skinuti lezaje i ocistiti ih i podmazati, pa posle vratiti, a onaj koji je veoma los mozda je bolje pomeniti
 
Milane onaj tvoj savet koji si mi dao da je probam u dvorustu....pa to vise lici na servis,nego na pregled pred kupovinu. :-D
Tomo nema lakog otvaranja,niti ce biti dirano dok ne pocne neki da otpada i stopa,sve da se remontuje kosta do 30e sto je smesno,ali nemam vremena. Sad samo gume izmenjati i gas dok ide,a posto nece sejati puno ici ce i ovako po recima prijatelja koji je pregledao.
 
Nasao sam ruske za 70din/komad i ne planiram kvalitet,treba sutra tek da pogledam u kakvom je stanju masina. Ovo je preventivna racunica,posto sigurno ima lufta u diskovima. Mada kod mene nece sejati preko 10kj godisnje...
Probaj da dotegnes svaki disk sa imbusom,posto se desava da se disk odvrne pa pocne da landara.
 
Becar druze hvala ti na savetu ali sam bio krajnje ozbiljan da nikakvo poluresenje ne dolazi u obzir,imam 2 Boga kojima se molim,prvi je ovaj veci i njemu se molim da izgura sezonu po mojoj proceni do 5 jutara da poseje,a onaj drugi manji kom se molim je da pootpada sve ali odmah cim udjem u njivu i onda je generalno uradim za jedan dan i do mraka posejem. :osmeh:
 
Na ovoj masini je dobro to sto kada se jedna lula zatvori kolicina semena za tu lulu/disk iscuri na susedne lule pa setvena norma ostaje kakva jest . To govorim zato sto i ako neka ustopa sejanje ce biti zadovoljavajuce .
 
Prodaj to i nemoraš da se mučiš, za te pare plati nekom da ti poseje.:osmeh:
Zato sam i kupio sto drugi drugom seju drugom(brzinom) i na pola njive osacuju koliko su semena potrosili,pa onda odvrnu ili smanje i na kraju kazu,al seje u kilo.
Od ove godine nece da moze,izbazdarim je u dvoristu posejem ove jeseni meni 3-4kj i vratim pod supu,a ako treba te pare uvek mogu dobiti za nju.
 
Poslednja izmena:
Zato sam i kupio sto drugi grugom seju drugom(brzinom) i na pola njive osacuju koliko su semena potrosili,pa onda odvrnu ili smanje i na kraju kazu,al seje u kilo.
Od ove godine nece da moze,izbazdarim je u dvoristu posejem ove jeseni meni 3-4kj i vratim pod supu,a ako treba te pare uvek mogu dobiti za nju.

Iz ovog razloga treba imat svoje. Bas posle zetve sam se posvadjao bas zucno sa jednim u selu sto ima selektor . Prvo je pop. kada sam mu saopstio da sam ja uzeo fungicid kao to je sve isto a posle je poceo da se joguni kako ga maltretiram jer ne moze to kako ja hocu da se potrosi nego to ide " onako " . Kada je doslla na red druga sorta i treba da se cisti selektor onda je krenuo da povisava glas pa je to i dobio nazad i tako zavrsilo selektiranje kao na kirbaju cak je i preostalo seme vadeno iz masine ( odradjeno 300kg i naplaceno sa mojim sredsvom 1000 din , ostalo odneseno kuci i tretiranje ce da se uradi u masini ).:sjasi:
 
I mene to isto muči, kada dođe da ti poseje samo gleda da što pre završi i da ide kući, a kako će ispasti to ga ne zanima, kaže tu je seme u njivi. Zato moram u skorije vreme i ja kupovati sejalicu za žito. Želja mi je takva oltova, da je ferga može nositi.
 
Ja sam takvu kupio za 150 evra, u remont uložio 250 evra i super sam zadovoljan.
Može da se uštela na par kila i nema da ostavlja seme na površini.
Jedina mana je to što oće ta poprečna osovina da nagura ispred sebe žetvene ostatke.
 
Kolege da li ima možda neko uputstvo za amazone d4 ili d5 typ 225 jako bi mi pomoglo

- - - - - - - - - -

pronađeno uputstvo pa ako nekom zatreba
 
Ove godine kupljena polovna imt sejalica od 23 reda, primetili smo da se rucice za podesavanje setvene norme ne mogu pomerati od 1 do 10 nego imaju vrlo mali "hod". Da li neko zna sta moze biti problem? Kad je sredimo bice i pokoja slika..
 
Ako ručice pomeraš od 1 ka 10 onda moraš prvo desnu pa onda levu i obrnuto od 10 ka 1(gledano spreda valjda tako beše) jer udaraju na sredini oni valjci jedni u druge. Vidi da negde nije onaj nazubljeni valjčić oštećen pa koči kad prolazi kroz plastiku, desi se da upadne odozgo nešto pa ga zajede i onda pravi problem
 
Da li je tacna ova tabela za psenicu sa IMT-ove sejalice?
yrazedej.jpg
 
Imam pitanje za sve koji su se nekad nasli u blizini OLT Sigme sejalice ili je videli u radu.... naime ovo za prve dve slike je ono sto imam u dvoristu, Sigma 30, kupljena na licitiaciji za remont u standardnoj izvedbi predvidjena da se voza na lafetu a ovo na ostalim slikama je ista takva koju sam imao prilike da vidim preradjenu u vucenu sa transportnim tockovima pozadi.. da li mislite da vredi ovo uraditi i zezati se, kako ce sama sejalica raditi? Planiram da je za dogodine spremim, sami bismo je odradili sto se tice varenja, farbanja i samog remonta a posla ima bas bas. Orijentaciono mi treba izmedju 2500 i 3000e za potpuno kompletan remont ukljucujuci i preradjivanje tockova pozadi da bude vucena u jednoj tacki kacenja kao npr Berac kukuruza. 4m zahvat, strahovito masovna sejalica... svaka sugestija ce mi pomoci u odlucivanju da li se upustati u ovo...
2014_08_26_117.jpg
[/URL]
2014_08_26_121.jpg
[/URL]
Raznooo_013.jpg
[/URL]
Raznooo_007.jpg
[/URL]
Raznooo_011.jpg
[/URL]
 
Vlado imam slike prerađene Sigme 25 samo trenutno ne mogu da nađem gde sam ih zaturio.U pitanju je bratova sejalica koja točkove ima sa strane.Dosta prostije urađeno nego ovo na slici koju si postavio a služi svrsi itekako.Remont nagaznih točkova je najskuplji.Guma je bila oko 20 eura sa montažom pre nekoliko godina.Ako pronađem slike šaljem ti na p.p.
 
Odlicno, hvala... ovo je samo jedno od potencijalnih resenja ukoliko se resim definitivno za remont, svaki predlog super dodje!
 
Nazad
Vrh