Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Danas sam vadio posedovni list iz katastra,odnosno izvod iz katastra nepokretnosti i to zadovoljstvo me kostalo 4 500din,u trezoru su mi rekli da jos nema uredbe i da nista ne znaju za subvencije :haha: zemlju koju radim u arendu vlasnici takodje treba da vade list nepokretnosti zatim pravimo ugovor o zakupu overi se u mesnoj kancelariji,i treba ti posedovni listovi da se fotokopiraju overe u opstini i predaju u trezor.Sta da vam kazem otimanje para,nije tako u svim opstinama ovo vazi za neka sela u mojoj opstini.
 
Dobro ljudi, nisam siguran dal ce i u mojoj opstini traziti druge posedovne listove ali i ako treba bar da znam zasto. Meni nije jasno zbog cega trebaju drugi kad proletos sam prebacio gazdinstvo sa caleta na mene i povadio sve zivo i overio sve zivo. Ovi nisu normalni.
 
Danas postar doneo papire za obnovu gazdinstva
...U slucaju da je sadasnje stanje vaseg poljoprivrednog gazdinstva istovetno sa podacima iz izvoda ... bice vam priznato 1. marta 2012. kao stanje i za ovu godinu
I obavestenje za registrovana PG
Imajuci u vidu ... da je uradjen novi operat .... prilikom predaje obrazca za promenu podataka donesete i NOVI LIST NEPOKRETNOSTI za parcele u vasem gazdinstu
 
Krećem sutra da vadim nove posedovne listove , sve moram ponovo a imam oko 60 kom...........

---------- Poruka napisana 20-02-12 u 13:42 ---------- Prethodna poruka je 19-02-12 at 18:42 ----------

Ljudi kazite mi da li ove godine postoji neki rok do kada treba predati papire da bi ostvrio subvenciju po ha ukoliko je naravno bude ili to moze i kasnije u toku godine, ne secam se kako je do sada bilo nisam ja predavao te zahteve

To je pitanje koje trenutno vredi milion eura:osmeh:

Baš tako ...... nešto se gadno kuva !!
 
Piše ovako : " Ako do 1. marta ne obnovite registraciju biće vam priznato stanje iz 2011 .... "
" Dužni ste da prilikom obnove dostavite listove nepokretnosti za ..... ( određene parcele u mom slućaju KO; Debeljača,Samoš,Baranda,Opovo,Banatski Brestovac,Banatsko Novo Selo,Dolovo,Glogonj, Ivanovo,Kačarevo,Omoljica,Pančevo i Vojlovica ) u suprotnom se neće priznati te parcele . "

Ovo je prvo ........ a drugo ?????
Registracija se radi u toku cele godine , MADA ja sam čuo nešto iz pouzdanih izvora : AKO MINISTARSTVO KAŽE STOP ONDA ZATVARAJU KRUG ............

---------- Poruka napisana u 14:06 ---------- Prethodna poruka je at 14:05 ----------

@ Farmer Bob

Da i kod mene su dobili samo par ljudi ..........
 
Kod nas je to rađeno lane i preklane, kad su sve gruntovnice i katastri u opštini spojeni u jedinstvenu bazu podataka...
 
ja koliko sam razumeo kod nas trebaju novi izvodi samo za zemlju iz katastarskih opstina koje su do ove godine bili u gruntovnici.za KO koje su bile u katastru ne treba nista tj nema promena!da li sam u pravu?
 
Ja danas bio i moraju novi izvodi da se donesu mada je kod mene sve isto ( ista povrsina i ista setvena struktura, sve zitarice)
Ali sad nema roka ogranicenja da se donese izvod nego moze da se donesi u toku cele godine godine
koliko sam video ako umesto zitarica ( psenica , kukuruz ) sejes industrisko bilje ( soja repa , suncukret) ili obrnuto mora da se prijavi ta izmena na kojoj je parcrli ...
Izvod ili prepis iz liste nepokretnosti se sad kod nas ceka 7 dana !?!
 
Nista nije stiglo kuci, a u trezoru su rekli da moraju novi posedovni listovi i za vlasnistvo i za zakup...ostalo oko uredbe neznaju ili nece da kazu
 
Za svu zemlju treba novi izvodi?Ja imam ugovore o zakupu do 2015 , sta sad izmisljaju sve novo pa jel znaju koliko to ::novac::!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ja sam predo i nista nisu trazili samo brojeve parcela gde se menjaju zitarice i industrijsko bilje ostalo isto kao i prosle godine.
 
Ja sam tako lane prepisivao celu strukturu setve jer je bilo umesto zitarica ind.bilje i obrnuto, i lik u trezoru mi kaze sta sam ja to radio kad je to sve jedno, vazno je da nemam neki vocnjak ili povrce.
 
Ja sam tako lane prepisivao celu strukturu setve jer je bilo umesto zitarica ind.bilje i obrnuto, i lik u trezoru mi kaze sta sam ja to radio kad je to sve jedno, vazno je da nemam neki vocnjak ili povrce.

Ne znam kakva će biti uredba o subvencionisanju, ali ako bude slučajno po predatom kilogramu, uradite setveni plan onako kako je u prirodi upišite na svaku parcelu šta je posijano nek Vam ne bude teško i nemojte da Vas ubeđuje neki referent da je to sve isto radite svoj posao i sam pravilnik o registru Vas obavezuje na to. Poljoprivrednici budite malo pametni za sebe i odvojte tih sat vremena za setveni plan moj Vam je savet .:sjasi:
 
Da se dopunim bacio je taj papir koji sam ja ispisivao na ona dva lista sa svim tim kolonama...tako da sam ja uradio po pes-u nije mi bilo tesko al njemu se nece sve nesto mulja znaju to ljudi koji mu nose papire
 
A kako da se registrujemo kad nismo ni papire dobili?
Sve je ovo farsa.....da što manji broj ljudi dobije ikakve uslove za podsticaje ma kog vida.
 
Idi do trezora i trazi da ti odstampaju proslogodisnje stanje.
Ja sam danas bio po obrazac za upis parcela.Pisu se samo one parcele gde imas promenu(zitarice-ind.bilje,novi ugovor ili anex o zakupu,nove parcele).Meni istekla dva ugovora, sutra dopunjujem.
Gospodja u trezoru kaze da se moze prijaviti promena i posle 1.marta,ali ne zna dal ce se priznavati ove godine za subvenciju(ako bude subvencije).

http://www.trezor.gov.rs/rpg-obavestenja-lat.html
 
Tek danas dobio papire i po onome sto tu pise krajnjeg roka za obnovu registracije nema nego se radi tokom cele godine sa naznakom da se eventualna promena prijavljuje max 30 dana od nastanka promene.Novih parcela nemam a i od "starih" sve ostaju jedino se setvena struktura menja.
 
Nazad
Vrh