Rolo balirka.

vladimir92 Ovu sezonu sigurno nece, posto sam jos u proucavanju rolo balirki, a za sledecu videcemo. Ako budem na sledecu zimu, pored jos nekih investicija, mogao iskesirati rolo presu, JD ostaje za usluge, a ako ne ide na oglase.

- - - - - - - - - -

Lucerke suve u balu 120*120 stane 250-260 kg pa ti racunaj,nisu sve male kockaste iste,Ja naprimer nepravim malu balu ispod 20kg jer samoutovarna prikolica netrpi meke bale a i gerota da se vozam poluprazan.

Znaci nekih 10-15 bala.
 
Ratko da li si imao problema sa predhodnom Claas 62 rolo presom u smislu da nije mogla balirati presusenu slamu i slicno, vec bi moralo to raditi po rosi? I kako je reseno kod nje zakljucavanje zadnjih vrata, posto koliko sam video na tim presama ne postoji mehanicko zakljucavanje?
 
Poslednja izmena:
Evo ti ukratko od mene,slamu možeš balirati i kad se digne rosa ali ne baš i u podne jel počne da mrvi slamu i desi se da stane bala i nemožeš da je zavežeš. Kod moje stare je meh.zaključavanje,ja sam radio i u podne ali nemože da se stegne pa nebude lepa bala i treba je na gušće vezati,pozdrav:osmeh: radi se deutz fahr gp 250
 
Eto Bole je odgovorio,Nije da nemoze da balira nego stane bala i nemozes da je vezes.Mada ja za 7 godina koliko imam rol presu nisam imao potrebe da baliram po najvecem suncu,em je mnogo vrucina em ujutru uradis dovoljno da imas da vozis dva dana.............
 
Да ли неко може да објасни како нож одсеца мрежицу, ако може да се постави и нека слика, како то изгледа код различитих модела.
 
Stara spremna za put...............

2unyjcm.jpg
 
Ja imam ovakvu levu i mogu reci da sam prezadovoljan.... nema petljaca i iglica i sto cuda nego sve prosto i jednostavno...Kada bi nasa neka fabrika ovo radila to bi bio pravi bum :)
 
www.rapidgm.co.rs/Roto-presa%...%20RP-810.html

Jer koristi neko ovakvu presu,kako se pokazala,kako radi,kakvu su vam iskustva posto je nova stvar nova a pogodna je i za manje traktore i za malo brdovite krajeve.
 
Nema nikakav komentar konkretan kako su se pokazale u praksi.Razmisljam se da kupim jedni ali da ne bude teska zbog traktora(rakovica65).Sta uzete, sta se dobro pokazalo posto sam pocetnik i nemam iskustva sa rolo presama pa sam zato se raspitivao za onaj gore naveden model posto je nova stvar nova.Unapred hvala na pomoci.
 
moje neko misljenje da je ipak za manja gazdinstva u to spadam i ja ima 10 ha bolje bi bilo kupiti ovu malu i nova je .za fergusona dobra.zovem sutra pa cu kazem cenu
 
Nazad
Vrh