Samogradnja kunićarnika ,, štapom i kanapom''

Evo mog novog tovnog kaveza!
Detalj hranilica:
2qtzn0y.jpg


20fvwqp.jpg


2j635lh.jpg


I gajba:
293vr0i.jpg


i6a89u.jpg
 
boban78 je napisao(la):
Spustis crijeva do dna i pobrines se da vazduh nije u njima i radi bez problema , provjeseno , a ovako nikad ne skidas bocu samo oklopac i dopunis drugom bocom . i na taj nacin ima slobodni par ....
Post je spojen: [time]1300250103[/time]
_________________________________________________
Vazno ja samo da su pojilice nize od krajeva cijevcica .

Samo nece moci isprazniti bocu do kraja kad ostane malo vode nece moci pritisak da povuce vodu vec ce kroz poilicu da pusti vazduch i moze da se slikas !
Nemojte mi zameriti ali ovo je stvarno najlosiji sistem koji sam video :nono: ::lose::
 
Svako ima svoj sistem i svoje misljenje , probajte pa cete vidjeti kako funkcionise , tacno je da pri kraju ostane vode oko 2 dl ali ne moras da svaki put skidas bocicu i da ponovo namjestas , jednostavno dospes, a za veci broj kaveza koristis kanister od 5 i vise litara. sistem fukcionise i ja sam zadovoljan sa njim, isti je na 20 kaveza montiran koji su povezani na vodokotlic koji je prikljcen na mrezu tako da uvijek ima vode j sam se puni , za ovaj kavez je ovo dovoljno .
ako nek0o misli da sa datim materijalom moze napraviti bolji kavez neka stavi slike ili obrazlozenja da naicim i ja nesto ::namigivanje:: :cao:
 
Klasican sistem kao kad se sisa gorivo iz rezervoara. :D...samo ne piju zecevi tolko vode da nemoze da stigne da im dospe...samo dosipa redovno i to je to.
Uostalom najbitnije je da je boban zadovoljan i da zecevi nisu zedni ::svaka cast::
 
Tacno to je najbitnije a mislim da tih 2dl vode koje stalno ostanu na dnu gube na kvalitetu i tako kvare svu vodu u posudi !
Ali ako si ti zadovoljan sa tim sistemom onda ok ja ga nisam probao niti cu ja samo iznosim moje misljenje :ppozdrav:
 
@zima
Naravno druze , ja svakih par dana ispraznim i operem flasu ili je totalno zamijenim to nije problem . probao sam sve sisteme posto u CG nemozes da nadjes pojilice osim onih na flas a tu se dosta vode rasipa i zagadi ....
pozdrav :ppozdrav:
 
Nisam tako nikad probavao namontirat ali ako covjek kaze da fercera super.
Ja sam napravio tako da sam jednoj boci odsjekao dno i nju pricvrstio za kavez i na nju spoio komad crijeva i poilicu. U drugu sipas vodu i naglavacke u ovu prvu šljaka svjetski a vodu mogu mijenjati djeca kad mjenjam vodu ostane samo u tom komadicu crijeva stare vode.
 
Brisu oni sve sto im ne odgovara , tako da se ne vrijedi raspravljati , mislim da je ovaj forum namijenjen da se razmijenjuju iskustva i iznose misljenja da svi mozemo da naucimo nesto novo i da ramijenimo informacije .....
Slike kaveza su bile namijenjene pocetncima kojih kako vidim na forumu ima dosta i po naslovu teme izgradnja stapom i kanapom . tako da od stvari koje imaju kuci mogu da naprave solidan kavez bez mnogo ulaganja . kome nije jasan princip rada pojilice neka malo prelistaju udzbenike fizike iz osnovne skole , ( jednostavno kao kad izvlaci rakiju iz bureta pomoc cijevcice ) i sto se tice ustajale vode i koja moze da se pokvari , mislim da svaki kunicar koji brine o svojim ljubimcima makar u 7 dana zamijeni bocu ili je dobro pere, tako i ta teorija pada u vodu a koliko se zaprlja voda koja je u obicnoj posudi ili u sistemu sa bocom okrenutom naopako da ne pricamo ( uvijekima ostataka hrane u boci , urina itd ....) ovako je niplica samo 80 centi ili din i jos je potrebno parce crijeva koji se koriste u akvaristici . kao sto je kolega Bijeli Orijas " rekao u postu koi ste obrisali " neka svako ko misli da ima bolji sistem postavi svoje slike pa da vidimo " ........
:ppozdrav:

Post je spojen: [time]1300364510[/time]
_________________________________________________
Evi i fotke sa novim stanovnikom - On se ne zali da mu ista fali :cao:

spzmrm.jpg


:ppozdrav:
 
Tacno, postovi se brisu zbogt lenjosti da se prilikom pisanja stisne jedna tipka vise na tastaturi.

