Renault

Pa dali je mnogo je veoma diskutabilno jer ne znamo stanje sa terena.Samo da se stave četiri gume je oko 2200 evra što je stvarno puno para.Ali gledajući cene ostalih polovnjaka koji se nude to je otprilike nešto realno ukoliko su stvarno u dobrom stanju.
Ja sam sa mojim veoma zadovoljan mada bi mi više prijalo da mesto 12+12 brzina ima 16+16.Kupio sam ga u najtežoj godini koja se kod nas u ataru pamti što se oranja i ostalog rada tiče i nije me izneverio.Ali opet je polovno polovno i stalno se nešto mora čačkati.Neka me samo ovako služi i ja ću biti zadovoljan,a iduće godine će se valjda kupiti neki nov.
 
zorancile je napisao(la):
Ipak je mnogo jeftiniji od Fendta, a po kvalitetu je isti.
E to sam hteo ali nisam smeo napisati.
Za ista godišta su im cene u velikoj razlici ,a sami traktori skoro indentični.
 
Meni se više svidja kabina od Renoa, nego od Fendta sličnog godišta 1985-1990. Renoova kabina deluje mnogo novije.
 
Pa on i ćale su mu menjali prednji semering na radilici pre nego što sam ga ja oterao.Više nema ni kapi ulja ::svaka cast::Tu smo se i upoznali.
U svakom slučaju ja ponavljam da sam zadovoljan jer je u svakom pogledu bolji od rakovice 120 ,a za te pare drugo u toj konjskoj snazi nisam ni mogao uzeti.
Ustvari mogao sam jednog maseya kod Ćorića ali čim sam video da je vazdušar nije ni dolazilo u obzir.
 
milos bota je napisao(la):
kako misliš vazdušar

I mene to jako zanima, nisam znao da ima MF-ova sa vazdušnim hladjenjem:haha:

Što se Renault traktora tiče, meni je jesenas lik silirao sa nekim Renaultom (oznaka 7... nešto), 73 ili 75KS čini mi se, sa prednjom vučom, onako savršen rad motora rijetko se vidja (lik ga je kupio sa krepanim motorm jako jeftino i ulozio oko 2500E u remont). Motor je inače MWM, ma perfekcija od traktora, samo je kabina nikakva al ne bi se ja bunio da imam takav.

Ev našao sam koji je, to je 751S

751_4_folleto.jpg


samo mu je kabina drugačija.

Od vlasnika sam čuo da su dijelovi otrovno skupi i da ih je teško nabaviti.
 
Zvao sam Ćoriće da vidim šta imaju da prodaju od traktora.Nedelja beše i nazove me gazdin sin i kaže da imaju maseya od nekih 120-130ks za 10000evra.Ajd reko pošto mi nije daleko da odemo ćale i ja da pogledamo.Imao sam samo 8000evra i još mi on na to reče da te 2000e nisu problem ako mi traktor odgovara.Mi otišli kad on traktor veoma lep sa dobrim gumama ali vazdušno hlađenje.Svaki klip tj. stublina ima svoju turbinu za hlađenje.Znači 6 stublina sa šest turbina za hlađenje i sve su vezane na jednu osovinu koja ide kroz njih.Mi ga upalismo što se kaže na zez.Jako je lepo radio ali je bilo dosta ulja ispod njega koje je curilo iz nekog dela hidraulika.Kabina je bila velika i komotna.Menjač mu je bio vozaču među nogama kao na recimo IMT traktorima.
E sve Vam napisah ali koji je broj modela to nisam upamtio.
Što se delova za moj reno tiče problema nema dok je tu Panonstib ::svaka cast::
 
