Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Slažem se Novice ali ajd ti to objasni sudiji. Inače tvrdnja da u Subotici presudjuju u korist paora nije baš skroz tačna! Sad sam neki dan pričao sa prijateljem koga su kaznili zbog neregistrovanog rasturivača stajskog djubriva (zmajevka "djubretara" što bi kod nas rekli,dvoosovinka-neznam model). A drugog kolegu su kaznili zbog jednoosovinke takodje djubretare. Pljušte i ovde kazne,što na licu mesta što na sudu ali zavisi na kakvog sudiju naletiš i na koju nogu je ustao....
pa te djubretare su klasične traktorske prikolice koje su uvek podlegale registraciji, e sad što milicija nije ranijih godina zaustavljala i kažnjavala neznam ,
pa i kamion djubretar (npr. gradska čistoća ) podleže redovnoj registraciji kao i običan kamion , samo se u obliku i nameni piše da je za odvoz smeća, fekalija ili dr. tako i te traktorske prikolice djubretare su ustvari klasične traktorske prikolice grupe R i u zavisnosti od nosivosti se dele na R1 R2 R3 R4 i kao takve podležu redovnom godišnjem tehničkom pregledu i obaveznom osiguranju
a vozila vrste S - izmenljive vučene mašine u članu 14 pravilnika o podeli motornih i priključnih vozila u zadnjem pasusu stoji:
-ZA VRSTE VOZILA OVOG ČLANA NE PRIMENJUJU SE ODREDBE OVOG PRAVILNIKA KOJI SE ODNOSE NA TEHNIČKE USLOVE UREĐAJA , SKLOPOVA I OPREME I TEHNIČKE NORMATIVE
 
Citam ovu temu zadnjih dana i vidim da kaznjavaju za sve i svasta kao i kod nas... Meni se jos uvijek cude sto sam ja isao registrirati kombajn... Kakva sam ja budala i sto bacam novce. "Kombajni se ne registriraju, to je neko izmislio samo da uzme novce"...

Nastala bi opce pomutnja u okolna tri sela da odem i registriram berac za kukuruze i prikolicu za stajnjak... Onda bi me slali u ludnicu.


Istina je; Sto manje imas, to bolje prodjes u zivotu. Trenutno imamo registrirano 3 traktora, 3 prikolice i kombajn od poljoprivrednih strojeva (nekad je i SKIP bio registriran a kako mi se cini da ce biti opet...) i jos nije dovoljno...

Ovdje se mjesec-dva prije ulaza u EU pocele naplacivati kazne za neregistrirane prikolice za izvoz drva iz sume tj opcenito prikolica koje su rucni rad. Ko se tim poslom bavi, mora na prikolici imati signalizaciju i prikolica mora proci atest, te joj se dodjeljuje nosivost. Ako si i registriran i ispravan i trijezan a u pretovaru opet kazna a 95% ljudi jos uvijek ima poneku manju prikolicu rucne izrade da nesto malo preveze i tako a dosta njih i nema nista bolje od preradjenih konjskih kola na traktorsku vucu iji jednoosovinsku prikolicu s kojom prevoze sve zivo i nezivo.

Jednog dana ce se i tome stati na kraj i to brze nego se nadamo.
 
pa te djubretare su klasične traktorske prikolice koje su uvek podlegale registraciji
Možda se kod vas registrovalo ali kod nas nije moglo!!!
Osamdeset i neke (mislim 87-me) su moji stričevi otišli u Zemun i kupili novu 142-ku i kad je stric otišao u sup Subotica sa komplet papirima da ga registruje,tamo su mu rekli da se kombajn ne može reigistrovati! Ne postoji način! Ne treba.
Par godina kasnije (89-90-te) su kupili dve djubretare tehnostroj takodje nove i opet otišli u sup i opet ista priča. Kako to da vam registrujemo? To ne može da se registruje! I sve do pre par godina nije bilo nikakvih problema. Ako su panduri i zaustavljali nisu tražili saobraćajnu od djubretare,samo su napominjali da bi dobro bilo da se ugrade svetla na nju,jer fabrički nema. Ali sad.... Sad klepaju po ušima samo tako! Pišu kazne a na sudu se ne izvlačiš! Ne znam gde je onaj novinar iz Kikinde isiso informaciju da se u Subotici oslobadjaju paori za istu stvar.... Nedavno je kolega za Zmajevku djubretaru otego par desetina hiljada kazne,malo poena a i dozvolu na čišćenju ostavio....
Kombajn.....
Sreća što je stric sačuvao račun od kombajna i našao ga,pa je pre dve tri godine otišao u isti taj sup Sub. i registrovao kombajn bez problema! Znači sad može? Naravno da može samo ti daj lovu! Ali djubretare su ostale neregistrovane jer stričevi ne mogu da pronadju račun koji je sad neophodan za registraciju. Inače jedna od te dve djubretare je upole kupljena sa nama pa i mene dotiče problem. A imamo i jednu djubretaru koju smo mi nedavno uzeli,takodje tehnostrojku,bez papira i kombajn koji nikad nije bio reg. i nemam nikakve papire a kamoli račun iz fabrike..... Tako da neka se gospoda,koja su izmislila da ne može da se registruje bez računa, nose u 3 m.... p.....! Dalje ne mogu da pišem dotaknuću se politike koja je ovde zabranjena a i ja je nešto ne konzumiram.....
 
problem je u zakonu .ranije je automatik bio bicikl sa motorom jer ima 49cm3 i max.brzinu od 49km/h i bio je trajno registrovan i tehnički se nije radio svake godine a sada je to isto vozilo prekvalifikovano u moped a mopedi su motorna vozila za koje treba tehnički raditi svake godine iako su ostale karakteristike ostale iste
 
idem u ponedeljak da uradim kupoprodajni ugovor ovri se u sud..tablice odjavljujem ja kad registrujem traktor ili tamo gde je kupljen traktor...da neidem dvaput

