Romanovske ovce

Hvala na pohvalama , nadam se da ce bit od njih nesto.
Inace birana je od njih 3 jedna,principom eci peci pec,zato sto su sve extra i od extra majki
koga zanima nek kontaktira VELIMIRA NA PP
 
ako mislis na ovcarsku matematiku batalio sam je da se ne potresam:)
a u klasicnoj sam jos uvek bolji nego u ovcarstvu(tu jos imam mnogo da ucim i usavrsavam se)
 
Klasicnu...za ovcarsku znam da si totalni amater kao i vecina nas,mada mogao bi poraditi na nekoj formuli,da uvek budemo u +.:)))))
 
trenutno se trudim i oko ovcarske ako upali to sto sam planirao nece bit bas ovoliko crno i moci ce da se radi i na vise :D
 
1. Мали говеда (живе ваге)
Јагњад (овнови), три месеца, просечне тежине 18-20 кг
Јагњад (овнови), четири месеца, просечне тежине 23-25 кг
Овнови од шест месеци, просечне тежине око 35 кг (по наредби месеца)
nesto malo prevedeno preko prevodioca, da se vidi masa ove rase, mozda bude korisno, ako ne nadlezni neka pristupe brisanju :D
 
da malo dopunimo pri kojim uslovima ovo vazi:
prosecna tezina postignuta na pasi(i ovce i jagnjad),pri prosecnoj plodnosti 3,2 po ovci cija je prosecna masa 50 kg
:ppozdrav:
 
Што се тиче исхране јагањци прва два месеца живота, ми користимо специјалне хране. За исхрану стоке на фарми се користи само селф-маде сена од пет подсеианного семитравиа и производи зрна хране.
Све наше врсте грубе житарица, семена вишегодишњих трава, додатака храни и храни за јагњад су потврђени и који имају одговарајуће ветеринарске и карантин сертификата .
nece biti da samo pasu, gde nadje ti taj podatak? :haha:
 
entuzijasta je napisao(la):
Што се тиче исхране јагањци прва два месеца живота, ми користимо специјалне хране. За исхрану стоке на фарми се користи само селф-маде сена од пет подсеианного семитравиа и производи зрна хране.
Све наше врсте грубе житарица, семена вишегодишњих трава, додатака храни и храни за јагњад су потврђени и који имају одговарајуће ветеринарске и карантин сертификата .
nece biti da samo pasu, gde nadje ti taj podatak? :haha:

Kolega,molim te, kada koristiš google prevodioca, sredi, koliko je moguće, dobijeni tekst, jer njihov prevod, iako pomalo razumljiv, ne liči na ništa !!!

Што се тиче исхране јагањaцa прва два месеца живота, ми користимо специјалну храну. За исхрану грла на фарми користи се само сопствено припремлљено сено од мешавине пет врста легуминозних трава, као и производа зрнасте хране.
Све врсте наших житарица, семена вишегодишњих трава, додатака храни и храна за јагњад су потврђени одговарајућим ветеринарским и карантин сертификатима.

:ppozdrav:
 
Аma nije to toliko važno (lepo je što si to uradio), medjutim prevod često bude bez veze, komičan, a nekad i bezobrazno, zbog bukvalnog prevoda koji uradi "mašina"?!

Skoro nešto gledao oko živinarstva, pa su Huge black-red Cock preveli sa Velika crno-crvena Kurči.. (ko nezna engleski Cock je petao, a u slengu Kurči..)!!! :haha:

Ovo su Romanovske, a ne ... odoh u :off_topic:!

:ppozdrav:
 
http://www.agrobaran.ru/
da se ne bi unosile zablude da ova jagnjad ne napreduju nikako,na ovoj farmi koja postoji od 2009. god(kakva tradicija zar ne?) je to tako ali se ne moze generalizovati niposto
---Новорожденных ягнят кормят чистым козьем молоком без примесей, которое дают специально закупленные для этих целей молочные - дойные козы.---koliko ja pomalo znam ruski u prevodu to znaci sledece,
jagnjad se hrane kozjim mlekom od rodjenja,bar tako pise na linku,a svi znamo kako jagnjad othranjuena na cuculu napreduju
takodje vidi se da nema tacne prosecne tezine vec su podaci dati odokativno
trenutno dvoje cistokrvnih jagnjadi koje ja imam u stali i koji su u pristojnom tovu i na majcinom mleku,blizanci-
ovnic ojagnjen 24. novembra je tezak 24,5 kg
ovcica ojagnjena 10. decembra 19 kg
:ppozdrav:
 
kolege,cuo sam ovih dana na faxu,za nekog lika iz bjeljine,koji ima "laboratoriju za embriotransfer i vestacko osemenjavanje" ukrsta texela i romanovsku,kaze da u f1 dobija po 4-5 jaganjaca... jel zna neko ocemu se radi? unapred zahvalan... ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh