Romanovske ovce

Ovako! Moje osnovno stado je 190 Romanovih ovaca,od toga imam oko 70 manjih sa majkama,24 ženske za prodaju i 16 muških od kojih sam u zadnjih tjedan prodala skoro 50 kom.
Ustvari ta brojka kroz godišnja doba varira ovisno o potražnji i kontinuitetu janjenja!
Sad su mi malo prorijedile a za nekih nešta više mjesec dana očekujem da mi počme "ljetna" tura janjenja!
Ne bi vjerovali prodajem jednog od 4 ovna sa svim papirima i već mjesec dana nitko ni da pita a kao svi bi Romanova.
 
stado za raspekt i po broju i po kvalitetu nema sta
koliki ti je godisnji prosek po ovci vodis li evidenciju,ovce koje su stare 2 i vise godine?
 
Uz sve dužno poštovanje ali ne bih o brojkama i postotcima javno. Mogu da kažem da sam viže mego zadovoljna pa sad ja i moj suprug ulažemo sve napore da to i održimo.
Stare su treća godina i mislim da tek sad daju puni rezultat -količinu,kvalitetu i što je jako važno sada koliko god daju janjadi sa lakoćom ih othrane!
 
@Medolina napisi slobodno procente da se mi ostali postidimo:)
@entuzijasta hvala n aovim lepim slikama,evo klasicnog primera tipujem f3 generacije i duzinu njegovog repa a duzine repova kod cistokrvnih mozete videt u temi u ranijim postovima
 
2h2oxg7.jpg
jrpfgi.jpg

Za prodaju cca 80kg!!!!!
 
ako je to onaj ovan kojeg prodajes sramota da niko nije upito za njega pa barem i informacije
u kadru druga slika ovca do zida sto se vidi glava cini mi se da je dvisk aili neki od mladih ovnova
 
Tako je na drugoj slici je isti ovan samo od prošle godine slikan a na gornjoj od danas jer nije htjeo pozirati da ga uslikam lijepo!
Pozdrav!!!!
 
:sjasi:ALOOOOOOOOOOOOOOOOO!
Pa dobro šta je sa vama nešto mi slabo pišete izgleda da remontirate kosilice tj. pripremate se za sjeno, ili se kod nikoga ništa ne dešava?
 
sezona sisanja ovaca,pa mozda zato nema nikoga medolina pogledaj svoj inbox mislim da je pun privatnih poruka
 
" U svim nama čuči po jedan čoban i po jedna ovca.
Zavisi od spleta okolnosti mi postajemo ili ovca ili čoban"

Oduševila me je ova poslovica. Izgleda da svi razumiju o čemu govori, neko se prepoznao kao čoban a većina kao ovce. Među ovim drugim se vidim i ja.
A da ne bude nedorečeno mislim na (paprene)cijene takozvanih kvalitetno priplodnih ovaca i na njihove kupce i prodavce.
 
33k6f4g.jpg

Овца са мало више од пола крви романовске. Стара 2год. и три месеца. Први пут ојагњила двојке у јануару прошле године са својих 12месеци, други пут исто двојке у септембру прошле године и трећи пут ове тројке крајем априла ове године...иначе одгајио је мој отац, овца из његовог стада. Са просеком од око 3кг су рођени ови јагањци, сами се ојагњили и задојили и иначе врло живахни...сви мушки.
 
:bravo:Stvarno su lijepi i ja imam romanove i stvarno smo zadovoljni brojem i kvalitetom janjadi. Ljepo je vidjeti ovakve slike.
 
Nazad
Vrh