Rolo balirka.

Kolege, JD 540 rol presa kupuo bih jednu, ima ih baš puno u ponudi u mojoj okolini i čini mi se da se mogu naći u baš dobrom stanju s obzirom koliko su stare, to bi mi bila prva rol nema baš puno trenutno da radim. Ja sam trenutno na prelazu za kocke više ne stižemo a za rol to ne bi bilo puno posla. Komšije i rodjaci svi koji imaju su letva lanac kupljene još dok su bile dosta jeftinije, sa kajševima niko nema iskustva, radila bi samo seno i slamu. Interesuje me ako je neko radio sa sličnom, valja li to nečemu?
 
Jar Met. Kupljena nova pre tri godine. To je licenca od maskara ista je u šraf . Kupio sam nov nož od Maskar prese 100 eura ali ga nisam ugradio neka ga za rezervu. Možda je glupo ono što sam napisao ranije kako sam naoštrio ali sad dobro odseca.

Послато са LM-K420 помоћу Тапатока
 
Ima li neko ideju gde se mogu kupiti ove sipke sto pritezu masu ka pick-upu.I koliko uopste idu gusto,na ovoj cevki ima mnogo rupa a vidi se ova na sredini da je odlomljena.U zadnje vreme nece da zapocne balu ni pod tackom razno,a pre je radilo sve kako treba.Jedini logican zakljucak mi je daa su se ove sipke polomile pa da nema pritisak da ga pick up uvuce nazad.Ne secam se uopste kako je bilo ranije i da li je ovih sipki uopste bilo vise.Ili imate mozda neku drugu ideju zasto nece da krene da mota,mislim kod ovih kaisara se to stalno desava ali se desavalo po nekad.Sad nece da zapocne skoro nikada.Na poslednjoj njivi sam nasao neku motku i udarim sa njom malo masu(naguram na unutra) ono krene da mota i onda za svaku balu silazim kao ludak.
359558383_262853636361052_194734060539972463_n.png
 
Problem je u šipkama upravo, koliko rupa-toliko šipki. Treba da leže preko limova od pikapa i da budu duge taman toliko da ne dodiruju element koji ide iza pikapa, u mom slučaju nazubljeni valjak.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Predpostavio sam,ali gde to kupiti je pitanje.Kopam po internetu vec 2 sata nisam uspeo nista da nadjem.Poslednja opcija je da sam savijam i karabudzim a to gledam da izbegnem.
 
Pozdrav. Da li je neko radio nesto na valjcima prese da ne budu glatki, konkretno kad prave problem u slami stane bala pri kraju?

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Ima li neko ideju gde se mogu kupiti ove sipke sto pritezu masu ka pick-upu.I koliko uopste idu gusto,na ovoj cevki ima mnogo rupa a vidi se ova na sredini da je odlomljena.U zadnje vreme nece da zapocne balu ni pod tackom razno,a pre je radilo sve kako treba.Jedini logican zakljucak mi je daa su se ove sipke polomile pa da nema pritisak da ga pick up uvuce nazad.Ne secam se uopste kako je bilo ranije i da li je ovih sipki uopste bilo vise.Ili imate mozda neku drugu ideju zasto nece da krene da mota,mislim kod ovih kaisara se to stalno desava ali se desavalo po nekad.Sad nece da zapocne skoro nikada.Na poslednjoj njivi sam nasao neku motku i udarim sa njom malo masu(naguram na unutra) ono krene da mota i onda za svaku balu silazim kao ludak.
359558383_262853636361052_194734060539972463_n.png
Mi imamo jon dir 590 kod njega je malo drukciji taj nosac posto ima valjak ispred. Ko nas su pasovale opruge od balerine
 
To dosta zavisi od tunela i sabijenosti...
Jedan kod nas prebalirao rol balu od rp 12 sa welgericom 41, ispalo 24 bale sto je po meni mnogo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I ja max nabijam balu. Ja sam racunao negdje oko 16-17 bala od prilike? A cijena bale?
 
Mora
Ima li neko ideju gde se mogu kupiti ove sipke sto pritezu masu ka pick-upu.I koliko uopste idu gusto,na ovoj cevki ima mnogo rupa a vidi se ova na sredini da je odlomljena.U zadnje vreme nece da zapocne balu ni pod tackom razno,a pre je radilo sve kako treba.Jedini logican zakljucak mi je daa su se ove sipke polomile pa da nema pritisak da ga pick up uvuce nazad.Ne secam se uopste kako je bilo ranije i da li je ovih sipki uopste bilo vise.Ili imate mozda neku drugu ideju zasto nece da krene da mota,mislim kod ovih kaisara se to stalno desava ali se desavalo po nekad.Sad nece da zapocne skoro nikada.Na poslednjoj njivi sam nasao neku motku i udarim sa njom malo masu(naguram na unutra) ono krene da mota i onda za svaku balu silazim kao ludak.
359558383_262853636361052_194734060539972463_n.png
Moraces to da napravis, kod mene fale dve, mada mislim da su namerno skinute da kada zagusi da moze lakse da se pridje da se izvadi masa...
 
Nazad
Vrh