Ručne kose

tine

Član
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
970
Lokacija
zali log
Tehnika je ručnu kosu stavila na stranu, ima još mesta gde se može samo njom.
Naišao sam na snimak jedne košnje, više je to ko moba, da se očisti teren, jer materiala nema ni toliko da vrednost pokrije koliko se popije i pojede.
Vidi se na snimku, da se i za te uslove nađe tehnika.


Drugi snimak je od 2018 kad se postavljao svetski rekord u broju kosača. To je na ski centru Cerkno, 8 km od mene.
Vidi se, da su uložili dosta rada u pripremu lokacije.


Nije nam predsednik baš od koristi za taj posao.

Ima o tom više snimaka na fb stranici hotela, vlasnika ski centra. Ne znam, kako mogu takve snimke stavit.
 
Imali smo nekad kosu , ostala od dede , sjecam se da je bio pijetao neki ugraviran i pisalo slovenija , neznam sta je bilo snjom , mozda sam je i ja slomio pa sakrio .
 
Ja sam za celogodišnju upotrebu po dvorištu napravio kosište od avionskog aluminijuma..
Kosa osrednja, radi posao..
Za ovu godinu planirano je da se nabavi nešto 'rasnije'..
5bd9d74b9aa2f1b3cfca8d4722230b26.jpg
39db547307649596a9ddd424e718b5a2.jpg


PS. @tine
Apropo vaše konstatacije da vam predsednik nije od koristi, mislim da ste se svakako šalili. Koliko sam ja ispratio, taj čovek je za vreme predsedničke kampanje pešice obišao celu Sloveniju, i posetio lično mnoge građane. Vidim na ovoj kosidbi je kosio sa ostalim građanima bez gomile pratećih ilizica, što je meni dovoljno za respekt tog čoveka..
Vi možda znate više..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@mirosti
Gledim prvu sliku, jbt-te, al je ovaj " otvorio" ovu kosu...
Kako li se "stim" kosi ? :oops:
Već na drugoj sluci, eeee, to je to....😆
Inače ja imam dvije, jedna radna, i druga "paradna" ručna kosa, prva je tzv. "korovača", za sve i svašta, a druga, "paradna" je samo za livadu gde provjereno nema trnja, i lucerku...
Prva je "nasađena" na držalje od jasena, a druga na lipu...
 
Imam tri kose kod kuće, i još nekoliko na selu. Sve kovanice sem jedne slovenačke lepare (kratka Resavica) koja se koristi za šiblje, divlji krompir i kad komšiji treba kosa. Nju znam da neće zajebati, a i ako zajebe nije neka šteta. :)

Inače kovanica koju najčešće koristim je od braće Buhić, prije dvadesetak godina sa kosištem plaćena oko 200 maraka.
 
Momo znamo da ti znaš vitlati po internetu, ali bilo bi poželjno da kačiš bilo šta svoje ako učestvuješ u temi..
@Philby
Vidim da si se otvorio za kosu, pa si verovatno u toku, interesuje me ko je sada vodeći od tih kovačkih radionica za kose?
Prijatelj je letos kupio u Banjaluci za 50€, i dobio garanciju da vrati ako nije dobra..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Кад су моји родитељи држали козе овако је било сваки други дан.
Сад само рекреативно неколико ари детелине и ливадске траве за продају.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja ove godina planiram na kosidbu na Rajcu sa drugarima, naravno u rekreativnoj kategoriji, kao slovenački predsednik.
Kao srednjoškolac sam kosio za pare, nije bilo teško. Mislim da bi današnjoj deci bilo nezamislivo tako nešto..
Mada, košenje je uvek bilo dobro plaćeno..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Na košenju groblja trudimo se da nas je više sa kosom ali gubimo bitku. Sve smo stariji a kosu treba znati urediti što ovi mlađi nisu vični a i netreba im.
Još će koju gdinu služiti za kulturno umjetničke događaje a onda pod strehu neke šupe dok se i ona ne sruši.
 
I ja sam hobista ,imam tri kom ,nekako sam se zaljubio kada sam video dedu pre 20-ak g kako je otkiva ležeći na travi.Inače deda je bio vojno lice pa tad kad je video klepac,babicu i kosu setio se mladosti ,kaže da je zadnji put kosio 1941 pa otišao u rata to je bilo oko 2000 godine.Veštinu nije zaboravi.Tada sam i ja kao gradsko dete uzeo prvi put kosu u ruke. Sada iz ćefa ponesem je na voćnjak pa kosim između stabala onako iz uživanja.
 
Al zna neko kakvog su kvaliteta ove slovenacke silver special kose? silver
Pleh.... 😂
Ja imam takvu "radnu"...
Služi....
Što grublji kamen, za oštrenje, jer ne potraje dugo posle klepanja...
To je "kao" (fabrički) klepana pa se samo oštri...😂😂😂
Ugao na njoj mi nije odgovarao i nikako nisam mogao nagoditi, pa sam odsekao prihvat i napravio drugi, izbušio 3 rupe (2 minuta posla 😂😂😂), zakivcima zanitovao, i sada "radi" !!!! 😆
Probaj na "kovanici" izbušiti samo jednu rupu, i sve će ti se samo kas'ti o kvalitetu !!!! 🍻
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh