Romanovske ovce

2hx56pf.jpg

Post je spojen: [time]1297613242[/time]
_________________________________________________
jesam imaju i te slike samo mi se neda postavljati tesko sam i ovo naucio sa lovackim drustvom sam na sudu ali nema fajde sada na proljece ako bog da nabavicu jos 40 romanovskih pa cu onda imati dobro stado
Post je spojen: [time]1297638614[/time]
_________________________________________________
lle de france je napisao(la):
tako i kod mog cice uz kucu bile nocu napolju i poceli da dave udave dve ovce i ovna izujedaju ali on cuo i puco ubije jednog kera mi nocu uvek zatvaramo u stalu a kupio sam i sarplaninca da cuva
nabavio sam i ja azijate pa cemo viditi kako ce se pokazati za sada su extra
 
Kolega dzigi iskreno mi je žao zbog svega što vas je snašlo. Ovo sad prvi put vidim i čujem. Trpio sam velike štete zbog polava u decembru i znam dobro šta je gubitak i šteta. Iz kolegijalnosti pokloniću vam nešto od romanovske genetike iz moje štale, molim vas da me kontaktirate telefonom ili da mi pošaljete broj telefona na PP, da se dogovorimo oko pojedinosti.

Pozivam ovim putem sve kolege iz Republike Srpske i Federacije BiH da pomognemo kolegi dzigiju da zapati ponovo ovce.
 
dzigi je napisao(la):
ovo su prije tri mjeseca uradili vukovi kod mene udavili su 27 ovaca od toga 19 romanovskih

Šta reći kolega dzigi tužno, ružno, za žaljenje i pre svega velika šteta, ali uvek ima humanih i dobrih ljudi, kao naš kolega!!!

Slavisa Njegic je napisao(la):
................................... znam dobro šta je gubitak i šteta. Iz kolegijalnosti pokloniću vam nešto od romanovske genetike iz moje štale, molim vas da me kontaktirate ..........................da se dogovorimo oko pojedinosti.
Pozivam ovim putem sve kolege iz Republike Srpske i Federacije BiH da pomognemo kolegi dzigiju da zapati ponovo ovce.

3 x Bravo i ::svaka cast:: zaa kolegu Slavišu Njegića !!!

:ppozdrav:
 
Drage kolege , jedno pitanje:Jedan cica mi nudi da mi proda dve ovce romanov i cetiri jagnjeta od njih (ukrstaj sa winterberg ovnom) i za tih 6 komada trazi 380.-e, dali je to razumna cena?
 
svaka cast kolegi Slavisu Njegica vidi se da zna kako je to kad ti se desi nesreca :D
kod kolege dzigi na zadnjoj slici sam prebrojao 13 grla jesam li dobro izbrojo :ppozdrav: :bravo: :D :ppozdrav:
 
Slavisa Njegic je napisao(la):
Kolega dzigi iskreno mi je žao zbog svega što vas je snašlo. Ovo sad prvi put vidim i čujem. Trpio sam velike štete zbog polava u decembru i znam dobro šta je gubitak i šteta. Iz kolegijalnosti pokloniću vam nešto od romanovske genetike iz moje štale, molim vas da me kontaktirate telefonom ili da mi pošaljete broj telefona na PP, da se dogovorimo oko pojedinosti.

Pozivam ovim putem sve kolege iz Republike Srpske i Federacije BiH da pomognemo kolegi dzigiju da zapati ponovo ovce.

hvala slavisa od srca nema potrebe na poklonu nego ti meni ostavi onog krizanca (tex-rom) da se zamjenimo sto smo pricali pozdrav iz drvara

by Maestro: malo "doterano", greške ispravljene !!!
 
Poruka

Šta je ovo čestitke i pozdravi. Čitam nove poruke o rom ovcama. Dajte nešto konkretno. Zivo me interesuje sve u vezi romanov ovaca. Ima li ko neke rezultate sa 10. 20 ovaca koja je plodnost kakva je policikličnost koji je procenat prezivljavanja na rođenju i u prvim danima. Rado bi prešao na stado romanovih ali ja imam mali broj grla pa moja iskustva i ne moraju biti merodavna.
 
sarbanac je napisao(la):
Šta je ovo čestitke i pozdravi. .....................
Potpuno saglasan da post-ove sa čestitkama treba smanjiti, mada je ovde povod bio prilično opravdan (gest kolege Slaviše).

Za ubuduće u svakom slučaju !

:ppozdrav:
 
sarbanac je napisao(la):
Šta je ovo čestitke i pozdravi. Čitam nove poruke o rom ovcama. Dajte nešto konkretno. Zivo me interesuje sve u vezi romanov ovaca. Ima li ko neke rezultate sa 10. 20 ovaca koja je plodnost kakva je policikličnost koji je procenat prezivljavanja na rođenju i u prvim danima. Rado bi prešao na stado romanovih ali ja imam mali broj grla pa moja iskustva i ne moraju biti merodavna.
sto se tice rezultata kod mene je u prosloj godini na 34 ovce bila plodnost 3,25 po ovci na godisnjem nivou i imao sam dvije cetvorke i cetri trojke ,imao sam od toga cetri uginuca i da naglasim da ovce nisu bile na vrhunskoj ishrani (srednje hranjene) a sto se tice ove godine jos nista pouzdano nemogu reci
 
Nazad
Vrh