Ritanje krava pri muzi !

Ja probao i tako,jedna se junica brzo smirila kod druge ni to nije pomoglo...
 
Evo i ja imam problem,matori se razboleo i sad ja muzem jednu kravu junica prvotelka,moram da je muzem sa onom cevi,kad stavim cev stoji a dok ne stavim skače u jasle ko luda.Bojim se da se ne navikne na tu cev jer bez cevi je ne moguće pomusti...Šta mislite?
 
Probaj joj konop svezati ispred vimena, nesto kao na slici... Kod mene je pomoglo...

screenshot_302.jpg
 
ritulja1.jpg
ritulja2.jpg
Koliko bi mogao novaca dobiti za ovu kravu prvo tele otelila se pre 3 meseca ima oko 18-20l mleka ali pomusti je je rizik velik ubija nogom skače u jasle pada leže,trenutno je nekako0 pomuzem kanap oko stomaka i leđa kao na slici gore,kanap oko rogova zategnem do jasala i nekako mada i tada na pola muze skine sisaljke to traje eto već dve ipo meseca...
 
Vrlo je moguce da ta krava ako promeni stalu i ode medju druge krave postane manja od makovog zrna.
Prvotelku(umaticenu) sa 20ak l mleka ja ne bih prodao bez 1300e.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Druze steta je da dobra krava zavrsi u klanici,postoji resenje samo nije ni lepo ni humano ali moras joj slomiti karakter peglaj dokle god nebude stojala ko bubica. Ja volim krave i zao mi je kad moram to da radim ali bolje i malo batina nego noz jos jednom da naglasim moras pokazati odlucnost da svhati da si ti gazda
 
Sto rece Petar, ako promeni stalu velika je verovatnoca da ce da se smiri. Tako su moji deda i baba zakasivali pre nekoliko godina i onda rese da prodaju kravu. Doso covek i oni mu posteno rekli da rita. On pristane da je kupi takvu, ali naravno po nesto nizoj ceni. Kad je ubacio u svoju stalu medju krave jednostavno ta krava nije vise ritala i normalno su je ti ljudi cuvali i muzli.
 
Ljudi odvalio sam je od batina preznoji me u svakoj muži eno matori leži zaradio upalu pluća ne kažem da je od toga ali on se patio sam njom do pre 15ak dana...iskreno nemam više ni živaca...Neću je dati džabe to je sigurno.
 
Veži joj zadnju nogu I zategni unazad,skoro da joj podignes papak I to sa strane gde muzeš..tako se moja smirila,isto holštajn I isto se ponašala. Vezuj tako do god muzeš u ovoj laktaciji,ne odustaj ide zima.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Mi smo tako radili sa kravom koja se tako ponasala,isto je htela da legne ali nije sjb nista..nakon par meseci je prestala da se mrda u opste pri muzi I nastavili smo da je muzemo bez vezivanja evo treca laktacija. Ja sam napisao moje iskustvo I kako smo pored silnih muka spasili dobru kravu..sve je na tebi da odlucis.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Nikako tuci...ja tukao,slomio joj noge i nikad vise...
Nekad pomaze da je neko zensko pomuze...nekad pomaze da prebacis proko ledja kakvu ponjavu ili ćebe...svasta sam vidjao..
Ja sam pisao kajo sam moju morao da vezujem,stavio je do zida,rogove na kratko za valov,da ne ide napredd nazad,cev od rema za svinje od ispod lanca napred i nazad na sredinu buta i vezem za zid,zategnem skroz,i onda konopac za nogu i zateknem ka nazad da joj noga bude u vazduhu...i tako se patio mesec dana pa polako ukidao jedno po jedno,prvo nogu preszao da vezujem...na kraju samo naslonim cev i ona se smiri...
Sa batinama samo jos gore..

- - - - - - - - - -

Samo tu jednu kravu sam tukao,htela da me polomi bog je ne ubio,i posle samo jos gore,cim me vidi odma cvika od mene,i sve gora a ja sve cise udri,i otisla za 20 hiljada a da sam je oma prodao dobio bi bar 600e i ne bi me dad bolela kolena...(od zad me svako malo bole kolena,sto zbog cucanja sto zbog nekoliko udaraca od strne gore pomenute)
 
Vidi nesmes da je udaras po kostima i nogama nego po misicima ,a drugo nesmes da odustanes dok nestane pa makar to trajalo do podne.Kad udjes u stalu ona mora da pocne da drhti da pisa i balega u isto vreme onda si pobedio.Nije ni lako ni jednostavno ali to ce biti jos najbolja krava u stali videces samo je zajebana
 
Nije to nikakav nacin da je bije, a nije ni resenje. Mnogi su bili pa nisu uspevali da smire, a neki cak i kao Sremac napravili jos grdje.
 
Meni su u dva slučaja kod ritanja pomogle brunde ili kako se kod vas već zovu stezaljke za vodjenje bikova. Hvataju njušku, to im skrene pažnju da i zaborave na mužu.
 
Mi smo isti slučaj dva puta rešili debelim lancem. Isto prvo tele i čim je prodato krava da ubije ko joj priđe, ne moraš da je pipneš, dovoljno je da prođeš pored nje. Probali da vežemo na sve moguće načine, tad htela ona da izgine. Rodjak koji ima dosta konja i iznosi drva sa njima iz šume već dugi niz godina slučajno bio kod nas i nešto pričali o tome i kaže da joj prebacimo mokro ćebe ili nešto teško preko leđa. Odmah uveče u garaži nađemo dobar "momački" lanac. 2,5 metra lanca ima sigurno preko 50ak kg, znam da mi je bilo muka od nameštanja. Prvo veče je već bila mirna, malo je igrala u mestu ali nije se izbacivala nogama niti išta slično. Već posle nekoliko dana sasvim druga krava. Lanac smo nameštali možda nekih mesec - mesec ipo i posle ga skinuli. Nakon toga krava se sasvim normalno ponašala i tako je bilo u oba slučaja. Da napomenem da mora biti dobar, težak lanac i prebaci se po sredini preko kičme.
 
Nazad
Vrh