Rolo balirka.

Mogao bih i on da izbaci balu dok radi presa al on kaže da MOŽE da se desi da se bala neotkotrlja dovoljno,e sad da nebih došlo do toga;rešenje ja da ide svaki put malo u nazad ili da gasi presu,a ovo drugo mu je lakše pošto ima ručku pored volana sa kojom zaustavlja ili pokreće kardan bez da stiska kvačilo.
 
Na svakoj se isto vrti bala

---------- Poruka napisana u 14:10 ---------- Prethodna poruka je at 14:09 ----------


To pise da vlasnik ili proizvpodjac nebi snosili posledice ako neko stvarno udje u komoru



pisao sam vec da nije fabrcicki natpis bio.No nije ni bitno.

---------- Poruka napisana u 15:29 ---------- Prethodna poruka je at 15:27 ----------

Mogao bih i on da izbaci balu dok radi presa al on kaže da MOŽE da se desi da se bala neotkotrlja dovoljno,e sad da nebih došlo do toga;rešenje ja da ide svaki put malo u nazad ili da gasi presu,a ovo drugo mu je lakše pošto ima ručku pored volana sa kojom zaustavlja ili pokreće kardan bez da stiska kvačilo.
Aha,pa dobro onda opusteno,kod mene zna da ostane u vratima bala pa mozda kad bih iskljucio nebi ni ispala,ali ja stanem samo otvorim do kraja i gurnem odma nazad rucicu i gas dalje znaci nema riverca ni nista dobro je reseno.
 
@igordulić jel' to pričaš za onu tvoju welger 200 ili si je promenio (čini mi se da si je prodavao )@577 Što se ne isplati:sta: pa nisam ja njega kupio da mi stoji za ukras,u današnje vreme kad su dnevnice sve veće a dnevničara sve manje kao i vremena,adekvatna mehanicacija je neophodna; za manipulaciju sa rolbalama,za izđubravanje obora kod bikova i utovar istog,kopao sam rupu za silažu tovario šljunak,pesak,šljaku pa čak i rezana drva za jednu pekaru.
 
@igordulić jel' to pričaš za onu tvoju welger 200 ili si je promenio (čini mi se da si je prodavao )@577 Što se ne isplati:sta: pa nisam ja njega kupio da mi stoji za ukras,u današnje vreme kad su dnevnice sve veće a dnevničara sve manje kao i vremena,adekvatna mehanicacija je neophodna; za manipulaciju sa rolbalama,za izđubravanje obora kod bikova i utovar istog,kopao sam rupu za silažu tovario šljunak,pesak,šljaku pa čak i rezana drva za jednu pekaru.

A ja sam ga isto gledao sam je u hr skuplji za oko 1300 eura vise..
Primamljiv je pa nezz ako bude dobrog roda mogo bi i ja da uzmem prava stvar puno stvari može raditi..
 
Nisam je promenio,resili smo da jos ove godine ostavimo,pa cemo videti za posle,neki traktor smo uzeli pa onda je ovo ostalo tako kako jeste,pa ju necu ni prodavati dok ne dodje prilika za nesto bolje u finansikom smislu.
Mada kaisi mi kao bolji samo nzm ko ce da razmotava te bale posle,sto sma radio ujutro i nocu to je ko beton mucimo se u korlatu,pa sad nzm jel resenje onda varijabilna jer kazu da one jako sabijaju da se samo odmotavati moze..a opet ustedi se na mrezici i na transportu i to znaci,al dobro i bolje kad nema para onda radis s tim sto imas ne fantaziras :)
 
Pa ova što je meni radila je variajabilna samo što je kombinacija valjaka i kaiša.A prečnik i tvrdoću ti možeš na njoj da šteluješ kako ti je po volji,čini mi se da je ova što je meni radila podešena na nekih 70% što je po meni sasvim dovoljno,i nemam problema sa razmotavanjem.
 
Pa moze se stelovati ali cemu menjati onda ako dobijam isto,ako me razumes :)
jedino sredinu sabijeniju i varijaciju u bali sto mi nije neophodno.
 
Kolko sam ja cuo sa varijabilnom komorom su bolje za zeleno zbog bolje sabijenosti,e sad kako ide ne znam to retko ko radi pa je tesko i cuti neko misljenje,interesuje me da li je neko radio grasak i kako se presuje zelen?
bio sam na hr forumu citao o stocnome grasku sa psenicom pomesanom kazu da je bas dobra hrana za krave pokose malos e prosusi,i presuju i umotavaje u foliju,e sad nzm jel gusi presu ilis licno ali mislim da ide dobro jer je povezan no ako ko ima neka iskustva neka pise.
 
Bila kod nas jedna takva u selu nzm jel covek prodao :) samo sto je pored njega isal i zena koja je vezala tj ubacivala uzicu u presu :D
 
koja je potrebna snaga traktora za rolo presu,ja imam 560 pa me interesuje da li je to dovoljna snaga?
 
drugari zanima me vase misljenje o presama clas 44 i 62, kakve su to prese jesul pouzdane u radu, i koja je bolja od njih dve slike cu okaciti sutra.imam nameru kupiti rolericu.
 
drugari zanima me vase misljenje o presama clas 44 i 62, kakve su to prese jesul pouzdane u radu, i koja je bolja od njih dve slike cu okaciti sutra.imam nameru kupiti rolericu.
Ja imam ROLLANT62 presa je dobra ima fiksnu komoru 120*150 na valjke,mana joj je mali pick-up,veze kanap,pravi solidnu balu
350040i.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh