Secerna repa 2016

Repa u spricanju........:haha:

cbsLUt8.jpg
[/IMG]

JLGwYIC.jpg
[/IMG]
 
Vidim da je i na vasim fotografijama repa polako pocela da gubi masu, sada se lepo vide vrste, nema vise dezorjentacije po njivama.
 
Valjda su originalni poljma nemam, po koji hoce da se zacepi pa mozda zato prica onako u sreg......:sta:

- - - - - - - - - -

Isprazni sanduce.... Nikola....
 
POčeli vadjenje kući. Probila cerkospora, tako da sam odlučio da izvadim jednu parcelu. Jučerašnja analiza je pokazala da je sadržaj šećera od 14,9 do 15.
Slika od pre sat vremena. Slikana je telefonom pa nije baš najjasnija.
 
Kako ide vadjenje, mora na prizmu ili direktno na kamione!? Okolina mene samo u senti vade holmerom, na prizmu, pa tovari posle maus...ljudi nisu zadovoljni sa primesama jer ovako suvo vreme a primese i do 19%......
 
Lepo sam ja rekao da za rezultate treba spremiti -tablete- ali one za snirenje. Kolega jel išlo direktno u kamione ili preko prečistača.
 
Direktno u kamione, ali išlo je direktno u kamione i prošle jeseni, pa je bila oko 10%. Tada je išla u sentu. Njiva je bila čista.

- - - - - - - - - -

Računica kaže da je otišlo u kamionima oko 190 tona, na nečistoću su odbili 40 tona.
 
Izgleda da su poceli i da gule repu. Samo da necistoca bude sto veca.
Kombajni su i uvedeni jer imaju male odbitke pri vadjenju. Seku odmah i glave ...
Sisanje je pocelo. Mi krecemo 6 ili 7 septembra nase da vadimo. Bas sam nestrpljiv

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Necistoce svugde velike.......nece kostic da plati prevoz TO placaju seljaci uvek....ako je kilometraza manja onda i procenat manji....
 
Nazad
Vrh