Romanovske ovce

lep ovnic kolega, samo mu obrezi papke mozda se bolje svidi ovcama, a i on ce lakse da odradi posao :haha:
 
zanimljivo grlo,ali da je cisto na osnovu eksterijera ne bih smeo reci,ako ti nije problem uslikaj mu i rep(ako daje plodne cerke ova mana nije uopste bitna u tvom slucaju)
 
Daleko od toga da ja kazem da je cist, znam zasto pitas za rep nije nesto ni kratak puno a ni standardan malo je kraci, uslikacu kad stignem, jutros mi ga ujak i doterao uzeo u Dublju kod nekog coveka, ima oko 4godine onaj se hvalio i kleo da boljeg nije imao da se ovce blizne i te zajebancije, ma sta bude bude ;-)
 
Pozdrav svim kolegama, a naročito za Đuru i Smicka. Dobro nam došli.

Edine, svaka čast za fotografije. :D

Prirast jagnjadi kod romanovske ovce je jako bitna. U zemljama EU se ocenjuje prirast kod svi rasa prilikom gentipizacije, pojedinačno za svako jagnje, kad jagnjad navrše sto dana starosti (pisao sam u ranijim postovima), objavio sma i tablice po rasama. Ruske kolege pimenjuju metodu celokupnog legla, a norma je 93 kg mase jagnjadi po ovci. Ipak, ishrana tovne jagnjadi i prplodne se dosta razlikuje, tako da se teško mogu odrediti i postići maksimumi prirasta zbog same različitosti proizvodnje.

U potpunosti se slažem sa zadnjim postom kolege sarbanac-a.
 
Poruka

Hvala Slaviša! Danas sam video stado gospodina Nikše(Agro) iz Velike Moštanice. Ovo je bio praznik za oči. Kvalitet romanovski ovaca je za primer. Velika šteta što ovaj odgajivač nema želju da prikaže svoje stado i rezultate na forumu. Danas sam definitivno odlučio da se posvetim gajenju ovih ovaca u potpunosti.
 
sarbanac
koliko grla ima taj odgaivac iz mostanice i ako mozes malo da napises o tome sta si tamo video, kvalitet stada , jel ih drzi u cistoj rasi ili su u pitanju melezi? :ppozdrav:
 
Poruka

U čistoj rasi. Ima oko 10ak plotkinja. Nabavio ih je od Časlava. Čovek radi u Slovačkoj i veoma dobro poznaje ovu rasu. Ja nisam neki poznavalac ali do sada nisam video bolje. Dva ovna su došla na Ub.
 
gdje nabaviti dobrog cistokrvnog romanovskog ovna koji vec spreman za mrkanje i koliko se krece cijena takvog.poz....
 
braco,sta sijati za romanovske ovce,podjeljena su misljenja,u dilemi sam pomazite,mislim koju vrstu trave sijati
 
Rohan 322, pozira
2wrhun6.jpg


:bravo:

eiujr6.jpg


1err05.jpg


2ngsqac.jpg


28kivzo.jpg



Ho'u Vaš komentar za jagnjad i ovce

6j0npi.jpg


14wq4g5.jpg


2napcn7.jpg


ormlva.jpg


Ovaj zadnji de;ko na slici 29.03. puni dva mjeseca
i vec ima 19 kg. to ce biti pravi ovan a inace je iz trojki :D
 
sto se mene tice kvalitet je pravi ovan je stasit i vec ima vunu ispod vrata i bice pravi samo neznam vidi da su ovce vec osisane :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh