Samogradnja plastenika

Postovani forumasi.... prvo bih zeleo sve da pohvalim narocito ljude koji dele iskustvo i znanje pogotovo pocetnicima kao sto sam ja i meni slicni....
ja sam nov na forumu a i u poslu sa plastenicima zivim u mokrinu kod Kikinde ozenjen dvoje dece trenutno ostao bez posla pa reko da probam da se oprobam u ovom poslu.... proizvodio bih salatu, papriku, paradajz, mozda kornison.....:haha:

e ajd da i ja krenem sa nekim pitanjem: :sta:

1. ko moze da mi kaze gde mogu da kupim masinu za savijanje cevi-lukova? ili neka slika masine bi mi dobro dosla pa da ja namestim meni... :sta:

2. koje su cevi (mislim na debljinu) najpovoljnije, mislim odnos cena performansa i gde ih mogu kupiti na vecu kolicinu? (znam da se nesme reklamirati firme ali nekako neki broj telefona bi mi dobro dosao, moze na mail ili preko poruke)

3. koja folija se preporucuje?

4. kakva zatega se stavlja za podesavanje folije (mislim da li ima potrebe za zatezivanjem i opustanjem folije)

ajd za sad je dosta mada imam jos dosta pitanja .... unapred zahvalan :cool:
 
berar je napisao(la):
Postovani forumasi.... prvo bih zeleo sve da pohvalim narocito ljude koji dele iskustvo i znanje pogotovo pocetnicima kao sto sam ja i meni slicni....
ja sam nov na forumu a i u poslu sa plastenicima zivim u mokrinu kod Kikinde ozenjen dvoje dece trenutno ostao bez posla pa reko da probam da se oprobam u ovom poslu.... proizvodio bih salatu, papriku, paradajz, mozda kornison.....:haha:

e ajd da i ja krenem sa nekim pitanjem: :sta:

1. ko moze da mi kaze gde mogu da kupim masinu za savijanje cevi-lukova? ili neka slika masine bi mi dobro dosla pa da ja namestim meni... :sta:

2. koje su cevi (mislim na debljinu) najpovoljnije, mislim odnos cena performansa i gde ih mogu kupiti na vecu kolicinu? (znam da se nesme reklamirati firme ali nekako neki broj telefona bi mi dobro dosao, moze na mail ili preko poruke)

3. koja folija se preporucuje?

4. kakva zatega se stavlja za podesavanje folije (mislim da li ima potrebe za zatezivanjem i opustanjem folije)

ajd za sad je dosta mada imam jos dosta pitanja .... unapred zahvalan :cool:

1 Sliku rucne masine imas gore
2 Cevi 3/4 cola 2mm debljina zida
3 E folija je diskutabilna, ima raznih
4 Folija se sa strane ukopava, a sa cela se sije ili pricvrsti plasticnim kopcama. :ppozdrav:
 
wow darkota.... kako brzo stignem do odgovora....
hvala ti na informaciji...
gornja slika nije bas jasna bar da ima jos koja...?


ako ima neko jos neku informaciju vezano za moja pitanja dobro bi doslo..... hvala
 





evo kako izgleda moja masina za savijanje pa ti vidi postoje razne kombinacija sa tri valjka.
Post je spojen: [time]1298841903[/time]
_________________________________________________
milanmozgovo je napisao(la):
ljudi sta je jace 3/4 il pola col/?pola col izlazi mi oko 950 dinara
zavisi kolika je debljina zida bolje je uzeti te od 3/4 pa i sa tanjim zidom nego sa manjim precnikom a debljeg zida
 
hvala topalovicu ::super::
imam pitanje za tebe ?
da li se tu cev provlaci celom duzinom od pocetka do kraja?
koji je razmak izmedju valjkova?
kako da znam koliko taj srednji valjak treba nategnuti da bi ispao lep luk?
ako ti nije problem da mi das dimenzije masine... vrlo prosto izgleda lako za napraviti
hvala unapred
 
Provlačiš cev više puta dok ne dodješ do prave dimenzije luka, a mera ti je broj navoja koliko zatežeš srednji valjak ili obeležiš tačno mesto na ramu.
Treba paziti da cev stoji ravno da se ne bi uvrnula tj. otišla u spiralu umesto luk.
 
