Samogradnja kunićarnika ,, štapom i kanapom''

Sa tom zicom ces biti prezadovoljan vidjeces ciscenje je minimalno sve propada .
 
mw6xip.jpg

dali mi ovakve dimenzije odgovaraju
ovo lijevo neznam koliko se vidi na slici su dvije kotlilice dimenzija 50 x50
a visina kaveza je inace 60-70 cm
 
Upiši u google;kavezi za kuniće
Te dimenzije su ti neke divlje pa bolje da to odmah prekrojiš dok je čisto.Za tov ti svejedno nije dovoljno mjesta jer imaš" dvije ženke kojima je tijesno.To podjeliš na tri kaveza,u sredinu mužjaka, a sa obe strane po jedan odjeljak za ženke bez kotilica,netrebaju im kotilice ako je 80x80.
(bez ljutnje,pitao si za dimenzije-dali odgovaraju)
 
Dimenzije nisu samo divlje nego sam to ja otprilike pravio pa reko da vidim dal je ok da to ovako pregradim .....
al cu vidjet onda neku drugu kombinaciju da napravim ..Hvala ma savjetu
 
Evo i klesta koje mogu da vam ponudim na PP, model mozete da pogledate, nema ih u radnji tek toliko da znate. Klesta sluze za spajanje zice pomocu limcica.

24eawx2.jpg
 
Kavezi sa kotilicama u izolovanoj prodstoriji. Tokom cele zime nikada voda nije bila smrznuta. Leti će biti dobro jer koliko toliko može da se uradi zaštita od komaraca.
 
Sta moze da se napravi od starih dasaka . u kaveze je ulozeno manje od 5 e ostali materijal je reckiran brocki pod stara zica i armaturna mreza koju sam prefarbao , ovo su idealni vanjski kavezi za pocetnike . porosio sam 5 sati u pravljenju kaveza .
2e0tnq8.jpg
izgled sa otvorenim vratima

ay6g6s.jpg


35hg2tt.jpg
ovako sam napravio vanjsku hranilicu za sijeno i travu na ovaj nacin najlakse izvlace hranu posto federi drze sijeno uvijek uz zicu .
samo jos trebam da postavim pojilice i hranilicu za granule i zitarice .
dimenzije kaveza su sirina: 180cm , dubina : 110 cm , visina 65 cm . kavez je podignut sa zemlje 75 cm . podijeljen na 2 dijela
kavez je ojacan armaturnim mrezama u slicaju da dodju lutalice ( ili moj kane korso rijesi da proba zecetinu :zli: ) , posto tanku zicu zacas mogu probiti .
planiran je za tov mladih ,mada se moze koristiti i za zenke ( samo se ubace kotilice ) . pod je od daske -"3", sirine 7 cm sa razmacima od 1.5 cm , taj sistem mi se pokazao bolji nego letvice za orijaske rase posto se slama bolje zadrzava - teze propada .
 
@ boban78

Zar ta flasa sa vodom ne bi trebala da stoji naopacke da slobodnim padom napaja pojilice.
 
Spustis crijeva do dna i pobrines se da vazduh nije u njima i radi bez problema , provjeseno , a ovako nikad ne skidas bocu samo oklopac i dopunis drugom bocom . i na taj nacin ima slobodni par ....
Post je spojen: [time]1300271703[/time]
_________________________________________________
Vazno ja samo da su pojilice nize od krajeva cijevcica .
 
Ne verujem u tu teoriju mnogo, mora da ima negde gde ce da udje vazduh jer ce da se stvori vakuum i nece moci da ide voda, mozda ide u pocetku ali kasnije nece, razmisli malo i probaj.
 
Cep je probusen pa ulazi vazduh ovo funkcionise godinama i kada vazduh udje u cijevcicu , izadje kroz niplicu ..... sistem je provjeren .
 
Nazad
Vrh