Secerna repa 2016

Partim ovu temu ,ali slabo sejem repo ili je skoro ni ne sejem.Ali primecujem nesto jako zanimljivo,tolika kuknjava a niko ne odustaje vec i povecava povrsine.Slusam pojedine ljude zadnjih par godina na forumu kako odustaju ali :
 
mindjusar Elem sad ga ima više bar kod nas,ti samo možeš da sanjaš taj prinos.:haha:
 
Ja sam isto vec zaboravio kada sam vadio, pa uzorao. A novci legli samo delimicno....
Ostalo mi je jos 0,5 kj, basta, odmah pored sela, to ceka onaj suncani period sto ce biti pred novu godinu....
 
Ljudi jel vam ostlalo još repe u njivi? Ja još nisam počeo vadjenje, valjda ću ovih dana. Inače ,hoće li će biti problem sa kamionima? Hoće ulaziti u njive pošto je dosta blata? Kod nas palo u ovoj turi oko 20 litara i ne najavljuju bar za 10 nista. Nadam se da neću morati sam prizmirati repu. :////
 
Kamioni nece ici u njive 99%. Izvlacice se traktorima do mesta gde mogu kamioni da tovare.
 
Imam oko 800 metara dalje od njive kameni put....Ja još imam nade da će za pet dana prosušiti i da će moći ući. :/
 
Ja sam isto vec zaboravio kada sam vadio, pa uzorao. A novci legli samo delimicno....
Ostalo mi je jos 0,5 kj, basta, odmah pored sela, to ceka onaj suncani period sto ce biti pred novu godinu....

E moj Dušane,ja sam takođe zaboravio kad sam zadnji put vadio,a opet ćutim i teram dalje,nadam se da ču i ja jednom uspeti da posejem a onda i izvadim!
 
::lose::I kod nas zaigrala mečka,kažu (ja mojim očima nisam video) Maus tovari repu u Holmera i Holmer nosi napolje iz njive pored asfalta na prizmu...Biće repa čista kao suza...
 
c7ee50c4dad1567d4f2c174a5212889a.jpg

Ovako to kod nas izgleda...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
U ponedeljak i kod nas krece kampanja sa traktorima. Ostalo oko 50kj da se uradi. Putevi su takvi da mali rus nema sta da trazi sa 2 zmajevke. Drugar radi u firmu sa MTZ 1221 + brantner tandemka i zapada kaze malo malo. Inace taj srkac goriva (1221) zanimljivo kako se ne ljulja u transportu i ne skakuce ni malo. A kada upadne u vagas slomi ti ledja.
 
Nazad
Vrh