Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

nema smisla,ipak cu precutati.......
mislim da nije uredu da moderator vredja clana foruma?????

- - - - - - - - - -

znate vi vec odgovor..........................:osmeh:
 
Auuu... večeras nema spavanja za mene! Žena danas u gradu sa autom imala bliski susret sa taksistom,za rezultat dobili sivu debeelu štraftu po komplet levoj strani na crvenom autu... Sreća pa nije kriva.... A sad nas i konstantin i D.K drže u neizvesnosti. Pišite ljudi to je gorući problem za dosta forumaša a i za mnoge koji ne prate forum!
Ej Danger poslaću ti one crviće Bex-om. Jednostavnije mi je tako.
Sori na Off-u!
 
Imam dobru vest za sve forumaše, Upravo sam uspešno okončao postupak regisracije za oba kombajna za koja nisam imao dokumentaciju jer je bila izgubljena, isti nikada do sada nisu bili registrovani. Registracija po komadu je izašla 10.300 dinara. Čekam da mi stignu tablice ::::::: :bravo::osmeh::osmeh::osmeh: Postupak nije nešto mnogo komplikovan, razmišljao sam o tome već godinu dana, i rekoh aj da probam, i uspeo. Može da se registruje sve što do sada nikada nije bilo regisrovano i samo mehanizacija domaće proizvodnje.
- Kombajni IPM Zmaj
- Traktori IMT, IMR,
- Traktorske prikolice itd.

Za registraciju vam trebaju 2 sudska rešenja(koja dobijate po pokretanju dva različita postupka-objasniću naknadno), i potvrda od fabrike da je ta stvar tamo proizvedena, sa tačnim podacima.
Za početak nabavite potvrde, a posle koga interesuje objasniću dalju proceduru. Postupak je 100 % legalan ali malo traje duže. POZ

Hajde jedan banalan primer? :osmeh:
Kako neko moze da dobije na primer potvrdu za prikolcu, kada kikinda dubrava, loznica, pobeda itd, ne postoje vec 10+godina, zanima me samo od koga da dobije potvrdu....? :bravo:

Ima jedna dubrava 3.5t bez papira nikada zrno nije prevezla, kupljena nova i nikada nije registrovao vlasnik, od 1991 godine stoji u supi sa kapijom, nikada sunce videla nije, kako to registrovati, ja bih je uzeo?
 
Auuu... večeras nema spavanja za mene! Žena danas u gradu sa autom imala bliski susret sa taksistom,za rezultat dobili sivu debeelu štraftu po komplet levoj strani na crvenom autu... Sreća pa nije kriva.... A sad nas i konstantin i D.K drže u neizvesnosti. Pišite ljudi to je gorući problem za dosta forumaša a i za mnoge koji ne prate forum!
Ej Danger poslaću ti one crviće Bex-om. Jednostavnije mi je tako.
Sori na Off-u!
Podelicu informaciju cim je dobijem :osmeh:
 
S obzirom da mi je to posao evo primera kako sam ja to uradio,

1. Kombajni su kupljeni za vreme života mog dede koji je umro 96 godine, jedan je proizveden 1991 a drugi 1995 godine. Dakle tražio sam i nabavio od "Zmaja" potvrdu od oba kombajna sa tačnim podacima (brojš šasije, serijski broj, broj motora, godina izrade) i to na ime mog pokojnog dede. Zatim za oba kombajna dobio potvrdu da su isti proizvedeni u ovoj fabrci i da je potvrda izdata za potrebe registracije. (to se može primeniti i za IMT i IMR).

2. Drugi korak je pokretanje postupka radi dopune rešenja o nasleđivanju iza smrti mog dede, ( vama treba advokat ili neki pravnik da vam to sastavi, radi se u formi zahteva i podnosi se nadležnom sudu koji je raspravljao zaostavštinu tog pokojnika). Za naslednika na oba kombajna a na osnovu navedene potvrde, iza smrti mog dede, oglašen je moj otac, te nakon što sud odluči o ovoj novopronađenoj imovini donosi dopunsko rešenje o nasleđivanju vezano za kombajne.

