Ručne alatke u voćarstvu

Где да купим јефтине телескопске маказе-тестера за сечење високих грана. Видим по нету има свакаквих па молим за препоруку.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam i ranije pisao od jednorucnih makaza koristim "Felko popular i Felko 7"Od dvorucnih makaza sam imao vise vrsta jevtinijih i nisam bio zadovoljan ni sa jednim.Obicno odrade jednu sezonu i onda pocnu da zvacu granu.Pored toga sve su vrlo teske za coveka koji treba danima da ih drzi.Iz svih tih razloga sam kupio Kuker 80PR i prezadovoljan sam sa nima.Rucke su od legure aluminijuma i dosta su lakse u odnosu na ostale.Vec dve godine ih koristim bez ikakvih problema.

Ma sve ima svoje naravno, ja sam se trenutno vodio računicom upravo "nek odrade jednu sezonu" jer imam drugih ulaganja a još nikakvih prihoda (mlado voće), od jednoručnih i ja imam Felco 7, za finije grane :))
 
Na tu količinu najbolje da kupiš merdevine, trebaće ti i za druge namene :))
 
quote_icon.png
Citiram: stole77

Где да купим јефтине телескопске маказе-тестера за сечење високих грана. Видим по нету има свакаквих па молим за препорук
- - - - - - -
Ove koje je kupio "oktopod" izgledaju pristojno, a cena više nego povoljna ...
 
Разлике су безначајне у цени. 1700, 1600, 1800. Пусти цену вако од ока шта би рекао
 
Ja bih od oka ove Springer, zato što su ove što sam kupio pre neki dan ta marka i zadovoljan sam.
 
Izvinjenje za post od sinoć, tek sam malopre video da tebe zanima ovaj model sa teleskopom i testerom. Što se tiče izbora, zaista je teško bilo šta reći ovako gledajući slike. Lično sam imao loših iskustava sa lepom slikom a slabim materijalom proizvoda. Ako već moram :osmeh:, ove crvene mi deluju najozbiljnije ...
 
:osmeh:
------------------------------------------

Која од ова три би ви одабрали.

makaze-testera-teleskop-kanap-aluminijumske~2312.jpg
makaze-testera-teleskop-kanap-springer~2313.jpg
testera-za-grane-teleskopski-stap-kanap~3455.jpg
Neznam dali ste imali iskustva sa ovakvim makazama ali ovo samo lepo izgleda na slici i lepo je zamišljeno,možda testera ali ovakav tip makaza ...imam nešto slično deda uzo za stari šljivik...pa to je borba odrezati granu sa tim.Nebi da te obeshrabrim možda je deda naleteo na loše mada robusno izgledaju ali posle njih ja takve makaze jok.
 
Neznam dali ste imali iskustva sa ovakvim makazama ali ovo samo lepo izgleda na slici i lepo je zamišljeno,možda testera ali ovakav tip makaza ...imam nešto slično deda uzo za stari šljivik...pa to je borba odrezati granu sa tim.Nebi da te obeshrabrim možda je deda naleteo na loše mada robusno izgledaju ali posle njih ja takve makaze jok.
Нисам имао искуства. Претпостављам да треба повући канап да би се грана одсекла, а телескоп служи као дршка. Надам се да ће бити функционално јер ми некако не делује сигурно сећи гране вукући канап кад знамо да је понекад теже сецнути и кад су обичне маказе у руци. Може ли неко казати из искуства како је сећи оваквим справама са канапом? Хвала
 
Ja sam imao ove zelene, muka jedna raditi sa time. Testera je skoro neupotrebljiva,slab oslonac ima i stalno se uvija, rezidba sa tim kanapom je teska i ne bas precizna retko gde odrezes po propisu. Tada sam tek kretao sa radovima u vocnjaku i mislio da je to prakticno, a onda se razocarao. Ja sam tada sa merdevinama molerskim odradio posao. Ovo je moje iskustvo sa time.
 
Traka minije pucala ali zato redovno puca kanap koji je izmedju trake i lanca na nožu
 
Imaju ove makaze Vilager sa teleskopskom drškom masivne jake solidno a cijena povoljna. Kanap puca to jeste ali ja sam kupio u poljoprivrednoj apoteci onaj malo bolji šareni kanap stavio i radim baš puno sa njima, za sada nemam problema ponekad ostane nož zatvoren ali to se može riješiti jednostavno.
 
Fiskars ,kanap prolazi kroz gornju cev i preko koturače pokreće deo na koji je zakačen lanac koji pokreće nož
 
Nazad
Vrh