Seckalica za grane ili drobilica

Treba voditi racuna i kako grane gomilati. Ne vredi bacati kako se stigne vec mora mesto reza uvek da bude sa jedne strane i onda nema prilikom izvlacenja tumbanja, uplitanja i mucenja sa uzimanjem grana.
 
Najbolje bi bilo peć kao furuna i da se lože snopovi granja...i sta god stane u nju 😀
To je najlakse ali mnogo mesta zauzimaju grane i malo-malo pa bi morao da ga lozis,to bi mozda pilo vodu na tipa kotlovima kao sto ima po skolama,tj da kotao ima takvo veliko loziste a male snage da ne gori brzo i da ne gubi energiju. Da ima peci na fori furune to bi bila druga prica
 
Ne znam kako kod vas ali kada sam probao da lozim te seckane grane (secene seckalicom sa diskom) u pec za centralno (stadler pec) desavalo mi se da dugo dimi ali baas dugo dok ne bukne i onda plane dok pod kazan za rakiju je taman bilo. Ubacim lopatu pa kad se razgori samo pomalo dodajem
 
Trazi visok komin,da bi moglo da povuce brze i na zar da ste stavi bez nabijanja. Ili lozenje tipa zar pa dzak seckanog granja pa panj poneki pa opet dzak granja,da moze da se potpaljuje
 
Нису скупе сечке где су ножеви на једној осовини али права ствар је кад су на две па се срећу у раду.
Ова рецимо није скупа: https://novi.kupujemprodajem.com/po...za-granje/oglas/142799838?filterId=2065957035
Ја користим електричну, баштенску (до 4 цм.) али је много спора пошто сече чипс. Никако да на отпаду налетим на адекватне зупчанике да направим двоосовинску.
Ова је занимљива, само што би уместо редуктора ставио замајац да је убрзам:
А ова ме инспирише да искористим осовине од абрихтера само да се ножеви упусте мало више:

Она коју је зомби 666 приказао је интеренсантна због трошкова израде и ефикасности.
 
Poslednja izmena:
Ono sa jednom osovinom i 4 noža je golo govno da tako kažem.
Nemože se porediti sa 2 osovine i 8 noževa.
29fe7a2d332fe729739fe16668473768.jpg
572cc41283b5777ad1ae13cdacd45cea.jpg
76f41b8caba319027f132f229abc4a03.jpg

d2403856522e67434167069a0e10ee9e.jpg
306be31d7691d9409b20b0f871eda32a.jpg

Ovu debljinu (brest i dunja su na slici) seče kao od šale. Samo što ljudi deblje vade u metrice, pa za seckanje šta ostane.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Koji je prenosni odnos na donjem paru zupcanika?
Nesto motam po glavi ako nakupim delova da sastavim sebi jednu. Do sada sam pozajmljivao drobilicu sa diskom i nemam bas neke zamerke za nju osim da trazi vece obrtaje kako bi izduvavala cips napolje
 
Za ovakav tip kao sto Caco ima mora se cela osovina praviti kod strugara,to dize cenu.Ima drugacijih tipova ovih seckalica na 2 osovine,samo su nozevi drugacije montirani,ali se zato moze na okruglu osovinu odraditi nozevi i nosaci istih kod kuce.
Ja sam inace ipak za ovakav tip secke,mislim da je bolji,a jednako je komplikovan kao i ovaj na 3 osovine,tj 2 sa nozevima.
 
@nesko2563
Iskreno nikad nisam brojao zube na zupčanicima. Igrom slučaja sam se zatekao na otpadu kada su doneli neke stare ogromne strugove. Sa tih strugova sam skinuo zupčanike. Platio na kilu nešto smešno tipa 1000 din za sva 3 i kantu šrafova.
Inače majstor je pre toga tražio 120 € po komadu da mi ih napravi. Tu sam bio i odustao od sečke dok nisam nabasao na ove.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh