Rezidba koštičavih voćaka

Jel premazivanje rezova voskom nije toliko bitno u letnjoj rezidbi ili bi' bilo "neophodno" po ps preći voskom?.
Mada jasno je koliko je to pipav posao pa još i sa merdevina.......
 
Baš to, ko ima par stabala nije loše, ja sam primetio na prošlogodišnjim rezovima da se malo kora odvaja i da su crni, nije kao kod trešnje da se kora "navuče" preko vremenom...
 
@bureque
Ma ovo je samo uklanjanje vodopija i prekraćivanje ovih koje ne želim da rastu duže, nije tako ni komplikovano kad već postoji neka kruna...možda ima i nešto da ne valja, tako sam ja shvatao da treba a ko ima šta nek kaže :D

@komadara
rađaju na kratkim a za majske buketiće nemam pojma, moram da se podsetim šta je to uopšte pravo da ti kažem, s obzirom da rađaju svake 3-4 godine jer ih preseče mraz kod mene na placu, nemam pojma ništa više. Domaće rađaju svake godine, ali njih nisam ni orezivao, tek prošle godine orezah i povadih tonu suvih i golih grana...
 
Sta da radim na mojim visnjama ramene Grane su mi tu do 25cm da ih prekracujem ili kako vec posto mi na tim ramenim Granama krecu male grancice hvala u Napred :sta:
 
Suviše je to mali porast, treba da bude barem 1 metar, polako se završava i jun tako da sad ništa, čekaj proleće
 
Ja moje nemogu da obuzdam ode sve uvis ima negde i do 1,5 metara lastar. Naopako, malo sam preterao sa azotom ove godine::sramota:: bice rezanja zestokog.

- - - - - - - - - -

Sta da radim na mojim visnjama ramene Grane su mi tu do 25cm da ih prekracujem ili kako vec posto mi na tim ramenim Granama krecu male grancice hvala u Napred :sta:

Nista do iduce godine, sve ce to biti dobro sledecu vegetaciju::namigivanje::
 
Pa tintoreti tvoje visnjice ce su dvogodisnje kolko se ja secam da si mi govorio kolko puta si iso sa prehranom
 
Poslednja izmena od urednika:
Po veličini kolike su sada ne izgleda mi da će biti jako sitne.
Najgore je što ni jesenas nisu orezane, ceć je ovo proleće samo što je bilo jako hitno orezano.
Ako može još neki savet šta i kako dalje.

Evo slika:
 
ostavio na sljivama koje su u drugoj godini po dve provodnicu i za sekundarne,e sad ta za sekundarne negde izrasla i po dva metra ove godine,ostaviti je tako ili je ipak kratiti ili mozda zakinuti vrh ??? vaza je u pitanju.
 
Ako su dosta dugačke, ti bi pretpostavljam da ih poprilično i skratiš, a ja ti to sad ne bih preporučio. Da je neko pinciranje ili skidanje vodopija, pa još i nekako. Savremeni trendovi sve više forsiraju letnju rezidbu, nemam ja ništa protiv toga ali po mom mišljenju, samo kao korekciju zimske (prolećne). Sad imaš jasnu sliku i znaš šta želiš, to je ta prednost, jer se u vegetaciji sve bolje primeti, pa lepo pred kraj zime odradi posao...
 
Poslednja izmena:
Možeš da ih poviješ da stanu sa rastom pa na proleće prekrati...sad je malko već odmakao jul, bojim se koliko će se razgranati ove godine, da li će biti dovoljno da takve uđu u zimu..
 
Ok,vec su povijene i neka ih do proleca,a produznicu sam kratio pre 15ak dana valjda ce se lepo razgranati do zime a i nju sam malko povijao.
 
Nazad
Vrh