Dakle u ovoj fazi postoji utvrđeno pravo svojine na kombajnima - imamo potvrdu iz Zmaja i Rešenje o nasleđivanju, ali to još uvek nije dovoljono za registraciju, idemo dalje.

3. Zatim opet pokrećete još jedan postupak pred nadležnim sudom (opet vam treba neki pravnik). Sada podnosite zahtev za poništaj-amortizaciju računa koji se odnosi na račune koji su izgubljeni, sa navođenjem tačnih podataka kombajna, broja računa koji je izgubljen, iz koje godine je račun (kada je komajn proizveden).
Uz ovaj zahtev opet prilažete fotokopije napred pomenutih potvrda iz fabrike. Nakon toga sud donosi rešenje kojim vrši amortizaciju navedenih računa, i to rešenje vam je dokaz da su računi poništeni, i dokaz da ste račune imali ali u međuvremenu izgubili. Ovo rešenje sada menja račun iz fabrike.

4. Sada imate komplet dokumentaciju za registraciju, potrebna je još fotokopija lične karte i nosite u agenciju za registraciju, a cela procedura ispunjava sve zakonske uslove. S obzirom da sam u ovom poslu, skrećem vam pažnju da ne mutite sa dokumetnacijom, već da se ceo postupak uradi u skladu sa zakonom kako niko od vas ne bi imao neke posledice.Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Neuporedivo lakše je bilo sa 2 svedoka dok je to funkcionisalo, ali je sada jedini način ovaj.
 
Poslednja izmena:
Dobro je da postavih ovo pitanje za registraciju, al kako što reče kolega da tražim iz HR papire za TVinkovića , biće valjda još neka opcija nadam se
 
(1) S obzirom da mi je to posao

(2) Dakle tražio sam i nabavio od "Zmaja" potvrdu od oba kombajna sa tačnim podacima i to na ime mog pokojnog dede.

(3) Zatim za oba kombajna dobio potvrdu da su isti proizvedeni u ovoj fabrci i da je potvrda izdata za potrebe registracije.

(4) Drugi korak je pokretanje postupka radi dopune rešenja o nasleđivanju iza smrti mog dede, ( vama treba advokat ili neki pravnik da vam to sastavi, radi se u formi zahteva i podnosi se nadležnom sudu koji je raspravljao zaostavštinu tog pokojnika). Za naslednika na oba kombajna a na osnovu navedene potvrde, iza smrti mog dede, oglašen je moj otac, te nakon što sud odluči o ovoj novopronađenoj imovini donosi dopunsko rešenje o nasleđivanju vezano za kombajne.

(5) Sada podnosite zahtev za poništaj-amortizaciju računa koji se odnosi na račune koji su izgubljeni, sa navođenjem tačnih podataka kombajna, broja računa koji je izgubljen, iz koje godine je račun (kada je komajn proizveden).
Uz ovaj zahtev opet prilažete fotokopije napred pomenutih potvrda iz fabrike. Nakon toga sud donosi rešenje kojim vrši amortizaciju navedenih računa, i to rešenje vam je dokaz da su računi poništeni, i dokaz da ste račune imali ali u međuvremenu izgubili. Ovo rešenje sada menja račun iz fabrike.

(6) Sada imate komplet dokumentaciju za registraciju, potrebna je još fotokopija lične karte i nosite u agenciju za registraciju, a cela procedura ispunjava sve zakonske uslove. S obzirom da sam u ovom poslu, skrećem vam pažnju da ne mutite sa dokumetnacijom, već da se ceo postupak uradi u skladu sa zakonom kako niko od vas ne bi imao neke posledice.Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Konstantine imam par pitanja.... Neke stvari mi nisu baš jasne pa bih te zamolio da mi odgovoriš. Obeležio sam brojevima,tako ću i pitanja postavljati. Pogotovo ono boldovano-zatamnjeno me zanima...
Pitanja glase:
(1) Ovo prvo je najmanje bitno ali mi nije jasno šta ti je posao? Advokat,agencija za prevod.... Ne kontam....
(2) Potvrda.... To je jedan papir?
(3) A pod tačkom 3 je još jedan ili sve piše na jednom na jednom tj potvrda sa ličnim podacima,potvrda da je proizveden u Zmaju i potvrda da je izdato zbog radi registracije?
(4) Ovo je ponovo pokretanje ostavinske rasprave,zar ne,a na osnovu potvrde iz Zmaja?
(5) Gde podnosimo zahtev-kome? Odakle mi broj računa od kombajna? Da ga znam onda bih ga i imao i reg. kombajn.
(6) A šta ako to ne prolazi u ostalim SUP-ovima? Ne brinu me rešetke-ćorka,nego me brine šta ako to sve uradim i natrčim se od vrata do vrata,i kad sve poplaćam odem u agenciju predam im dokumentaciju a njima u SUP-u kažu da to ne prolazi?

