Regres za gorivo i veštak 2015

Kad treba da predam zahtev,sramota me sa gomilom računa od 1000-2000 din. Kako prodam malo mleka, sira, džak kukuruza, ja na pumpu da imam u ferdži za pola dana posla....
 
Kada nije njih sramota da ne uplacuju sredstva 6 meseci, pa sto bi tebe bilo sramota za veci broj racuna od 1000 dinara. Koliko imas, toliko se i prostires. Ionako ne mozes sipati 100 litara goriva odjednom u fergusona.
 
Регресирање дизел горива и ђубрива почиње ускоро

у Биљна производња, Вести, Регресирање ђубрива и горива, Регресирање горива април 26, 2015

Регресирање ђубрива и горива
Правилник о условима, начину и обрасцима захтева за остваривање права на регрес за ђубриво и регрес за гориво (Сл. гласнику бр.40 од 11.априла.2014. године,а измене и допуне објављене у „Службеном гласнику РС”, број 57/14 од 30. маја 2014. године).
Када је регрес за ђубриво у питању, право на коришћење регреса имају:

  1. Правно лице,
  2. Предузетник и
  3. Физичко лице-носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинства
Ђубриво може да се купи у периоду од 01.јануара до 15. новембра текуће године.
Регрес износи 10 дин/кг ђубрива, а највише 3.000,00 дин/ха.
Да бисте остварили максимални регрес од 3,000.00 дин/ха, неопходно је да поседујете рачун за 300 кг/ха купљеног ђубрива.
Све врсте ђубрива долазе у обзир за регресирање. Уколико на фискалном рачуну нису јасно наведени подаци неопходни за остваривање права на регрес( килограми као јединица мере), неопходно је поднети оригинални рачун на коме се то види.
Захтев за остваривање права на регрес за ђубриво подноси се једном годишње у два примерка у Управу за трезор у периоду 05.маја до 20. новембра текуће године. Уз захтев се подноси и оригинални фискални исечак издат у складу са законом којим се уређују фискалне касе.
Захтев за регресирање ђубрива можете преузети ОВДЕ.
Када је регрес за гориво(евро дизел и гасно уље 0,1) у питању, право на коришћење регреса имају:

  1. Правно лице,
  2. Предузетник и
  3. Физичко лице-носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинства
Рачун за гориво треба да је из периода од 01.јануара до новембра текуће године.
Гориво се регресира са по 50 дин/л горива, а највише до 3.000,00 дин/ха.
Да бисте остварили максимални регрес од 3,000.00 дин/ха, неопходно је да поседујете рачун за 60 л/ха купљеног горива.
Захтев за остваривање права на регрес за гориво, подноси се једном годишње у два примерка у Управу за трезор у периоду 05.маја до 20. новембра текуће године. Уз захтев се подноси и оригинални фискални исечак издат у складу са законом којим се уређују фискалне касе.
Захтев за регресирање горива можете преузети ОВДЕ.
 
Poslednja izmena:
Ako na fiskalnom računu ima još neka stavka sem gasnog ulja da li se račun priznaje.
 
Nema potrebe za nervozu,ako se ne varam do kraja godine moze da se predaju racuni.Uredba je na strni poljoprivrednika i kao takva ne daje mogucnosti na stetu pravog proizvodjaca,ima u izobilju mesetara i profitera u poljoprivredi koji cekaju da im padne po koja (njihova) uredba.
 
Trgovina računima nije dobro došla na forumu, pa su te pouke obrisane. Kao i offtopic. Za to oko kupovine računa probajte na nekom sajtu za male oglase postaviti, na poljoinfo ne može.
 
Ja ne prodajem, nego poklanjam. Nisam registrovan pa greota da propadne.
 
Trgovina računima nije dobro došla na forumu, pa su te pouke obrisane. Kao i offtopic. Za to oko kupovine računa probajte na nekom sajtu za male oglase postaviti, na poljoinfo ne može.
Ne razumem cemu nervoza kada sam lepo pitao da li ima neko viska racuna.Da sam hteo da kupim imam gde god hocu u bilo kolju poljprivrednu apoteku posto izgleda oni samo imaju koristi od svega.Mislio sam da ovaj forum sluzi da se drzimo zajedno i da pomazemo jedne druge, ali ocigledno da gresim. Prijateljski pozdrav
 
Nazad
Vrh