Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Da li je potreban raskid ugovora u zakupu parcela, da bi se te parcele brisale iz gazdinstva?
Radi se o parcelama koje je vlasnik prodao jos prosle godine, i sad se te parcele nalaze u posedobnom listu novog vlasnika, normalno i nisu u posedovnom listu bivseg vlasnika. Ali onaj bivsi zakupoprimac je imao ugovor o zakupu na neki dalji datum, i on bi hteo da ih brise, medjutim, trenutno je nemoguce odraditi raskid ugovora o zakupu, jer je bivsi vlasnik, onaj koji je prodao te njive, u inostranstvu.
Mora raskid ugovora,pa tek onda brisanje!
Ja sam to sada radio.
 
Ako se radi raskid samo pojedinačne parcele onda se radi aneks ugovora , gde se navode parcele za raskid tj. brisanje a ugovor i dalje ostaje na snazi u protivnom izbrišu sve parcele koje su vezane ugovorom.
 
Kod nas u pocetku je obavezno bilo raskidati ugovor pa zadnje dve god. bilo je dovoljno samo pisati "brisati" a sad opet traze overeni raskid ugovora o zakupu! Tako da svuda rade kako im nadolazi!
 
Ma to je čista glupost. Samo napišeš brisanje i ćao.
Stvarno je neverovatno kako svaka ispostava tog trezora tumači te uredbe na svoj način...
 
Pozdrav svima!

Retko pišem ovde, ali vas redovno pratim i po ovoj i raznim drugim temama, a evo sad imam i jedno pitanje.

Hoću ove godine da prvi put registrujem PG. Problemčić mi je što sam tek nedavno "papirno" razrešio tj preneo vlasništvo zemlje na sebe (1.5 KJ) i što sad još uvek nemam papir iz katastra na svoje ime. Imam ugovor o kupovini overen u sudu.
Da li mogu da registrujem PG samo na osnovu ugovora i naknadno u nekom roku im donesem i papir iz katastra? Negde sam pročitao da se dozvoljava dopuna dokumentacije u roku od 6meseci a ako to i ne uradiš (a trebao si) da onda ideš u pasivu. Ne brine me toliko ta pasiva, pretpostavljam da će katastar uspeti da to prevede za 6 meseci (obično se čeka samo 3-4 meseca :osmeh: )

- - - - - - - - - -

Zamalo zaboravih, još jedno pitanje: ako sam ja u SM, a zemljište je u šabačkom ataru, da li mogu da se registrujem u mitrovačkom trezoru?
Nekad sam negde pročitao da se gleda gde je moje sedište a ne zemlja, ali ajd da proverim.

I kad sam već pitao to, onda evo još jednog: je l ima neko da je registrovan u Vojvodini a da ima i neku zemlju izvan Vojvodine, a da je tražio i dobio neki podsticaj ili kredit od pokrajinskog sistema?
 
Poslednja izmena:
zamislite molim vas kod nas u prokuplju odem u trezor da produzim registraciju prosle nedelje, i sve ok, danas dodjem kad ono, malo sutra uopste me nisu ubacili u sistem, kazu dodji u cetvrtak.....neznam dal da ih dohvatim kroz onaj saltercic ili da puknem od muke?? a danas sam trebao ici po krd,e sad morgen
 
zamislite molim vas kod nas u prokuplju odem u trezor da produzim registraciju prosle nedelje, i sve ok, danas dodjem kad ono, malo sutra uopste me nisu ubacili u sistem, kazu dodji u cetvrtak.....neznam dal da ih dohvatim kroz onaj saltercic ili da puknem od muke?? a danas sam trebao ici po krd,e sad morgen
Ja kad sam se raspitivao za kredit pre dve nedelje u banci rekli da moze i potvrda iz 2012.
 
Ja sam predao 18-og i danas mi trebao setveni plan za kredit odem i podignem i ujedno uzmem i potvrdu o registraciji, naravno prvo mi je ljubazna službenica odmah dala do znanja da neveruje da sam prošao u sistem i da ne mogu da dobijem potvrdu,posle mog zahteva da me proveri sve je bilo u redu.Toliko o poslovnosti lakše im je prvo reći ne može pa tek onda da provere.
 
dacha85 meni su rekli da im treba ovogodisnja potvrda :) ma samo nek me ubace u sistem i valjda ce biti u redu :)
 
Izvadio i ja danas biljnu strukturu i potvrdu, u trezoru haos svi nervozni ''ujedaju kao kere'' guzva, svadjaju se, dolaze bez r.brojeva, ma nebi voleo da cekam u tim redovima :D

trezor radi i subotom da znate, kazemi drugar iz obezbedjenja, da je u proslu subotu samo njih desetoro bilo jel verovatno ljudi nisu obavesteni...
 
Pozdrav forumasi ! Zanimam me da li moze registracija dva gazdinstva koji su na istom kucnom broju, tj. istoj adresi? naprimer OTAC I SIN
 
Danas i ja obnovio.
Proteklih dana je bilo ludilo od guzve,tacno onako kako sam i mislio.
Ljudi su nagrnuli da medju prvima predaju radi subvencija i kako datum za kraj se priblizava,tako se guzve smanjuju,
jutros sam dosao u 06:00,vec u 09:30 sam pio drugu kafu kod kuce.Bez guzve i problema.
 
Nazad
Vrh