Procitaj pravila foruma pa ce ti se kasti samo. Samo sto to niko ne radi pa se posle cudi sta bi.
 
Hvala Vlado-Kico , odojen je prva liga , svaka cast onome koji ga je odgojio , drzi covjek kunice iz meraka ne iz profiti ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Iste slike si okacio i u rubrici slike nasih kunicnjaka. Ako se u vise tremu stavljaju iste slike one se brisu.
 
Svaka cast gsp. Petlu 1 mislim da ga malo placaju za ovako mukotrpan posao ispravljanja pravopisnih gresaka , mislim da ovo nije skola niti neka javna ustanova da tako striktno i ostro "kaznjavamo" ucesnike u forumu koji nisu stavili veliko slovo , ili to samo radimo sa onim koji ne dijele misljenje nase malenkosti , neko pogrijsi 100 puta pa mu se postovi ne brisu , a koliko sam onima koji nisu istomisljenici brisu se .... Dali je u pitanju zavid , ljubomora ili neka vrsta frustracije koja se preko foruma ispoljava zato sto nemoze u privatnom zivotu ostavicemo to strucnjacima da odgonetnu ::namigivanje::
Zivi mi i zdravi bili , samo da se ne vrijedjamo i lako cemo :ppozdrav:
 
Nemoj da se kacis sa istvanom Petlom jer ce odma da te banuje a kasnije da te iskljuci sa foruma, dok ne bude naleteo na nekog pametnog.
 
boban78: Nisi dobro citao moj post ako se ovo sa okrenutom bocom naopako odnosi na moj post.
Ja imam poilice za kunice i komad cijevcice je spojen na poilicu i na bocu koja je pricvrscena za kavez i odrezano je dno.Druga boca u koju sipas vodu se stavlja u ovu sto je pricvrscena za kavez.
Nema prljavstine niti nista slicno, jednostavno je zatvoreno kao i tvoja samo nemoram nista rastavljat ne jednom nedeljno nego jednom u 6 mj.Voda izlazi do kapi i nema problema sa zrakom.
Ali cu i detaljno uslikati da se vidi.
 
@ Brzi
Nismo se dobro razumjeli nije se odnosilo na vas metod , odnosilo se na moja iskustva sa plasticnim pojilicama koje sam kupovao sa navojima za bocu koje kunici izgrizu i zaprljaju pa ih moras cesto skidati. postujem svaki metod cak kada sam pocinjao sa kunicarstvom sam koristio serpicu i slicno .... ukapirao sam kakve vi pojilice koristite i to je ok naravno . mislio sam na gospodu sa izjavama da je moj najgori metod itd..... sa kojima nemam namjeru raspravljati ,najlakse je kupiti gotov proizvod ali kada nemes da kupis nastaje problem , ja sam niplice kupovao u Srbiji posto u CG nema nikakve opreme za kunice pa se dovijavamo a ne salju pouzecem ni iz Srbije ni iz zemalja iz regiona .....
Vas metod koristi novi clan mish , kod kojeg sam bio u posjeti i vidim da odlicno funkcionise .
Pozdrav :ppozdrav: .
 
Pogledaj te sisice se koriste u zivinarstvu pa sigurno da ima neko ko prodaje. Raspitaj se kod nekog ako poznajes da ima farmu pilic, sigurno imaju i rezerve ili znaju gde mozes nabaviti kod vas.

http://www.jomapeks.com/SistemiNapajanja.htm ovi salju pouzecem a sad dali salju za Crnu Goru to neznam. Moda ih ima i kod vas.
 
@ peto 1
Vjerujte sve sam pretrazio , zvao sam i doticnu firmu kao i neke u HR ali niko ne salje za cg . trenutno sam nasao neke polovne sa frame cincila koje koriste , a u pet sopovima imaju samo za male glodare koje imaju bocu od 1 dl i manji navoj koji ne odgovara nijednoj amabalazi , tako da je jedino resanje poci u RS pa kuputi . imamo problem za nabaviti granule a ne sta drugo ::namigivanje::
U svakom slucaju hvala .
Pozdrav :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh