Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Sa 720 mx perem nekada i po 2 sata bez prestanka...2 roto dizne satrao.dugacko crevo i nema brige.samo tezak za prenosenje u pm...
 
Pazite jedino na potrošnju vode. Mi nemamo seoski vodovod nego sopstveni, bušeni bunar... Uzeo polovan Karcher HD1090 i bogami bilo je na knap da perač ima dovoljno vode dok nisam zamenio pumpu. Ako sam dobro zapamtio kod Karchera, oznaka pokazuje kolika je potrošnja vode na sat.
 
Pazite jedino na potrošnju vode. Mi nemamo seoski vodovod nego sopstveni, bušeni bunar... Uzeo polovan Karcher HD1090 i bogami bilo je na knap da perač ima dovoljno vode dok nisam zamenio pumpu. Ako sam dobro zapamtio kod Karchera, oznaka pokazuje kolika je potrošnja vode na sat.
Da to treba paziti k5 nije hteo da radi na hidrofor slab pritisak bio.. kako smo uveli vodovod radi bez problema
 
Pre 7-8 godina kupili remontovan Karcher 797 sa garancijom (800€) sa toplom vodom i motor 5,5kw... Bio je prvo namešten na 185 bara, skidao je farbu sa 90% površina ako se priđe malo bliže.... Posle je smanjen na 130-140bara i opet sve opere bez problema...... A sa toplom vodom nema šta ne može da opere..... Prosta mašina i za svaku preporuku.
U toj ceni je bila nova puška, novo crevo i nova pumpa...
Drugar ima sličan model. On je čak i svinje probao da šuri. Odmah obrije na gotovo.
 
Vec sam pisao,ali aj jos jednom.
Uzeo sam pre godinu dana Villager benzinski perac pod pritiskom.
Za sad sam prezadovoljan,ubija kako radi. Ima 4 vrste dizni,koje se menjaju na brzu spojku,ne zezam se vise sa kablovima,lako je prenosiv,a moze da vuce i sam vodu iz cisterne,kanala itd.
 
I ja sam pisao , 2010 sam uzeo polovan Karcher HD 1050 i evo služi odlično kao i prvog dana .Produžio crevo na nekih 15m i bez problema obiđem oko kombajna,berača...
Pritisak oko 190 bara i približno 90l/h potrošnja vode.
 
Poslednja izmena:
Tako nešto sam i ja uzeo (ili je HD1090), i za pranje mehanizacije se nikada više ne bih vraćao na one male tipa 120 bari maksimalni pritisak, a realno jedno 100, i potrošnja vode 3lit/min.
Za pranje kojekakvih sitnih delova, ili ne jako prljavog auta, ok. Ali kada teba oprati npr đubretaru....
 
Zakon ovaj sa benzinskim motorom ali nije bas povoljan.
Ja perem sa karcher 620m to je mala masina sa monofaznim motorom i troklipnom pumpom, zavrsava posao i nije skup ali bi valjalo nesto jace, zato cu gledati kad budem menjao samo sa benzinskim motorom pa makar polovan.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@deks Trazio ja polovan benziski pre 3-4 godine kad se uzimao,pa bas i nisam nesto nasao,jako su retki po oglasima.Ja sam tad kupio onaj Ford perac kinez,cenu nzm tacno ,ali znam da je bila izmedju 40-50k din,to je sigurno. Ove godine prvi kvar na njemu napuklo crevo goriva sto ide od rezervoara do karburatora,zamena istog 60din i teraj dalje.Karburator nije membranski,nego obican na plovak,po meni puno bolja verzija,mozda nije ekonomican kao membranski,ali meni to nije bitno.Pored motorne testere,te membranske karburatore sam zamrzeo strasno xd.
Inace mislim da je jos uvek u oglasima jedna polovan,KP oglasi,Honda perac ,mislim da je oglas pod nazivom Honda gx630.Cena samo tog motora je da se user...plus pumpa,crevo to dugacko,mislim da je nov takav perac preko 4k eura ::sramota::,ali zver od peraca,i definitvno dugotrajna masina.
 
Malo stariji peraci sa toplom vodom znaju izletiti pojeftino, ali mora se imati beton.
 
Ja se namirio sa Wap 2000, cini mi se da je ta oznaka. Radni pritisak 160 bari, protok vode 900 i nešto lit/h, cijena zaboravljena, između 250 i 300 e. Nikad vise hobi perače.
 
Ti hobi su da se opere auto ili nesto slicno i ostavi na stranu,nisu da se ganjaju niti mogu da operu nesto ozbiljnije...sa takvim se danas zezao dok Karcher ne popravim - spirala otisla:) Karcher hds 690 gold 3.6kw nisam siguran za protok vode ali do 120 bari predvidjen mozda moze jos da se pojaca pritisak ali nikad nisam imao potrebe sve skida...nebo i zemlja razlika no taj hobi sam dobio na poklon.
 
Ja se namirio sa Wap 2000, cini mi se da je ta oznaka. Radni pritisak 160 bari, protok vode 900 i nešto lit/h, cijena zaboravljena, između 250 i 300 e. Nikad vise hobi perače.
To je donja granica, ispod je loš učinak.
Industrijski aparati su pravi, profi mogu da se provuku, a hobi ni džabe, bačene pare. To važi za sve alate.
 
Ako kupuje hobi alate ostaće hobi paor cekog života. Nadam se da to nije cilj većine.
Nisam bogat da kupujem jeftine stvari.
 
Nazad
Vrh