Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Od prosle godine kad krenemo sa prikolicama,obavezno saljemo izvidnicu sa kolima da vidimo jel cista situacija.
Pitanje jedno:jel to znaci ako imam setvospremac 2,8 m ne smem da ga kacim za traktor jer je siri od propisanih 2,45m.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam skontao da je Max dozvoljena sirina 2,75
A visina 4,2
Neki KEROVI mi merili voz slame na chatlovkama

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
SLOBO VRATI SE I OPROSTI NAM!!!
tad smo vozili sta smo imali speditere, kamionke na bele tablice vucarali traktorom,
Nismo znali sta je van GABARITA,
Kacili po 3_4 prikolice za traktor


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ostalo u lepom (dugom) sećanju, i na pokojoj fotografiji...
Da pokazujemo sledećoj generaciji, koja nam neće verovati, ili za rubriku VEROVALI ILI NE....

- - - - - - - - - -

Moja Škoda je 91. godište, mehanički 99% ispravna, na jednom satu 83.000 a na drugom 86.000 znači, ukupno je prešla upola manje nego bilo koje vozilo "iz uvoza", a 2 puta mlađe,ALI limarija, sigurno 10 posto rđava...
Svi bitni elementi čitavi, ALI u Maju, iduće godine, sudeći po ovim "pravilima" i iskustvima što pišete, izgleda da ćemo se oprostiti...
Ili prelazim u ilegalu ili ću ko i ovaj iz Požarevca...
U plamenu...
 
Protesti i kraj, mi ovo nismo trazili a ni evropa, da treba da se ima reda to stoji, ali ovo je prekardasilo... terorisu nam sredstva za rad.
 
Некада смо из "одбране и заштите" учили о специјалним облицима ратовања. Е, ово је једна од ставки. На све могуће начине те доведу до тога да ти калкулација у пољопривреди покаже минус са негативним трендом докле ти мисао допире. Наравно, нас маторе не могу да осујете али отераше подмаладак (ил' их сами терамо да се не муче или су довољно писмени да се прерачунају) а онда се сачека да ми поцркамо и ево ти земље у бесцење.
Неко ће рећи бавим се "теоријом завере". Јесте, ал' није теорија.
 
Sad citam neki iz Pozege upalio Daciju ispred tehnickog jer nije mogla da predje
Sto je jos za nas standard mlad auto,do desetak godina...sta onda vise da pisem o jugicima i golfovima koje voze dobar deo stanovnistva...pre neki dan vratili kuma sa tehnickog...napukla mu donja lajsna prednjeg branika na 307(ne ceo branik,samo donji deo ispod tablice) i nisu ga pustili...morao za njihovo mudrovanje da kupi novi branik...bedno.
 
Putevi bez pukotina???A ko da trazi?Isti oni sto su se isprecavali na protestu radi goriva,pa jos poneki zaradili kazne...samo jos malo pa ce da nas i jasu,a vecina ce i dalje da cuti i trpi.
 
Uvod u otimacinu je zakon o oduzimanju organa pokojnicima,a tu je isplivalo i ono najgore ono sklempavo govno je izjavilo kada covek umre on vise nema nista u vlasnistvu i vise se nista ne pita.Tako da nas u skorije vreme ceka da ce posle smrti svu nasu imovinu da prisvaja drzava,a porodica ce ostajati bez igde icega.
 
Nije ni to daleko od istine...moji su lane trebali da kupe kuću,čovek je umro,ostavinska u toku,i naslednici prodaju,cekalo se da ostavinska prodje i to je to...kad ono medjutim,nisu direktni potomci vec deca od brata i setre i nisu nasledili,otislo opstini,pa ce ona kao da prodaje i tako dalje...ja nisam mogao da verujem,znam da ako nama prvo koleno,ide drugo pa trece,dokle kod ima neke rodbine..
 
Danas me na tehnickom obradovase, kazu posto je masa praznog vozila okruglo 1000kg i toliko pise u saobracajnoj, ALI po pravilu treba masa vozila + prosecna tezina vozaca, znaci mora da pise 1075kg i sad zbog tih 75kg moram novu saobracajnu da placam.
 
Danas me na tehnickom obradovase, kazu posto je masa praznog vozila okruglo 1000kg i toliko pise u saobracajnoj, ALI po pravilu treba masa vozila + prosecna tezina vozaca, znaci mora da pise 1075kg i sad zbog tih 75kg moram novu saobracajnu da placam.
Delujes da si tezi od tih 75 kg :osmeh:
 
NA o kojem vozilu pricas? Ja sam juce zvao tehnicki pregled jer hocu da ga uradim za traktor i kazu mi da jos nista ne znaju i da ne rade traktore do daljnjeg.
 
Nazad
Vrh