Samogradnja plastenika

Dejanco, stavi slike da vidime, pa onda da razgobarame sto e bolje...!!!
 
Ovaj kosi plastenik mi se svidja,jer sa njega sljece snjeg.Interesuje me jessu li to pocinkovane cevi i koje su duzine,i kako se savijaju.Puno pozdrava
 
prijepoljac je napisao(la):
Ovaj kosi plastenik mi se svidja,jer sa njega sljece snjeg.Interesuje me jessu li to pocinkovane cevi i koje su duzine,i kako se savijaju.Puno pozdrava

Nista lakse ima smo 6 strana da se procita i imas skoro sve odgovore.

Naravno i da na pocetnoj strani kad se ulogujes nades pravila foruma i to je za citanje.
 
Što se tiče pričvrščivanja najlona za oluk ja sam to rešio sa aluminijskom lajsnom i pop-nitnama. To se ne rđa, ne propaščuje najlon.
 
Ne, nije skidan.
Skidali smo predhodnih godina, ali sada nismo.
Deluje kao da jeste, jer je sleteo ravnomerno, sa svih plastenika.
Cim je malo popustila hladnoca sam je sleteo.
Izdrzavale su i veci sneg.
Imam kanale izmedju plastenika, a i mali je prostor tako da je nezgodno za rad.
Ovako je bolje, malo sacekas, i spadne sam.
 
zdravo svima dal mi neko moze dati savet kako najeftinije da dogrejem dva plastenika od 250 kvadrati imam duplu foliju imam oko 5 prikolica sapurika pa ako neko ima iskustva sa bubnjarama treba mi savet u napred hvala
 
Kurkela
Koje su ti debljine cevi i koja ti je sirina plastenika.Po meni velika je opasnost i taj sneg koji se napakuje izmedju hala.Kom mene prave veci razmak izmedju plastenika,bar 2,5m.bas zbog tog snega da ne zavali halu :ppozdrav:
 
Susak Aleksandar je napisao(la):
zdravo svima dal mi neko moze dati savet kako najeftinije da dogrejem dva plastenika od 250 kvadrati imam duplu foliju imam oko 5 prikolica sapurika pa ako neko ima iskustva sa bubnjarama treba mi savet u napred hvala
Ako hoćeš da kampuješ u plasteniku 24 h onda možeš da se upustiš u avanturu bubnjara i šapurike. :nono:
 
ljudi kako vi se cini da podignem plastenik sa 10 zicu .da razmak bude 1metar i da na celu duzinu stavim 3 zice i da svaki prut spajam sa srafovima i da na sred stavim podupirace?
 
JuRa je napisao(la):
Kurkela
Koje su ti debljine cevi i koja ti je sirina plastenika.Po meni velika je opasnost i taj sneg koji se napakuje izmedju hala.Kom mene prave veci razmak izmedju plastenika,bar 2,5m.bas zbog tog snega da ne zavali halu :ppozdrav:
Debljina zida cevi je 3 mm.
Sirina plastenika je 5,50 m.
Koz sredinu imamo pricvrscene stafne na koje se metalna konstrukcija oslanja.
Ovaj sneg je bio malo vodeniji, tj, malo tezi za plastenike, i izdrzale su bez problema.

Cim je malo popustila hladnoca, sneg je sam spao.
Kada pada suvlji sneg jos vise mogu da izdrze.
Bilo je godina kada smo i skidali sneg.
Veci razmak izmedju plastenika ne ostavljamo, jer u prolece voda hoce da podlije
unutar , plastenika.
 
Nisam pratio temperaturu u plastenicima.
Neverujem da je padala ispod 0 ovih dana.
Daleko je toplije unutar, kada je pokriveno snegom.
Nego kada nema zastitu, a napolju cepa dobar mraz.
 
Ево мој пластеник. Широк је 5,2 метра, а дугачак 12 метара, и намењен је за производњу расада за продају. Ослања се на багремове стубове који су 60 цм у земљи и 190цм изнад земље, и дебели 9-12цм. Стабилизовани су сабијеним блатом, штићени напаљивањем, и до сада су већ 6 година у земљи (2 године на овом месту). По дужини су на по 4 метра, а по шитини на 3 метра. Подужно и попречно на стубове су ослоњене штафле(греде 5х:cool:, а по средини је бинор (гвожђе за ферт-гредице) као ојачање због снега. Попречно су лучно пластичне цеви на сваких 1,2 метра. Оваква конструкција је последица покушаја и грешки. На пример, приметићете да је друга цев одозго преломљена. Први пут када сам правио овај пластеник 2005 године ослонио сам цеви подужно само на два ослонца, и просто је невероватно да је само једна од 11 цеви пукла под тежином снега.
mt1nj4.jpg


Лево је свеже ђубре за другу топлу леју, коју правим ових дана, а лево фино стајско ђубре за сејање.

658g12.jpg


Унутар пластеника се налази топла леја, у којој су парадајз за пикирање и цвеће посејани 15.2. Још нису никли, јер сам направио почетничку грешку у топлој леји - ђубре је превлажно и није се добро упалило, тако да сада чекам сунце :cool:.

mojeslike039.jpg


Главни разлог зашто већ другу годину правим производњу у туђем плацу: Оближњи супермаркет се испоставио као одлично место продаје, а ја немам ауто. Такође и када продам неку робу, јако брзо се спустим по нову. А иначе имам тетку злотвора, сувласника куће и плаца, те ми је боље да другоме платим ренту него да се бакћем са злотвором. :zli:

 
Nazad
Vrh