Samovezačice

Dodji naravno! :ppozdrav:
 
To je mnogo dobro zamisljena masina ali ima mnogo mana. Ne moze se podesavati visina vezivanja tako da ako je stablo kukuruza visoko ona veze nisko,a ako je nisko ona veze visoko tako da se donji deo snopa rastura . Ja sam je imao i prodao ali je malo radila a kod mene su je pravili pojedini majstori. Cak mislim da moze da se nadje jos po neka ispravna bas ih je bilo mnogo pre 10 godina. :ppozdrav:
 
I koliko takva mašina košta?
Jel' to bio sistem kačenja za traktor?
Koliko redi seče?
 
Imas srece Branko! bio sam neki dan po delove za Zetora i prolazio sam kraj salasa gde sam pre video samovezacicu! I setio sam se da si trazio slike! Epa evo ih!
Slika174.jpg


Slika176.jpg


Slika177.jpg


Slika178.jpg


Slika179.jpg


Inace masina je vucena kao balirka a neka te nebuni to sto je iza balirka za okrugle bale! Na slici izgleda kao da su te dve masine izjedno....Inace tip nije bio kuci a baba kaze da je na prodaju ali nije znala cenu!
 
Vidim da po ovom pitanju odavno nema daljih komentara, ali sam samo hteo da se nadovezem da moj drug ima nesto rucno pravljeno i da je za trecinu manja od te vucne, a ova njegova se nosi na hidrauliku i ima pogon na kardan. trazio sam da mi je proda, i nudio mu 1000€ ali je neda jer to niko nema. Masina je zajebala vek, samo znam da je napravljena od nekih delova starog DRESA. I za informaciju vise , pravio mu je neki majstor samouk, kome IMT, nije hteo da plati licencu dobro, vec su mu davali onda samo 150 maraka. Covek se naljuti i neda nikom princip rada, vec samo sam ih je izradjivo. Covek je okolina Zajecara bio. Toliko, a sto se alatke tice steze snop ko balirka balu!!! :D
 
imam ja samovezacicu skoro novu moj otac je kupio pre 10ak god nosena je koristi manilu tip 800 pekljuci su kao na zmajevim kombajnima moze le nosit 539 sada bi je prodali jer nam ne treba stavi cu slike pa ce te videti
 
Ako je ovo jos aktuelno moj drugar ima to cudo , i ja sam gledao kako to radi , pitajte sta vas interesuje, ovih dana idem da slikam.
 
Ja sam imao tu napravu. kupio sam je novu. Izgleda da je pravila neka fabrika. Neznzm koja.
Princip rada: Napred je rezni aparat kao na obicnoj kosi. mana mu je bila sto je nabadao stabljike kukuruza. Odsecenu stabljiku su prihvatale cetri neka se zovu ruke kandze kuke ili kako vec moze da se nazove taj deo a koje je pokretao jedan aparat ili osovina nalik na radilicu na kolima tako da je imalo tako reci cetri takta rada prihvatanje odsecene stabljike prinosenje snopu drzanje celog snopa i zadnja je vec polazila da prihvati drugi snop (sledeci). Velicina snopa se lako stelovala preko jednog srafa koojije imao jednu polugu a koja je cinila celinu sa osovinom na koju je bila neka vsta okidaca za pocetK VEZIVANJA. I tako dalje. Konac tip800. radila je izvanredno ali samo po rosi ili nocu jer je dosta mlatila kukuruzovinu. Vezivala je nepogresivo samo je noz morao stalno da se ostri. Mehanizam prost. Prodao sam je za 300 evra. neznam dali je mnogo ili je malo. Toliko mi je bilo ponudjeno. NIje mi vise bila potrbna jer sam poceo sa silazom da hrANIM GOVEDA.
 
Ako je tema aktivna!
Ja imam tu snopovezacicu kaci se na traktor u 3 tacke kosi i vezuje 1 red radili smo sa njom 1-2 god.To je proizvodila fabrika Čelik Žitorađa ali mislim da ona vise ne radi.Ima isti princip vezaca kao kod prese zmaj.
 
ima je i moj komsija , originalna FAHR i radi sa njom , kao sto neko rece veze bez greske
i prilicno nisko veze

ako koga zanima otici cu i slikati . branko?

cak mislim i da se prodaje jedna par sela dalje od mene :cao:
 
Dugo se u Srbobranu prodavala samovezačica kao što je Zarko opisao, stajala je u Karađorđevoj ulici. Ne znam da li je prodata, sad na istom mestu stoji presa za meke bale.
Pitajte nekoga od srbobranaca da se raspita jel prodata :cao:
 
imam i ja tu vezacicu za sasu,kaci se na traktor u tri tacke, ima prenos preko kardana, hvata jednu vrstu, u radu se vuce ima tocak, mada su je u zadnje vreme nosili na hidrauliku- niko nije hteo da zakrpi gumu :haha: , neznam koja je marka, ako nekog interesuje pogledacu, inace se ne koristi 10ak godina, sece sasu i vezuje je u snop, pozadi stoji covek koju odbacuje snopove u stranu, ne verujem da je teza od 150kg
 
Nazad
Vrh