Rezidba šljive

krcinac je napisao(la):
ironman
4 Dana (mada je malo nezgodno unapred da se predvidi) po 25 eura + hrana + pice i prevoz
stim sto hrana moze da se izbegne za dodatnih 5 evra
150 dnevno.
Pa bogami dobro to radis.
Evo da budem iskren sad, znam da nije fer ali jbg. Hteo sam samo sebe da proverim koliko brzo radim.
Sam to rezem i oko 100 - 120 dnevno orezem. Mozda bi moglo i 150 ali da se pocne ranije ujutru,ali ja nisam uspevao da orezem 150.
Hvala ti za javljanje i izvini sto sam te malo zloupotrebio.
Pozdrav
 
:D pa toliko bih i ja orezao oko 120 ali ja nisam bas nesto brz ja rezem tek da pravim drustvo drugima takoreci jos se ucim . i sam placam rezace pa sam za primer uzeo rezace koji rezu kod mene a ne sebe, obicno moram da se staram i oko drugih stvari tako nisam sa njima celo vreme . naravno ima i skupljih a i jevtinijih . ovo je kad se reze u plantazi kod dvorisnih starih vocaka je nemoguce ni priblizno toliko orezati .
 
krcinac je napisao(la):
ovo je kad se reze u plantazi kod dvorisnih starih vocaka je nemoguce ni priblizno toliko orezati .
Uh,znam takve :)
Kazu: aj dodji molim te imam nekih vocica na placu, ma par komada, cas ces ti to.
I jbg, ajd da ucinim a to je uglavnom rad za dz. Prijaletlji i prijateljevi prijatelji..ma znas kako to ide.
A kad dodjes tamo a ono neka jabuka bog te pita od kad, sva zarasla, bez motorke ne pocinji. I jos nekoliko takvih.
Ceo dan izgubis nervirajuci se a on misli..ma sta je to, par vocaka orezao :)
Drago mi je da se ne ljutis.
 
Pa šta znam, kad se zaukam 150-200 stabala mogu sljuštiti na dan. Tako nekako ide, i išlo je do sad! ;)
 
preko 5 godina voce ne orezujem,kome odrzam to mu radim svake godine a za te na kojima vrat moze da se slomi samo kazem nek ti orezuje ko ti je do sad orezivao.......a mogu oko 150 komada.
 
Da, ni ja ne volim ogromna stabla, tipa sekvoja i sličnog..... Kulturica dolazi u obzir. Početnici nek se uče na tim velikim!
 
E ti su najgori, sto kazu ove godine sam orezao sledece necu, pa cu one tamo nekoga da nagu*im, mene sigurno ne, ali kao sto rece kolega pocetnika moze, i dobro je obojici, medjusobno se gu*e, ovaj nema iskustva sa rezidbom uci se jos a ovaj mu je ko fol uvalio veliki posao za manju cenu :haha:
 
Tek u prolece jer zimus moze doci do delimicnog izmrzavanja. Na prolece ce se najbolje videti ima li stete i dokle skratiti. Jedini razlog za skracivanje po sadnji je ako su sadnice izuzetno velike pa preti da ih jak vetar izvali. U tom slucaju ih skratiti ali ne na konacnu meru vec ostaviti prostora da ako deo smrzne ipak ostane dovoljno stabla za formiranje buduceg drveta.
 
Nazad
Vrh