Secerna repa 2016

Pecinci koce u fulu, daju jako malo kamiona dnevno da se izvozi.
Zato Zabalj i Osjek tovare, pre par dana telehenderom sa prizme tovare u slepere i ide za Zabalj bez problema.
 
Drugar vadi svoju repu u Djurdjevu Baricelijem ali jako kuburi sa prevozom. U secerani Zabalj je malo zastoj posto svi idu na mokri istovar ako sam dobro razumeo.
 
Ljudi moji, stigli rezultati od 5 kamiona. Šećerana Pećinci, nečistoća 28.46 a digestija 14.21 !!! UŽAS!!!
 
Kod mene nečistoća 20,96, a digestija 14,2, u našoj laboratoriji je bila 15,1. Kada se presaberem, sa najnovijom inostranom genetikom ćorak, prinos plative po ha oko 56 tona. Malo sam slabije prošao sa NS genetikom koju sam izvadio krajem avgusta, tada mi je digestija bila 14,8, a prinos plative po ha oko 50 tona. Jedina mi je uteha što mi je svo seme gratis, pa tu nadoknadim ono što oni uzmu.
Čekam sada da drugu repu prečiste preko mausa.
Inače gledao sam rezultate od prošle godine, repa vadjena u novembru direktno na kamione, prosek nečistoće oko 11, a digestija oko 14,7.
Još jedan politički komentar. Vide ljudi da se ne bunimo, uzeli penzionerima deset posto, uzeli svima u javnom sektoru isto toliko, privatnici ionako cepaju buraniju, što ne bi lepo i seljacima uzeli 10%, možda čak i malo više. Postali smo **greška. Eto to je generalni zaključak.
 
Necistoce 28 nisu bile ne pre 30 godina kad se vadilo linijama i tovarilo ultovima..pa sta rade mamu im to nije normalno..holmer i maus kostaju pmilion eura a necistoca 28..strasno
 
Moja repa nije retrovegetirala kada je odnesu videcemo kakva ce biti digestija
20161202_134325.jpg
20161202_144724.jpg
 
Kraduckaju uvek, samo kada vise kada manje. A kada im je visak roba onda bas pokradu doooobro. U srecna doba repe se secam prljavstina 8-10% i digestija 17%. Sortiment mnogo losiji nego sada sto ima, potencijal prinosa i naturalnog secera mnoogo manji nego danas, a zaradjivalo se mnogo bolje. Ispadalo je da digestija preko 16% pokrije prljavstinu i plative bude koliko i bruto repe.
 
Pecinci danas dosli i rekli da tovarimo repu ultom.Zamislite kakva ce to necistoca biti,nataknem ih sve na mog dzordana
 
Kadija te tuzi kadija ti sudi..tvoje je samo da podmazes malo da te ne boli mnogo..

- - - - - - - - - -

Dvosmisleno naravno..
 
Kod nas dva put tovareno sa mausom jednom na male prikolice pa teraj pored asfalta pa na kamione i onda necistoca bila 19% bruka i sramota za secerane ...ovde kod mene mnogi prestalju da gaje krajicu ratarskih kultura...
 
Nazad
Vrh