koja duzina cevi bi mi trebala da bi dobio luk 8 metara sirine (unutrasnje mere) i bar 3 metra visine luka? :sta:
 
He prijatelju pa to nije viša matematika, obim kruga... 8 puta Pi podeljeno sa dva = odokativno dvanes' i nešto metara :)
 
topalovic je napisao(la):
nemozes samo sa stajnjakom moras da dodajes slamu kukuruzovinu(celulozu) da bi ti djubre pocelo da se greje i nemoj ga sabijati tj gaziti :cao:
a zasto se ne sabija onda sam ja zaebo stvari mesao sam slamu i stajnjak i gazio ko blesav :sta:
 
dzionik je napisao(la):
He prijatelju pa to nije viša matematika, obim kruga... 8 puta Pi podeljeno sa dva = odokativno dvanes' i nešto metara :)

pa da vidis budala kad nerazmislja pa pita gluposti .... :haha:
hvala
 
Ја сам користио пластичне цеви, које су савитљиве. Дебљина цеви је 5цм, а предност је што се бела пластика слабо загрева и не оштећује фолију. Произвођач у Вранићу, где сам их купио 2004. их више не производи, а тада су коштале 1 евро по метру. Сада не знам где да купим још, те је то основни разлог зашто нисам продужио пластеник ове године.
 
salees je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
nemozes samo sa stajnjakom moras da dodajes slamu kukuruzovinu(celulozu) da bi ti djubre pocelo da se greje i nemoj ga sabijati tj gaziti :cao:
a zasto se ne sabija onda sam ja zaebo stvari mesao sam slamu i stajnjak i gazio ko blesav :sta:
Zato sto kod sagorevanja je potreban kiseonik a ti ga gazenjem istisnes iz djubreta i ono pocne proces truljenja a ne sagorevanja.Za tako nesto potrebno je mesati slamu sa stajskim djubrivom u odnosu 1:1 i zavrsni sloj samo malo poravnjati (laksa osoba da ga pregaziti) i to je to.
 
topalovicu
koje djubrivo? stajsko od krava ili konjsko djubrivo posto je poznato da konjsko djubre daje vecu temperaturu :sta:
Post je spojen: [time]1298896661[/time]
_________________________________________________
e ljudi jel ima neko informaciju gde naci povoljne cevi za gradnju plastenika ovi iz mark metala mi se nejavljaju
 
Karlito je napisao(la):
Ја сам користио пластичне цеви, које су савитљиве. Дебљина цеви је 5цм, а предност је што се бела пластика слабо загрева и не оштећује фолију. Произвођач у Вранићу, где сам их купио 2004. их више не производи, а тада су коштале 1 евро по метру. Сада не знам где да купим још, те је то основни разлог зашто нисам продужио пластеник ове године.
Plasticne cijevi imas kod nas u BIH.Proizvodi Plastex Srbac.
 
berar je napisao(la):
topalovicu
koje djubrivo? stajsko od krava ili konjsko djubrivo posto je poznato da konjsko djubre daje vecu temperaturu :sta:
Post je spojen: [time]1298871461[/time]
_________________________________________________
e ljudi jel ima neko informaciju gde naci povoljne cevi za gradnju plastenika ovi iz mark metala mi se nejavljaju
Najbolje ako imas obadva pa onda mesaj svinjsko izbegavaj zbog kiseline a nije lose ni ovcije ,ja nalazem sa ovcijem vec par godina i mesam ga sa govedjim i nikad nemam problema
 
Karlito je napisao(la):
Ја сам користио пластичне цеви, које су савитљиве. Дебљина цеви је 5цм, а предност је што се бела пластика слабо загрева и не оштећује фолију. Произвођач у Вранићу, где сам их купио 2004. их више не производи, а тада су коштале 1 евро по метру. Сада не знам где да купим још, те је то основни разлог зашто нисам продужио пластеник ове године.

ja probao jednom sa plasticnim cevima i :nono:
lose iskustvo :zli:
 
I meni plastika deluje kao da ce da se srusi svaki cas pa sam prosle god uzeo cevi ali nisam mogao naci alat za savijanje. Popizdim jedan dan i savijem oko nekih stubova na svinjcu ::namigivanje:: i pravo da Vam kazem zadovoljan sam. Ove godine pravim jos jedan na isti nacin :cao: :cao:
2yoq0s4.jpg
 
Nazad
Vrh