Inače imaš jedno veliko hvala,sa moje strane,što si podelio informaciju sa nama!
 
Proverite prvo u vasem supu, jer ne bi smeli DA vas odbiju jer ako ovo nije zakonski onda ne znam sta je. Potvrda je jedna, a nju prilazes uz oba zahteva ...
 
Konstantine kako mi koji smo uvezli kombajne iz Hrvatske.Imamo carinske deklaracije sa placenom carinom i porezom,kupoprodajne ugovore sa prodavcem kako mi da odradimo registraciju.
 
Proverite prvo u vasem supu, jer ne bi smeli DA vas odbiju jer ako ovo nije zakonski onda ne znam sta je. Potvrda je jedna, a nju prilazes uz oba zahteva ...
Druže kako si priložio broj računa kombajna ako ti je račun izgubljen? Jesi tražio u Zmaju? Nije mi jasno.... Pitao sam te u prethodnom postu ali nisi odgovorio..... može i na e-mail dalja diskusija,ako si voljan da mi odgovoriš na par pitanja. Javi mi u pp koji ti je mejl.
 
Ček' malo... Stavka pod rednim brojem 3.... Ili sam ja ćorav ili ne kontam.... Ako je potrebno ovo: Zatim opet pokrećete još jedan postupak pred nadležnim sudom (opet vam treba neki pravnik). Sada podnosite zahtev za poništaj-amortizaciju računa koji se odnosi na račune koji su izgubljeni, sa navođenjem tačnih podataka kombajna, broja računa koji je izgubljen, iz koje godine je račun (kada je komajn proizveden).
'oće li na onoj potvrdi iz Zmaja pisati i broj računa kombajna iz npr u mojem slučaju 84-te? To mi nije jasno.... Jer ako sa potvrdom dobijam samo podatke koje ja izdiktiram sa pločice i dobijem potvrdu da je kombajn proizveden u Zmaj Zemunu,odakle mi onda broj oridji računa? Da imam gde da vidim broj onda bi imao i račun.....
 
Postoji li neka varijanta da se reg prikolica,imam saobracajnu ali nemam racun,inace kupljena je u zadruzi na licitaciji
 
Citao sam postove od ranije, pa me interesuje jel je registracija za traktor jos uvek trajna, ili se registruje godisnje. Kakva je procedura registrovanja prikolice. Od prikolice imam samo saobracajnu, ali nemam prodajni ugovor (Nije prenesena prikolica na mene) od coveka od kog sam kupio prikolicu, da li jos uvek mogu da je registrujem ?
 
A šta ja da radim sa mojom kikindom isto imam saobraćajnu a ugovor je overen u agenciji koji je nevažeći.
A vlasnik je umro a njegov naslednik isto tako i ostali samo majka i ćerka.
I sada se majka pravi luda kao šatro nije znala da je njen pokojni muž prodao prikolicu.
A u stvari je mrzi da se cima po sudovima iako sam obecao za to naknadu.
 
Kod mene je isti slucaj, samo sto ja nisam kontaktirao vlasnika, ali cu morati..
Jel je za traktor trajna registracija ?
Usput sta je bilo sa onim, ako su masine starije od 10 ili 15 godina, mogu da se registruju sa dva svedoka, jel to jos uvek vazi ili ne ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh