Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Zato što je veća površina zemlje u pitanju... Da,po novom je tako. Ne znam ni ja baš sve ali sam čuo pre neki dan.
 
sta sve treba za registraciju poljoprivrednog gazdinstva, izvadio sam iz katastra papir i sad prvo idem u banku da otvorim namenski racum pa onda u trezor da se registrujem ili obrnuto. gazdinstvo ide na penzionera
unapred hvala
 
Bio sam ovih dana u upravi da se raspitam šta mi sve treba za registraciju i rekoše mi da dođem oko 15 marta da uzmem obrasce jer sada nemaju i kao čekaju nove uredbe vezano za subvencije i registraciju a krajnji rok za podnošenj je 31 mart.Da li je i kod vas isto tako i da li mogu negde na internetu da se skinu ti obrasci?
 
Kada smo išli na proteste tadašnja opozicija nas podržavala sada kad su na vlasti imaju preča posla gorivo ćemo valjda moći da kupimo kada posejemo a subvencije će isplaćivati kad prodaju državnu zemlju u zakup i neznam koliko je u mom okruženju onih koji bi uzeli 20 ha jer seljaci su opljačkani. Nije mi jasno koliko im traba vremena da napišu uredbe i da ih objave pa ljudi za neki dan je 1. mart neko ovde nebrine o našim pravima biće redova ispred trezora a treba ići na njivu u vinograd itd.
 
Kada smo išli na proteste tadašnja opozicija nas podržavala sada kad su na vlasti imaju preča posla gorivo ćemo valjda moći da kupimo kada posejemo a subvencije će isplaćivati kad prodaju državnu zemlju u zakup i neznam koliko je u mom okruženju onih koji bi uzeli 20 ha jer seljaci su opljačkani. Nije mi jasno koliko im traba vremena da napišu uredbe i da ih objave pa ljudi za neki dan je 1. mart neko ovde nebrine o našim pravima biće redova ispred trezora a treba ići na njivu u vinograd itd.

Pa ti si rekao da cemo sve dobiti do 15.marta,sta je sada
 
sta sve treba za registraciju poljoprivrednog gazdinstva, izvadio sam iz katastra papir i sad prvo idem u banku da otvorim namenski racum pa onda u trezor da se registrujem ili obrnuto. gazdinstvo ide na penzionera
unapred hvala

U trezoru uzimas obrazac koji popunjavas za registraciju,ali taj obrazac ti nije potreban za otvaranje racuna u banci. ali zato ti treba racun,tj.kopija kartice sa racunom da bi mogao da registrujes gazdinstvo.

- - - - - - - - - -

Bio sam ovih dana u upravi da se raspitam šta mi sve treba za registraciju i rekoše mi da dođem oko 15 marta da uzmem obrasce jer sada nemaju i kao čekaju nove uredbe vezano za subvencije i registraciju a krajnji rok za podnošenj je 31 mart.Da li je i kod vas isto tako i da li mogu negde na internetu da se skinu ti obrasci?

Mozda i moze da se nadje na internetu ali ti nepreporucujem jer neznam da li ce prihvatiti, zato sto se u trezoru dobijaju obrasci spojeni kao sveska i mislim da samo to prihvataju.
 
dacha85 hvala tebi i ostalima na odgovoru, ali tih obrazaca kod mene u Raškoj nema.
 
Danas sam cuo da nece vise moci da muz i zena imaju otvorena gazdinstva, vec samo jedan od njih. I nece moci da daju jedan drugom u zakup, cak i ako imaju samo jedno gazdinstvo. Zna li neko nesto vise o tome?
 
Danas sam cuo da nece vise moci da muz i zena imaju otvorena gazdinstva, vec samo jedan od njih. I nece moci da daju jedan drugom u zakup, cak i ako imaju samo jedno gazdinstvo. Zna li neko nesto vise o tome?

Jedno gazdinstvo može da bude prijavljeno na adresi sa ukupnim posedom svih članova do 100 ha (100 ha se subvencioniše) gospođa bi trebala da menja prebivalište i ličnu kartu i tako bi mogla da registruje gazdinstvo .Ako zajedno imaju recimo 100 ha ona njemu potpiše izjavu kao član gazdinstva da mu je dopustila tj. dala saglasnost da obrađuje površine na njenom imenu nepravi se ugovor o zakupu, samo potpišu izjavu u trezoru i to je to.

- - - - - - - - - -

Od danas počinje podela papira za registraciju gazdinstava.

Čekam poštara a onda pravac trezor.
 
Zlatko,dali će biti ista procedura i za srodsvo deda-unuk koji su prijavljeni na istoj adresi?
 
1. Član sam registrovanog gazdinstva u kojem nas troje imamo po 1/3 njiva koje su u posedovanom listu. Takvo je rešenje doneo sud kad mi je otac umro a mi tad maloletni i po tom posedovnom listu je registrovano domaćinstvo par godina unazad. Majka nosilac, sestra i ja članovi. Jesenas smo radili ostavinsku raspravu imovine pokojnog dede i sestra i ja smo dobili još po jednu njivu. Sudsko rešenje je predato u katastar i treba ovih dana da bude gotovo. Znači pored posedovnog lista sa udelom vlasništva svi po 1/3 po kom je do sad registrovano domaćinstvo sad ću imati plus još dva posedovna lista u kojima smo sestra i ja 1/1 vlasnici za po jednu njivu koje treba da se dodaju gazdinstvu.
Da li je potrebno da pravimo neki ugovor sa majkom kao nosiocem domaćinstva ili jednostavno da uz obrasce za registraciju samo dodamo i te dve njive i te nove posedovne listove?

2. Šta zaokružujem u obrascima:
a. upis u registrar
b. obnova registracije
c. promena podataka

3. Uvek me zbuni da li da zaokružim KOMERCIJALNO ili NEKOMERCIJALNO domaćinstvo?
Nosilac domaćinstva nije penzioner niti ima osnov za to niti među članovima ima penzionera. Naravno želimo da primamo subvencije, samo zaboravljam koje je koje, valjda ovo prvo?
 
Nazad
Vrh