Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Po meni te sejalice nisu namenjene da seju u oranom ne nabijenom zemljistu. Dok sam sejao na tanjiranom ali vucnom teskom tanjiracom to su bile muke, isto kao i na oranom. Dok sad sa nosenom tanjiracom i o ring valjkom iza to bude druga prica. Od ove godine drugi prohod ce ici polu germinator da upegla jos bolje.
 
To vam pišem, brže nikne iza traga dok iz sredine ne.
Trebaju i kod mene podizači ali ne mogu ih puno našrafiti da mi ne nakupi ž.o.
@stizanin maločas sam bio do sejalice, na 7 podeoku sam sejao jesenas. A to je, znaš i sam, momački pritisak. Da ne bi ostala bez pogona zavezao sam belu krpu na točak i krajičkom oka u retrovizoru pratio da li se okreće. Parola snađi se, jbg kad nisam uzeo sejalicu sa lependrikom (neki lik iz sela tako kaže za elektriku). :)
To je baš momački pritisak, kod mene je na 2. Ja sam imao drugi problem. Za ove tri sezone koliko je sejalica kod mene samo sam jednu sejao po suvom. Okasnim i onda po vlažnom nema šanse da radi a da ne guši tako da preko dvojke nisam ni pomišljao da radim. Zatrpava i ovako pošto radim sa lakšim traktorom Arma 854. Samo on ima drugi problem ne može da nosi sejalicu kad se napuni sanduk semenom, samo do pola.
 
Kod mene Sakalak torun u oranom iako najmanja dubina,otišlo preduboko.U tanjiranom druga pesma.
Uhvatila me malo kišica prvi put ove g,odma problemi ,skuplja i lepi sve što dotakne, u suvom radi za sve novce.
 
Vi, niko nemate situaciju da vam usev bolje nikne iza traktorskog traga?
Prvi put cujem za ovakvo iskustvo...
Redovno iz godine u godinu kod nas u ataru se viđa da iza traktorskog traga nicanje ide i po 2tj kasnije, ili nikne samo 50%....
Evo prosle godine sam za dosta njih mislio da su zaboravili iskljuciti stalne tragove pa svaka 3m imali stalne tragove, al nakon mj dana je niknuo i ostatak, tj tek kad je pala kiša....
 
Moj pokojni deda, laka mu crna zemlje, je još davnih dana, posle setve kukuruza ( 1,5 - 2ha) platćao dodatno tog čoveka da pređe traktorskim gumama po redovima gde je išlo seme, radi boljeg i ujednačenog nicanja.
А газило се и због жичара јер он у тврдој земљи не може да се креће.
 
Po meni te sejalice nisu namenjene da seju u oranom ne nabijenom zemljistu. Dok sam sejao na tanjiranom ali vucnom teskom tanjiracom to su bile muke, isto kao i na oranom. Dok sad sa nosenom tanjiracom i o ring valjkom iza to bude druga prica. Od ove godine drugi prohod ce ici polu germinator da upegla jos bolje.
Tako je. Nisu za rad u ne nabijenom zemljištu. Ne bitno da li je orano ili tanjirano.
Okasnim i onda po vlažnom nema šanse da radi a da ne guši tako da preko dvojke nisam ni pomišljao da radim. Zatrpava i ovako pošto radim sa lakšim traktorom Arma 854. Samo on ima drugi problem ne može da nosi sejalicu kad se napuni sanduk semenom, samo do pola.
Prve godine sam izašao jedan dan posle kiše. Jeste malo lepilo ali uspeo sam posejati. E sad, da li je do zemljišta i redukovane obrade... Probaj jedan manji deo njive da odradiš valjkom (kembridž ili glatki) pre setve, pa ako te opet uhvati kiša da vidiš da li ima razlike.
 
Prvi put cujem za ovakvo iskustvo...
Redovno iz godine u godinu kod nas u ataru se viđa da iza traktorskog traga nicanje ide i po 2tj kasnije, ili nikne samo 50%....
Evo prosle godine sam za dosta njih mislio da su zaboravili iskljuciti stalne tragove pa svaka 3m imali stalne tragove, al nakon mj dana je niknuo i ostatak, tj tek kad je pala kiša....
Vidi, i kod nas ako je vlažnija jesen drugar jedva zaseje sa Agri-jom u tragove duplih točkova rusa 1025.3. Bukvalno se znala videti brazdica od diskova i u njoj seme. Al zato sredinu skrka na 10cm. Znači i do zemljišta je ali i do sejalice. Zato sam uzeo Gungorku jer je teška, a pritisak baterija možeš podešavati za svaku posebno a možeš i kompletno, spuštanjem točkova sejalice, i biće zasejano sigurno. Tursku farbu i te neke detalje ne bih da komentarišem.
 
Da li je ovo previše za tegove za markere?
8b47dd2f4285dbf9390555a8391ce3f0.jpg
e2458419bd3d66f5f363fc6451ea98ce.jpg
cb3fa3af52cc9baeab9b31208ff38896.jpg


Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Kolege moze ukratko kako se menja jedno kuciste na imt sejalici? Verovatno ima u temi ali velik je broj stranica da se sve pregleda :)
 
Nazad
Vrh