Ručne alatke u voćarstvu

Jesi li u pakovanju dobio ključić za stelovanje makaza?
 
Ja sam uzeo Felco 7 i rotirajuća drška nije meka, možda bi bilo dobro da je urađena tako jer mislim da će ova plastika kada se ruka oznoji da kliza
 
Dobio sam kljucic. Drska nije bas meka, vise je kao neka tvrdja guma, bas ne kliza kada se uhvati vlaznim rukama.
Zb2L2QF.jpg
BSqZLUO.jpg
 
Da to su te sa mekšom ručkom, nije ona mekana kao od sunđera, već je nešto mekša ta deblja od ove tanje polovine. Prepoznaje se po svetlijoj boji i drugačijoj teksturi deblje ručice.
 
Najboplji nacin zastite od zuljeva su kozne rukavice od meke koze.Taj su ni savet dali profesionalci koji rezu voce od oktobra do aprila.Ne odgovaraju ni platnene ,gumene,plasticne rukavice,samo kozne.Sigurno nema zuljeva.
 
Koja je Cena Felco 7 u Eurima u Srbiji posto sam ja prije par dana u Njemacku kupio 39,50€

- - - - - - - - - -

Mada mi je prodavac savjetovao da uzmem Felco 2 ali sam se ja odlucio za 7
 


Juče prvi put probane akumulatorske makaze ,Arvipo .
Odlicne , nisu teske . Baterija za 5 sati intenzivnog orezivanja potrošena 15 % .Skupa igračka , ali vredi .
 


Juče prvi put probane akumulatorske makaze ,Arvipo .
Odlicne , nisu teske . Baterija za 5 sati intenzivnog orezivanja potrošena 15 % .Skupa igračka , ali vredi .

Bravo, čestitam. Neka te dugo služe.

Kada si u temi pitao za ovakve makaze slao sam ti poruku ali ti je prijemno sanduče bilo puno i poruka nije mogla da se pošalje.
 
Bravo, čestitam. Neka te dugo služe.

Kada si u temi pitao za ovakve makaze slao sam ti poruku ali ti je prijemno sanduče bilo puno i poruka nije mogla da se pošalje.

Hvala Slav. Puno sanduče sad sam ga sredio .
Bio sam malo skeptičan u vezi baterije , ali rade skroz dobro .
Razmišljao se kupiti Campagnol-u traktorski kompresor , ali sam odustao .
 
Da li je neko koristio dvorucne makaze Mtech ( ili M tech, nisam siguran da li se pise spojeno ili odvojeno)? Na fakultetu su nam rekli da su ubedljivo najbolje od jeftinijih makaza, mogu se naci za 2000 din, i stvarno nisu lose, ali smo dobili nove sada. Zanima me kakve su posle nekog duzeg koriscenja, da li se isplati uzimati ih? Inace posle 2 nedelje svakodnevnog koriscenja Felco 7 stvarno sam prezadovoljan, probao sam i dosta drugih modela, i cini mi se da su ako ne najbolje onda medju najboljima. Preporuka profesora sto nam drzi praksu je da uzmemo Castelari (opet nisam siguran da li se bas tako pise), on njih koristi,a bavi se covek se bas dosta bavi orezivanjem, celu zimu je na terenu, kaze da su dosta lake za rad, kostaju 3800 u nekoj radnji u Grockoj...
 
Kao sto sam i ranije pisao od jednorucnih makaza koristim "Felko popular i Felko 7"Od dvorucnih makaza sam imao vise vrsta jevtinijih i nisam bio zadovoljan ni sa jednim.Obicno odrade jednu sezonu i onda pocnu da zvacu granu.Pored toga sve su vrlo teske za coveka koji treba danima da ih drzi.Iz svih tih razloga sam kupio Kuker 80PR i prezadovoljan sam sa nima.Rucke su od legure aluminijuma i dosta su lakse u odnosu na ostale.Vec dve godine ih koristim bez ikakvih problema.
 
I ja sam se skoro ponovio. Kupio na jednom sajtu za licitacije citrusnog naziva. Zanima me ko zna sta moze da bude onaj zeleni krug? Voskast je na dodir, ne znam za sta sluzi

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh