Samovezačice

cika_jova je napisao(la):
imam i ja tu vezacicu za sasu,kaci se na traktor u tri tacke, ima prenos preko kardana, hvata jednu vrstu, u radu se vuce ima tocak, mada su je u zadnje vreme nosili na hidrauliku- niko nije hteo da zakrpi gumu :haha: , neznam koja je marka, ako nekog interesuje pogledacu, inace se ne koristi 10ak godina, sece sasu i vezuje je u snop, pozadi stoji covek koju odbacuje snopove u stranu, ne verujem da je teza od 150kg

moze li koja slika? :ppozdrav:
 
Evo da kazem par reci o vezacici za kukuruzovinu.Ja je imam neke tri godine,radi dobro mada ima vise vrsta njih i gotovo da nijedna bez manjih popravki ne radi dobro.Moja radi kao sat a prepravio sam je jel je bila se kacila kao bocna kosa na ferbusona sa leve strane traktora znaci izmedju prednjeg i zadnjeg tocka.Ja sam je prepravio da se kaci otpozadi,pogon na lanac ne na remenje to je promasaj.Veze na 1,3 metra visine stabljike znaci ima vile koje neprestano prikupljaju neizmenicno stabljike.Snop je na zadnjem kraju naslonjen na flah koji je ujedno okidac.Taj flah je osovinom vezan za lancanik lamelu u donjem delu kucista koja je zablokirana dok snop taj okidac ne odgura ka nazad i uzubi osovinu sa vilom sa kanapom.Odradi se proces,veze snop ima dve osovine koje odguraju snop pozadi i okidac se vraca u nulti polozaj.Ne postoji vezacica sa dva reda ili bar ja nisam nasao.Zategnutost snopa se odradjuje sa dva zupcanika uparena izmedju kojih ide konac i ima zatezac preko opruge.Velicinu snopa odredjujete tako sto taj pomenuti okidac odvrnete i povucete ka nazad i tako nakuplja vise stabljika dok ne skupi da okine-jednostavno.E sada sto se traktora tice laka je za upravljanje,i rad ne treba snaga veca od 14 konja.Ucinak u zavisnosti od traktora tj brzine kretanja istog a i kardana je preko 2 hektara dnevno.Meni je podesena velicina snopa na od prilike 18 biljaka,znaci nije tezak snop a lep e sada ako je tanja kukuruzovina tipa pionir moralo bi da se smanji pogotovo ako se sece ranije ne ovih godina a jos je vlazna jer snop zna da bude tada tezak
 
Imam i ja ovu vezacicu i prodao bih je ako nekome treba.I IMT je proizvodio vezacice i Zitoradja i Poljostroj.Jedne su se kacile kao i bocna kosa na ferbusona samo sa leve strane znaci na plocu se kacile.To je bila i moja ali sam je prepravio da bude zadnja i radi kao sat ali kad ide po selu dobije po celu.Iskrivio drugar iglu ja ispravio i nisam lepo pogodio tjmalo sam preterao i sada opet bi trebala da se zagreje i vrati za 3 mm.Inace Jako je laka u razliku od IMT-ove.Drugo kod IMT-a je mana onaj remen koji je uvrnjen taj mi se sistem nikako ne svidja.Moja je na lanac i tu nema promasaja.Vezuje bez greske kad je igla u redu.Vezivao sam i tipom 500 i 800 isti vrag.Velicina snopa se lako podesava kod mene je sada od prilike negde na 18 biljaka i to je kulturno da moze da svako digne snop.Sada cu da je slikam i da ubacim slikicu koju
 
Imam ja jednu vezacicu, nije mi potrebna, pa ako nekome treba, na PP pa cemo se dogovoriti. Sutra ce biti neke slike..

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh