Secerna repa 2016

Evo jedne slike sa večerašnjeg prskanja
20160719_201210.jpg
 
Po rečima pravih zaštitara koji su svakodnevno na terenu ovih dana bi trebalo da se radi tek drugi tretman i to kad se malo podignu noćne temperature.
 
Nikola kako se orijentišeš u repi po tragovima od prskanja ili koristiš neku navigaciju?

Malo se naziru tragovi.Gadno je kada se ide prema suncu onda se nista ne vidi.I još jedno kada se rajka utera u red ni nemoze da izadje iz redova koliko je krupna repa:osmeh:

- - - - - - - - - -

Po rečima pravih zaštitara koji su svakodnevno na terenu ovih dana bi trebalo da se radi tek drugi tretman i to kad se malo podignu noćne temperature.

Baca po rečima sindjentinih zastitara dosta je njih zakasnilo sa prvim tretmanima i vec su u problemu
 
Kao sto sto Mindj kaze 2014 su svi zastitari pali na ispitu. I 2015 su pali jer nisu naucili lekciju iz 2014. 2016 slusam samo sebe i za sada je repa zdrava. U krajnjem bilansu nek me kosta malko vise, ali nemam cerkospore.
 
2014 sam bio jedan od retkih u selu da je imao zdravu repu i dobar prinos. Prskao sam pet puta a jednu parcelu i šesti put ukupno je bilo zastupljeno 9 aktivnih materija.. Danas sam kolegi išao u ispomoć rađen drugi tretman a po mojoj proceni mogao se sačekati još koji dan.Zaštitari su pali na ispitu jer se forsirao jedan preparat koji se više i ne spominje a obavezno su ga preporučivali u prvom tretmanu. Te 2014 godine bio sam jedan od retkih da nisa koristio taj preparat(fungicid) i očuvao sam repu.
 
Nazad
Vrh