diklofen je napisao(la):
Zvao sam Ćoriće da vidim šta imaju da prodaju od traktora.Nedelja beše i nazove me gazdin sin i kaže da imaju maseya od nekih 120-130ks za 10000evra.Ajd reko pošto mi nije daleko da odemo ćale i ja da pogledamo.Imao sam samo 8000evra i još mi on na to reče da te 2000e nisu problem ako mi traktor odgovara.Mi otišli kad on traktor veoma lep sa dobrim gumama ali vazdušno hlađenje.Svaki klip tj. stublina ima svoju turbinu za hlađenje.Znači 6 stublina sa šest turbina za hlađenje i sve su vezane na jednu osovinu koja ide kroz njih.Mi ga upalismo što se kaže na zez.Jako je lepo radio ali je bilo dosta ulja ispod njega koje je curilo iz nekog dela hidraulika.Kabina je bila velika i komotna.Menjač mu je bio vozaču među nogama kao na recimo IMT traktorima.
E sve Vam napisah ali koji je broj modela to nisam upamtio.
Što se delova za moj reno tiče problema nema dok je tu Panostib ::svaka cast::

Vrlo neobično, nisam čuo za MF sa takvim hladjenjem. Da to nije slučajno Eicher, oni imaju takvo rješenje sa posebnim ventilatorima za svaki klip? Mislim da je Eicher radio neku kooperaciju sa MF ali nisam siguran, pogledaću.

Gdje inače ima dijelova za Renault u Srbiji, da javim ovom liku što mi je silirao? Znam da su motori kod njih uglavnom MWM (nisam doduše siguran kod kojih modela) pa za motore i nije toliki problem, gdje ima za Fendt ima i za Renault, ali za ostalo (npr, hidraulika) ne znam, jel ti radio Renault ili neka kooperacija? Baš sam razgledao ovog što mi je silirao, veoma dobro konstruisan traktor, sinhro mjenjač, moćna hidraulika, vrlo masivan.
Post je spojen: [time]1300650241[/time]
_________________________________________________
Da, bio sam u pravu, MF je kupio Eicher, moguće je da je taj model neka kooperacija sa MF brendom i Eicher tehnikom, ali ne mozemo biti sigurni dok ne vidis koji je model bio.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eicher_tractor
 
Kod mene je sve na hidraulici Bosch i do sad sam radio samo remont spoljnih klipova.Za sve se mogu naći delovi ukoliko si spreman da platiš.
 
Renault traktori su prilično skupi vani, doduše opet jeftiniji od Fendt, ali koliko vidim tamo na njihovim forumima, po kvalitetu su tu negdje, ljudi cijene Renault praktično isto kao Fendt (motori su im svakako isti). Problem je samo što su dijelovi za MWM motore mnogo skupi, meni zet u Njemačkoj prije mjesec-dva našao Renault isti kao onaj na slici gore o kojem sam pričao za 6200E (sve OK, prednje gume loše, zadnje 30-40%) ali nisam smio da da kupim, dijelovi su katastrofalno skupi, kad nisam pao sa stolice kada sam vidio koliko tamo kostaju neke sitnice, a motor mu je imao podosta sati (nešto preko 9000) pa bi to već bio rizik i odustao sam. Inače se ovi veliki Renault traktori (preko 100KS) mogu naći praktično jeftiniji od manjih modela, vidjao sam modele sa 120-140KS sa cijenama od 8000E i nekim realnim satima (7-8000E), ali uvijek lošim gumama (s obzirom koliko tamo koštaju gume, a na tako velike traktore redovno idu 38" gume jasno je da im to mnogo obara cijenu), dok se Fendt traktor te snage rijetko mogu naći za te pare, a i tada sa 15.000 i više sati. Eto šta ime (brend) znači.
 
moj tast ima renoa kao onaj model iz 51 godine, on je na njega stavio motor od imt-a 58 ks.pre dve godine sam skidao plocu menjaca unutra su zupcanici kao novi, sto me je iznenadilo hidraulika radi bezprekorno, i izuzetno je brz.
 
Malo da obnovimo temu da ne zamre kao i fabrika renault traktora.
Spreman za prevoz u žetvi.
2ajuxsh.jpg

1hkbs.jpg
 
Nazad
Vrh