Rolo balirka.

Skinuo sam ga i navukao mu žicu masatom. Sad lepo odseca.


Послато са LM-K420 помоћу Тапатока
 
Odradila prvih 1000 bala...
ee9cdfcf35aa9c2bbfa9bfe5d088dac3.jpg


Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Nek te dobro posluzi i zaradi jos neku masinu novu!!
Cuo sam da je tata prezadovoljan

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Хвала. Пристојна је преса, лепо ради, има мрежицу што ми је по саветима вас које сам упознао преко форума било битно. Најважније је да ме леђа бише не боле.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@prof. dr. Seljak da sam imao zamenskog vozaca dok odem do Nemacke, mogla je jos da uradi . Kod nas su ljudi ove fodine masocno presli na rolo bale, I ko ima svoju malu presu, jednostavno nema ko da tovari bale.
Dobro je da ti je stigla presa, taman Zića da se uvezba u slami...

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Ушао је у штос, урадио је са њом око 65 бала за дан и унели су то. Мало спорије вози, није се још опустио, ал ова преса буквално гута масу, барем оно што сам ја видео. То све за дан са малом пресом није реално да ураде 3 човека. А то ми је најважније, да се убрза посао и максимално смањи потурање леђа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam dosta sena sam pokupuo ove godine, da mi je neko pricao da mogu sam to odraditi ne bih verovao.
Da sam radio sa malom presom ne znam ko bi te bale tovario...
Jedino mi cale pomogao da umotamo 50 bala, to nije bas posao za jednog.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da li se neko susretao sa sličnim pikapom? Kako da skinem ,,bubreg"? Treba da dođem do nosača ležajeva koji su zakačeni za osovine sa žicama kako bih vratio jedan na svoje mesto(zavario ili stavio čiviju) i ujedno da ispravim lim koji služi kao zaštita ležajevima i celom tom sistemu a koji je iskrivio nosač sa ležajem koji je ispao.
46a930db7a9a39617704e9dff0918322.jpg
8c02fe8e8aafbaea5a40b29cd397f0d2.jpg


Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Maticu, za nase uslove ovo nije mali poduhvat, (presa+ prednji utovarivac + uvijac) preko 10000e.
Pa neko toliko ulozi u neki posao i pocne da radi...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@deks To je tačno, velika investicija ali moje živce i kičmu nikakve pare ne mogu da plate niti zamene.U mom slučaju skoro 20k evra sam uložio u prelazak na rol bale.Mogao sam proći jeftinije da sam uzeo presu koja vezuje na kanap i da sam ostao na starom prednjem utovarivaču a kako vreme odmiče uvideo sam da sam trebao dati još par hiljada evra više i uzeti presu sa sečkom.Jbg ne može sve od jednom, mora postepeno.
 
Ja sam bolje prošao, al jbg i lošije su mašine,sporije itd...al svakako preporod...10 godina sam razmišljao u tom pravcu i jbt nikako da prelomim dok muka nije naterala...
Prednji utovarivač sam kupio od grajfera za stajnjak što sam prodao a ostalo mi u nasledstvo od dede i oca,a presu kad sam uzimao nisu bile tako skupe kao sada i da sam hteo da prodam jd za male bale malte ne bi mogao Roll da isfinansiram, znači nisu ni novci bili problem nego dok u glavi prelomiš treba vremena...
Evo sad treba da kockam slamu za grejanje i muka me hvata...a o skupljanju Rolling bala više ni ne mislim,samo treba da sračunam koliko mi zmajevki treba i da ohladim koje pivo...
 
E sad da je brže ne mora da znači,sve je stvar organizacije, al da je lakše ne treba ni polemisati...ko god može da pređe ns roll bale ja mu toplo preporučujem...
 
Slazem se sa vama.
Ne postoje sad pare za koje bi se vratio na kockice.
Mislio sam slamu da baliram u kockice ali kako stvari stoje verovatno ce i to ici u rolo i ako nemamo uslove za unosenje bale u stalu...




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Slazem se sa vama.
Ne postoje sad pare za koje bi se vratio na kockice.
Mislio sam slamu da baliram u kockice ali kako stvari stoje verovatno ce i to ici u rolo i ako nemamo uslove za unosenje bale u stalu...




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Par kolega, nešto roštilja i pive, pa imaš proširen prolaz...
 
Slazem se sa vama.
Ne postoje sad pare za koje bi se vratio na kockice.
Mislio sam slamu da baliram u kockice ali kako stvari stoje verovatno ce i to ici u rolo i ako nemamo uslove za unosenje bale u stalu...




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kakve kockice, pusta proslost, samo kome treba za grejanje... mislim da mi je ovo peta sezona sa rol balama, na usluge otplatila sebe bar 5 puta, prve sezona uopste nisam imao u secanju da sam se cimao oko prevoza, jurenja da se pokupe pre kise itd. preporod... u pocetku sam napravio montazni ram na sumsku prikolicu za 10 bala, prosle godine uradim novu prikolicu samo za to, 14 tovarim, to je nekadasnjih dooobrih dva sena zdenutih, kao rukom odneseno....
 
Nazad
Vrh