Rutava buba

Ja sam je video kod mene prošle godine.
 
Pa meni je prosle godine ta rutava buba pojela sve cvet na aroniji. Imao sam 40 sadnice sa po 2-3 cveta.
Nisam tolko obracao paznju tad.
Za sada jos ne dira aroniju,ali zato vocnjak mi rastura.. Svaki dan cistim rucno bube...
 
Ja je nisam primetio nigde još uvek.Nadam se i da neću :)
Na kojim voćkama si ih video?

Što se Aronie tiče..ima još vremena do jeseni, da je posadim, ali unapred razmišljam o svemu..setio sam se..da li neko zna (mada ću zvati kometetnije, pre sadnje o svemu još da se raspitam)..dakle, pošto ću Aroniju posaditi u iskrečnom delu šume, (okolo je šuma sa sve 4 strane), da li divlje životinje voledu da brste Aroniju :D ,umesto rutave bube :)
 
Рутава буба обожава аронију. Прошле године сам је једва сачувао. Ја сам мислио да зец неће боровницу да једе јер му је непозната, а он је јео још у октобру прије првог снијега. Једино зечеви неће да једу црну и црвену рибизлу (истина нећу ни ја).
 
Evo na 38. minutu emisije Domaćin priča o rutavoj bubi. Pomalo je i reklama, ali mislim da je dozvoljeno po pravilima foruma jer ne reklamiram ja nekog ili neko sredstvo, samo prenosim priču iz emisije, kao kad diskutujemo koji smo preparat koristili pa to nije reklama.

[video=youtube_share;8JELNf2j_fs]http://youtu.be/8JELNf2j_fs[/video]
 
Ja je nisam primetio nigde još uvek.Nadam se i da neću :)
Na kojim voćkama si ih video?

Što se Aronie tiče..ima još vremena do jeseni, da je posadim, ali unapred razmišljam o svemu..setio sam se..da li neko zna (mada ću zvati kometetnije, pre sadnje o svemu još da se raspitam)..dakle, pošto ću Aroniju posaditi u iskrečnom delu šume, (okolo je šuma sa sve 4 strane), da li divlje životinje voledu da brste Aroniju :D ,umesto rutave bube :)


Kod mene zec redovno obilazi...ali koliko sam primetio, ne jede je, nego samo isecka na štapiće dužine oko 5cm i ostavi ih oko biljke...i to, kako je žbun, isecka samo jedan prut (lastar)...činjenica da je mali broj sadnica grickao, 2-3% pa je pitanje da li mu se ne sviđa..ili ima u okolini nešto bolje za jelo...ko će znati.

Sad, kakve su naravi zečevi kod tebe :osmeh:...i koliko imaju druge, i za njih ukusnije hrane tokom zime...pitanje od milion!!!
 
To su priče za malu decu... da li postoji neka hemija koja ne šteti pčelama kad je voće u cvetu. I drugo da li će pčele uopšte hteti na takav cvet kad smrdi na hemiju. Kao da je toliko zapelo pa baš tih nedelju dana ne može da se preskoči sa prskanjem.
Po tudjoj guzice ne boli.....
 
pčela ionako praktično i nema...kod mene su pre dolazili maltene rojevi, na sve strane zuje, sad gledam i gledam po cvetovima da bih naišao na jednu... Gotovi smo uskoro ako nastavimo sa silnom hemijom, na ovaj ili onaj način.
 
Ја сам распоредио посуде и само сам на једној крушки нашао једну бубу. Најлакше је људима да побију све живо, али ће онда морати да купују уређаје за опрашивање који су много скупи. Ја сам дао 10 евра за сок да заштитим 150 кг воћа и није ми жао. Нећу као Кинези да опрашујем четкицама ручно.
 
Uređaji za oprašivanje ne mogu održati planetu u životu. Procene su da ako na planeti nestane pčela, sav biljni svet će nestati pa i mi sa njime u roku od 4 godine.

Zato ja ne volim kad neko spominje prskanje insekticidom u cvetu, kakva god opravdanja imao.
 
Ja imam svoje pcele i komsije okolo moje njive doneli tako da pcela koliko hoces.Ja nisam koristio insekticid samo dva puta chorus,sad su u precvetavanju,
sacekacu jos neki dan pa cu treci put da prskam sa insekticidom.
 
Pa to je nepravda, prava nepravda ;)
Da li neko ima ideju kako napraviti..ili još bolje, kupiti, neko strašilo koje konstantno udara u nešto i proizvodi zvuk :) To mi jedina ideja, jer Aroniju ne bih sadio na drugo mesto, osim tu, jer su uslovi idealni.
 
ma ljudi mi pričamo dali ili ne pčele prskati u cvetu to je zato što jesvest ,,nemaje,, a gledalili ste američke emisije o profesionalnim pčelarima što na oni ogromni kamioni sa prikolicama imaju košnice i ja kao voćar zovnem ga i kazem gospodine moj voćnak je u cvetu pošaljite kamion ,on ga stacinira 7 dana u moj voćnjak i naplatimi svoju uslugu glavnu zaradu a pčelaru je med nus proizvod ,jer on zivi od oprašivanja a ne od med ja imam do 30 posto više roda a on pare i svi zadovoljni.toliko o brljavim amerikancima sve su industrijalizovali pametno
 
Poprskaj Chomogorom za koji dan i ima da se resis i rutave bube.Posle Chomogora-dimetoata sve crkava,obavezno obrati paznju na sopstvenu zastitu,dobra maska na lice obavezno,smrdi sacuvaj boze.Zdravlje na prvom mestu.
 
  • Like
Reagovanja: AXN
do sada sam 2x prskao signumom protiv monolije...pa ne znam da li da to odradim opet večeras il da uradim sad samo chromogor 40, a što se tiče vode i posuda stavljao sam al nema vajde, ni jedna buba neće da uđe u vodu :( jedino rješenje je ručno uklanjanje
 
do sada sam 2x prskao signumom protiv monolije...pa ne znam da li da to odradim opet večeras il da uradim sad samo chromogor 40, a što se tiče vode i posuda stavljao sam al nema vajde, ni jedna buba neće da uđe u vodu :( jedino rješenje je ručno uklanjanje
Ako je spalo 80-90% cvata prskaj Chromogorom,nemoj Signumom.Kasnije poprskaj sa nekim preparatom na bazi mankozeba.
A za bube je resenje dimetoat-chromogor(ali tek kad precvata),ja sam tako resavao stvar jer kako cu sa posudama kad imam preko 1000 stabala.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: AXN
Nazad
Vrh