Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Evo me posle dugo vremena,živ sam i sve pozdravljam.
Da li je nekom zadruga koja vrši otkup tražila da iz poreske uprave donese uverenje o posedovanju poljo zemljišta,površini zemljišta i katastarskom prihodu,
sa obaveznom napomenom dali je poljoprivrednik obveznik PDV-a?
Kažu da bez ovog uverenja neće biti u mogućnosti da isplate PDV nadoknadu od 8%.
Znate li o čemu se radi ili ja nisam informisan baš kako treba?:sta:
 
U našoj opštini formulari se mogu podići u Mesnim zajednicama, ove godine se neće slati poštom na kućnu adresu.
 
Danas svrnuo do trezora po obrasce kazu poslali su jutros postom svima ocekujte ovih dana dostavu
 
Kod nas ne šalju poštom, bili danas u MZ da podignemo papire za obnovu.
 
u Bavaništu kao i u Dolovu formulari se preuzimaju u mesnoj zajednici i kao novina od ove godine može se objediniti gazdinstvo na samo jednog člana ( ako su muž i žena imali reg.gazdinstvo svaki na svoje ime sada mogu registrovati samo na jednog ako hoće ) i potrebno je nov posedovni list iz katastra
 
u Bavaništu kao i u Dolovu formulari se preuzimaju u mesnoj zajednici i kao novina od ove godine može se objediniti gazdinstvo na samo jednog člana ( ako su muž i žena imali reg.gazdinstvo svaki na svoje ime sada mogu registrovati samo na jednog ako hoće ) i potrebno je nov posedovni list iz katastra
Mislis u ovoj drugoj kombinaciji kada se objedine domacinstva,potreban je novi posedovni list ?!
 
ne nov posedovni list je obavezan a ovo prvo je mogućnost ko hoće
lepo na tenane pročitajte šta piše u papirima
 
Nov posedovni list nije obavezan ako nemate promene na gazdinstvu ako je isti broj parcela kao i prosle godine samo se popuni onaj izvod iz trezora sta ce se sejati a ako ima novih parcela popunjava se prilog broj 3 a vise nevaze navodno stari posedovni listovi vec novi jer je odradjen novi operat.Jako se brzo obavlja samo proveravaju dali su dobro sifre i kulture upisane ako nema promene
 
Nov posedovni list nije obavezan ako nemate promene na gazdinstvu ako je isti broj parcela kao i prosle godine samo se popuni onaj izvod iz trezora sta ce se sejati a ako ima novih parcela popunjava se prilog broj 3 a vise nevaze navodno stari posedovni listovi vec novi jer je odradjen novi operat.Jako se brzo obavlja samo proveravaju dali su dobro sifre i kulture upisane ako nema promene
Meni je tako logicnije...
 
2) извод из катастра непокретности (препис листа непокретности) за све
катастарске парцеле које се пријављују (оригинал или оверена фотокопија), без
обзира на основ коришћења (на основу права својине, на основу коришћења
друштвене својине по извршеном попису и евиденцији имовине привредног
субјекта, на основу права закупа земљишта и на основу давања земљишта на
коришћење), осим у случају коришћења пољопривредног земљишта по праву из
поступка комасације, у ком случају се не подноси извод из катастра, односно
извод из земљишних књига, већ решење - извод о расподели комасационе масе.
У случају да није успостављен катастар непокретности, а подаци из
преписа поседовног листа и извода из земљишних књига нису истоветни,
предност имају подаци из земљишних књига;
 
evo ovg sekunda sam završio razgovor sa direktorom uprave za trezor u pancevu Miroslav Nadrljanski i čovek mi kaže sledeće da je uveden novi operat ( šta god to značilo ) i da je potreban nov posedovni list upravo zbog tog OPERATA
 
Pa i ja sam prosle godine vadio nove listove za KO Pancevo,godinu dana pre toga za Opovo i Kovacicu...Ma dokle vise bre,je... ih OPERAT!Sve novo sam im dao u prethodne 2 godine i opet nije dobro,e sad sam se bas iznervirao...
 
Nazad
Vrh