Samogradnja plastenika

indoor lepo uradjeno svaka cast....!interesuje me samo kakko je predvidjeno zimi kada pada sneg?
 
oluk je dubok 70mm,shirok 120mm,debljina 3mm. Oblikovan je po principu "U" profila i bushen na svaki metar(bochne strane "U"profila). Te rupe sluzhe za prichvrshcivanje folije.Unutar oluka su uvijane letve u foliju i prichvrshcuje se sharafima. Debljina letve je 50x30. Unutrashnja folija ide preko nezavisnih lukova

Hvala tako nesto slicno sam i mislio da ste resili taj problem.
Nego ako su profili 120 x 70 a letve 50x30 znaci da oluk od 120 smanjijete za debljinu letve sa obe strane 2 x 30 .... onda oluk ispadne sirok 60 umesto 120, da nije to malo za odvod kise i otopljenog snega ?

Verujem da ste i o tome razmisljali ali eto da pitam posto mi se cini malo "tesno" :D
 
Ispada da je onda shirok 60mm. Ali nema tu nekog naglog otopljavanja i pad oluka je odlichan,tako da se ne brinem. Kod ovakvog tipa plastenika je najbitnija nosivost stubova,redno rastojanje stubova,sam oluk i gustina lukova na koje ide folija. Bitno je da i folija izdrzhi ekstremne snegove,a shto je veci broj lukova,odnosno gushca mrezha lukova,manje su i shanse da sneg provali folije.
 
indor svaka čast još jednom i svako dobro- da se opravda investicija i zaradi neki dinar..::novac::
 
Hvala prijatelju a kao sto sam vec rekao to je najbolji samopravljeni plastenik do sada koji sam video, ili bar preko interneta video.

Samo Napred ! ! !
 
nema chishcenja. Sneg se zadrzhava izmedju brodova u olucima. Kad se otopi on izlazi kroz oluke.teret snega nose stubovi i oluci...
Ne daj boze ali i ovaj je tako mislio pa vidi sta mu se desilo...
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/57/Srbija+danas/1048790/Sneg+urušio+porodični+posao.html
u pitanju je polu plastenik polu staklenik,i nije mislio na sneg a stubovi to nisu mogli da izdrze umalo nijejedan covek poginuo kadje pocelo da pada...Ako nema grejanja da se dok pada sneg odma i topi ili ako nema rasprskivaca mislim da stub treba da bude kao stub na mostu na adi da bi izdrzao taj teret!
 
moja mrezha stubova je dosta gusta(216 stubova na 2500 kvadratnih metara) i cevi su debelozide(4mm). stubovi su ubetonirani 70cm u zemlju i svaki stub je do vrha napunjen betonom, razmak lukova mi je na 1m,oluk je dosta dubok, imam dosta prechki i spregova koji vezhu konstrukciju,a postoji i jedna nauka koja se zove statika... na ove plastenike mozhe da padne 3m vlazhnog snega i da duva vetar od oko 130km/h,shto su bash ekstrenimni uslovi i on to izdrzava. po rachunima stitichara,ova konstrucija izdrzhava 350t tereta pri udrima vetra od 130km/h
 
Indoorov plastenik je dosta cvrst i verovatno moze dosta izdrzati.Kod mene u seju ima slican ali sa rasponom lukova od 9,6m.Pre dve godine je izdrzao onaj sneg sa sve nanosima.
Za ovo u Crepaji verujem da ne mozemo suditi na osnovu jednog teksta gde je sve povrsno opisano.
Pa majke mu ga aklo bih imao takav plastenik i vidim propast poseko bih foliju i legao da mirno spavam.
 
Pozdrav ponovo :)
Zadnjih dana se bilo vrijedno, novi plastenik, 17x7 je podignut, ostali jos samo neki sitni radovi oko njega.

Posebno zahvaljujem momcima koji me odgovorise od motornog ulja(gdje mi je bila pamet...). Konstrukcija je premazana krecnim mlijekom.

Krovna letva je 8x5, svaka od njih na sredini moze podnijeti tezinu od 80, 90 kg. Razmak izmedu njih je metar pa vjerujem da konstrukcija moze podnijeti dosta toga... Razmak izmedu nosecih stubova je 1,5 najtanji od njih su debeli 10cm, postavljeni u betonske stope te blago nageti prema unutrasnjosti plastenika.

Konstrukcija je preoblana i svi ostri rubovi su pregledani i premotani 3-4 puta s folijom.
Evo i par fotografija.

fotografija0317.jpg


fotografija0315.jpg


fotografija0251.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Vec sam objasnjavao nisam mogao uraditi ovo ukopavanje, problem bi bio voda koja bi tu napravila bazen umjesto plastenika... Licno sam zadovoljan tim kako je sve ispalo, naravno bilo je ponovo par nedostataka ali sitnijih nego prosli put. Eto, nadam se godisnje da cu stizati da dodam barem po jedan ovakav. Naredni ce da budu na ravnijem terenu ako uspijem ograditi oranicu, ovaj je tu iz nuzde.
 
2l8j97c.jpg
pozdrav za prisutne, ako moze komentar za ovaj plastenik....mada plastike nigdje

- - - - - - - - - -

b55gjq.jpg
 
Nazad
Vrh