- - - - - - - - - -

kolko para ce da me izadje za imt 539 sve sa novim.tablicama i za registraciju dal traze tablu za spora vozila

- - - - - - - - - -

sta se radi kad posedujes jednu tablicu
 
Tablice se odjavljuju pre registracije,u stvari bez potvrde o odjavi starih tablica ne možeš da podneseš papire za nove tablice,odjava se radi u opštini gde se vode stare tablice,neko je već pisao da za IMT 539,izađe sve oko 7000 din,zavisi i od opštine,a kad imaš samo jednu tablicu,tj.jednu si izgubio,pišeš izjavu (formular koji dobiješ kada predaješ papire za odjavu),da si izgubio jednu tablicu,navedeš kako se to deslio i to je to.
 
Potvrda o odjavi starih tablica? Zar nije dovoljno priložiti saobraćajnu gde piše da je vozilo odjavljeno?
A ako se piše izjava o izgubljenoj jednoj ili obe tablice to treba da piše vlasnik na čijem je imenu vozilo,zar ne?
 
za odjavu :- potreban papir tj registracioni list koji se dobija na tehnickom pregledu ,u koji se unose podaci o vozilu koje se odjavljuje,
- taksa za odjavu sa ne placa
- saobracajna dozvola koju ponistava taj sup
- tablice ( odnosno tablica za prikolice)
- ukoliko odjavu radi vlasnik po saobracajnoj to je to od papira, a ukoliko odjavu radi novi vlasnik onda se prilaze i kupoprodanji ugovor sa overenim potpisima
- ukoliko je izdubljena saobracajna ili tablica onda se pise izjava da je to i to izgubljeno i izjavu moze da daje vlasnik po saobracajnoj ako on i odjavljuje , ili novi vlasnik po ugovoru
 
A šta je potrebno za registraciju odjavljenog vozila? I još jedno pitanje šta je potrebno za registraciju odjavljenog vozila ukoliko se vozilo kupuje od prodavca koji nije vlasnik po saobraćajnoj? Odnosno kad kupuješ nešto od trećeg lica,ako se može tako nazvati..... Nadam se da sam jasan....
 
danas sam iso da odjavim tablice.papir za odjavljivanje se uzima u teh pregledu.ali smo pisali izjavu za izgubljenu tablicu i naplatili 506din.a odjava je upusana u saobracajnu i kupoprodajni ugovor 700din...porez za poljo masine se nenaplacyje

- - - - - - - - - -

a overa kupoprod ugovora je 1600din
 
A šta je potrebno za registraciju odjavljenog vozila? I još jedno pitanje šta je potrebno za registraciju odjavljenog vozila ukoliko se vozilo kupuje od prodavca koji nije vlasnik po saobraćajnoj? Odnosno kad kupuješ nešto od trećeg lica,ako se može tako nazvati..... Nadam se da sam jasan....
Za reg odjavljenog vozila ponistena saobracajna, tehnicki pregled ,osiguranje i uplatnice za tablice saobracajnu i nalepnicu, i ugovor odnosno neki drugi dokaz o vlasnistvu
bez obzira od koga kupujes treba ti ugovor izmedju vlasnika po saobracajnoj i tebe kao zadnjeg kupca, ili ako trece lice ima ugovor izmedju vlasnika po saobracajnoj i njega onda treba ti ugovor izmedju njega i tebe

- - - - - - - - - -

danas sam iso da odjavim tablice.papir za odjavljivanje se uzima u teh pregledu.ali smo pisali izjavu za izgubljenu tablicu i naplatili 506din.a odjava je upusana u saobracajnu i kupoprodajni ugovor 700din...porez za poljo masine se nenaplacyje

- - - - - - - - - -


a overa kupoproda ugovora je 1600din

odjava se neplaca
izjava se ne placa
porez se ne placa
ugovor u knjizari je oko 50 din
overa ugovora 1020 din
 
izaslo teh pregled sa svim cudima za imt 539 .6000din i novim tablama

- - - - - - - - - -

stigle table odmah a saobracajna za 10 dana
 
Ima li šta novo kod registracije traktora bez papira, bilo je govorkanja da će se ponovo to pustiti a vreme prolazi i ......
 
Imam dobru vest za sve forumaše, Upravo sam uspešno okončao postupak regisracije za oba kombajna za koja nisam imao dokumentaciju jer je bila izgubljena, isti nikada do sada nisu bili registrovani. Registracija po komadu je izašla 10.300 dinara. Čekam da mi stignu tablice ::::::: :bravo::osmeh::osmeh::osmeh: Postupak nije nešto mnogo komplikovan, razmišljao sam o tome već godinu dana, i rekoh aj da probam, i uspeo. Može da se registruje sve što do sada nikada nije bilo regisrovano i samo mehanizacija domaće proizvodnje.
- Kombajni IPM Zmaj
- Traktori IMT, IMR,
- Traktorske prikolice itd.

Za registraciju vam trebaju 2 sudska rešenja(koja dobijate po pokretanju dva različita postupka-objasniću naknadno), i potvrda od fabrike da je ta stvar tamo proizvedena, sa tačnim podacima.
Za početak nabavite potvrde, a posle koga interesuje objasniću dalju proceduru. Postupak je 100 % legalan ali malo traje duže. POZ
 
e sad........jel znas kako tarzan drzi majmuna u neizvesnosti..........
napisi odmah sve sta i kako........
 
Nazad
Vrh