Rezidba vinograda

Jedno pitanje .
Na cokotu imam rodni luk sa lastarima koji su rodili prosle godine na glavi cokota a oko 15 cm ispod glave imam kondir za zamenu sa dva lepa lastara.
Rodni luk cu odstraniti u celosti.
Kondir za zamenu cu rezati na luk i kondir sa dva okca.

E sad pitanje je da li stablo cokota da skratim za 15 cm do sadasnjeg kondira za zamenu ili da je ostavim na visini kako je formirana do prve zice.
 
Ja kad režem ili mi režu rezači uvek pričam da se gde može spusti.
Znam koja je muka vratiti kad pobegne u visinu .
 
Evo da podelim sa vama.
Pre 5 ili 6 dana sam orezao moj vinogradarcic. Svaki rez sam premazao voćarskim balzamom.

A u subotu sam isao kod poznanika koji mi se zalio da mu je prosle godine lose orezan vinograd.
Eto isao ja i orezao mu vinograd. Mogu vam reci uzivao sam. I mislim da sam dobro i strucno obavio posao.

U komsiluku ima jedan vinograd. Obisao sam ga i video sam da je potpuno nestrucno rezan .
 
Evo da podelim sa vama.
Pre 5 ili 6 dana sam orezao moj vinogradarcic. Svaki rez sam premazao voćarskim balzamom.

A u subotu sam isao kod poznanika koji mi se zalio da mu je prosle godine lose orezan vinograd.
Eto isao ja i orezao mu vinograd. Mogu vam reci uzivao sam. I mislim da sam dobro i strucno obavio posao.

U komsiluku ima jedan vinograd. Obisao sam ga i video sam da je potpuno nestrucno rezan .
Ja sam iz visevekovnog vinogradarskog kraja pa i pored toga mnogi ne znaju ili prave pocetnicke greske prilikom orezivanja vinograda.
 
Mi smo rezali vinograd i naisao je covek koji bar 30godina reze vinograd uzeo orezao 10cokoti ja kad sam video kako je orezao zali boze tolikih godina sve pogresno moje kondire odsekao ostavljao sa proslogodianjeg luka kondir i luk sa takvom rezidbom za oar godina vinograd bi zavrsio na duplim zicama koliko bi se izduzio cokot
 
Nazad
Vrh