Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

E ovo su masine na kojima se zasniva poljoprivreda u Rusiji,nisam video ni jedno imanje bez takve ili obe sejalice.
1 masina je iz Kanade ona je za direktnu setvu,ima 2 turbo diska i samo seju bez ikakve obrade,kasnije su oni kupili licencu i sad se zove Tom.
20140907115321.jpg

20140907115338.jpg

20140907115525.jpg

20140907115426.jpg

2 masina je njihovo delo Kuzbas(dobila ime po regiji) i ona je za redukovanu obradu.
20140909122820.jpg

20140909122834.jpg

20140909122925.jpg

Obe sejalice imaju neku vrstu elektronske kontrole i pneumatske su.Samu pneumatsku turbinu pokrece Lombardi motor(na vecini). Zahvata su 8-10 metara one koje smo mi vidjali,potrosnja semena po hektaru je kao i kod nas slicna.
Ako je imanje manje i nemaju para onda imaju samo Kuzbas,ako ima vise zemlje i para onda imaju obe i idu jedne godine redukovana obrada,druge godine bez obrade i u krug.
A ovo je imanje koje voli da ore,kazu prinosi su im bolji na klasicnoj obradi i dalje se drze da nema gazde bez duboke brazde.
20140908121805.jpg


- - - - - - - - - -

Bez cca 3000ha godisnje posejane povrsine nisu sigurno.
 
Poslednja izmena:
Isao u rusiju da gledas traktore i gvozdje lepo obradjeno,umesto da gledas donje trapove,jaooo secera i vode:haha:
 
Nije form mesto za kacenje slika tih trapova,a imao bih stogod okaciti i na tu temu.

- - - - - - - - - -

Inace jedno pitanje kad se na Gami resava luft i ubacuju lezajevi jel mora da ide kod strugara ili se samo neka caura izbaci i lezaj ubaci ?
 
Sastruzes nitne izbijes stari lezaj , ubacis novi i zanitujes ili zasarafis na mestu nitni . Za razaradjivanje ustopalih diskova se koristi iskljucivo voda .:ppozdrav:

Posle ovih tvojih slika shvatam izraz " ruska supa " , i da je zlatan bio bi napolju .
 
Zavisi kakvog ćeš kvaliteta da metneš ležaj.Kineski možeš da kupiš za 100 dindži i jeftinije na količinu a u kvalitetu košta od 400 do 600 dinara komad.
 
Moje misljenje je da se stavljaju neki najjeftiniji lezajevi . Zasto , na tom mestu je tesko da spreci ulaz prasine u lezaj cak i kada je zastita lezaja dobra moze da se nakupi blata i da ga izgura zastitu iz mesta, ili da ucuri voda pa i skf ode u lepu isto kao i fkl ...
 
Nasao sam ruske za 70din/komad i ne planiram kvalitet,treba sutra tek da pogledam u kakvom je stanju masina. Ovo je preventivna racunica,posto sigurno ima lufta u diskovima. Mada kod mene nece sejati preko 10kj godisnje...
 
Branko kako si pogodio?
Milane ima lufta,bio je juce kolega i kaze ima da ide s njim bez problema,jer on ima istu.
Posle mi je Okrim rekao kako da podmazem,a ni 50e nije da se kupe novi lezaji i nitne.

- - - - - - - - - -

79godiste.

- - - - - - - - - -

Od jutros radim pretres,moracu one gume da menjam dosta su krte i stare,a u kucista sipam preradjeno ulje pomocu one mazalice. Jedino sto stari gazda nije sacuvao sve sarafe,pa je zemlja zagusila lezajeve,ali se i tu okrece bez problema i nek im je Bog u pomoci.
 
Ha, moja je godinu dana mlađa. :osmeh: A to se i vidi se po njoj.
Pa jesam ti rekao da treba da menjaš gume? :osmeh:
Kad sve završiš sa pretresom, savetujem ti na kraju da je zakaciš za traktor i podigneš, spuštiš i tako ćeš videti najbolje da li su ove plastične cevi u redu, da li neka nije kraća, da ne ispadaju kad budeš okretao na uvratinama. To se najbolje vidi u radu ali kad naspeš seme onda je kasno da menjaš cevi itd...
 
Nazad
Vrh