Registracija poljoprivrednih gazdinstava

чуо сам данас за један проблем, реч је о премији за млеко за 4 квартал чија се документација предаје, потребна је потврда о регистрацији из 2011, а то неће у управи да издају

како би сада ишло за узимање потврде, логично би било само одеш и узмеш, али ме буни да ли је потребно обнављати активан статус на неки начин и да ли постоји неки рок за тако нешто
 
Trebao si da izvadis potvrdu pre nove godine a obnavljanje nema ako nemas promene samo ce se predavati za potvrdu za 2012 ali neznam kada ce se to moci.Pitaj u upravi za agrarno placanje ili upravi za trezor.
 
ја сам имао, узмем ископирам у 10 примерака и ако неком баш морам да дам оригинал дам и одмах вадим нови оригинал да стоји код мене - него ми је референт рекао кад је код мене долазио за ту причу - може неком убудуће да користи уместо сопственог искуства
 
обавештење
носиоцу регистрованог пољопривредног газдинства
поштовани домаћине,
поштом смо вам доставили:
- извод из регистра - структура биљне производње на коме су уписане
катастарске парцеле и назив група биљних култура које сте пријавили у регистру и за
који имате правни основ.
- извод из регистра - животиње са подацима о врсти и бројном стању
животиња.
у циљу остваривања права на подстицаје у 2012. години, потребно је да
пријавите промене које су се десиле у вашем газдинству. од ове године не постоји
обнова регистрације која траје у току фебруара и марта месеца, већ се свака промена у
газдинству пријављује током целе године (статусне промене, промена земљишног
фонда и биљних култура које се гаје, као и сточног фонда). обавезни сте да сваку
промену пријавите у року од 30 дана од настанка промене.
у случају да је садашње стање вашег пољопривредног газдинства
истоветно са подацима из извода и да нема других промена, није потребно да
вршите обнову регистрације нити да потписујете било какву изјаву. стање у регистру
од 2011. године биће вам признато 1. марта 2011. године као стање и за ову годину.
ако је дошло до промена података у вашем пољопривредном газдинству,
потребно је да промене пријавите на обрасцима које ћете добити у управи за трезор,
код које се води ваше газдинство. и то:
1. у прилогу 3 упишите све промене у катастарским парцелама и њиховом
коришћењу (упишите нове парцеле; парцеле које желите да бришете препишите са
напоменом "брисати" у колони 11; парцеле на којима је дошло до промене групе
култура препишите са уписивањем нове групе или нових група култура; парцеле на
којима је дошло до промене основа коришћења препишите са уписивањем новог
основа коришћења и сл.).
напомена: уписујете групу култура коју ћете гајити (сејати или
садити) у 2011. године.
2. у прилогу 4 упишите само податак које нове групе животиња сте почели
да гајите и њихов број, односно, које групе животиња више не гајите (са напоменом
"брисати" у колони 1 или 2). обавезни сте да упишете број газдинства (места) где се
нове животиње држе и узгајају (hid). ако је промена у фонду животиња само у броју
животиња (гајите исте врсте животиња), није потребно да попуњавате прилог 4 и
уписујете нови број животиња.
шифре биљних култура и животиња налазе се у шифарнику.
по уписивању података, вашу сагласност за тачност података потврдите
својим потписом.
3. у случају да је у вашем пољопривредном газдинству дошло до других
промена, те промене ћете пријавити на одговарајућим обрасцима које ћете добити у управи за трезор. (захтев 1а, захтев 1б, прилог 1, 2, 5, 6 и 7). за начин конкретне
промене, обратите се надлежном запосленом у управи за трезор.
4. на обрасцу прилог 8 ћете уписати број прилога који прилажете у обнови
регистрације, у квадратић испред назива приложеног документа. прилагање овог
обрасца је обавезно као доказ да сте предали одговарајућу документацију.
5. напомињемо да је у вашем интересу да у регистар упишете тачне
податке, како бисте могли да користите подстицајна средства која ће влада
републике србије обезбедити у 2011. години. кашњење или нетачно и непотпуно
пријављивање података онемогућиће вас у коришћењу средстава подстицаја.
6. уједно вас молимо да, због сигурности, документацију за обнову
регистрације доставите лично или поштом (у прилогу вам достављамо коверту)
искључиво управи за трезор код које сте уписали ваше газдинство у регистар, а
не министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде или управи за
аграрна плаћања.
 
Danas bio do trezora zbog nekih ispravki oko parcelnih brojeva i dobijem informaciju koja jos uvek nije zvanicno objavljena na tabli da se svi izvodi iz zemljisnih knjiga vadjeni u sudu i prepisi posedovnih listova vadjenih u katastru,moraju zameniti izvodima iz lista nepokretnosti.Posto su mi 90% prepisi pos.lista,moracu sve novo da im dostavim.Primera radi kompletna KO Kucura i Savino Selo ce morati raditi izmene... 1400din po vlasnickom listu... ::jako_besan::
 
Dobrovece svima,
da li bi neko mogao da me uputi sta mi je najbolje ciniti:
Kupili smo poljoprivredno imanje sa hektar zemlje u sklopu sa kucom;kuca+ekonomsko dvoriste+njiva(90 ari)
,Ugovor napravljen i overen u sudu,i predat odmah u upravu poreza koji treba da proceni iznos takse "za prenos",
i od 24.01.12.cekam kad ce me pozvati i dati "zeleno svetlo"da bih platila porez na promet i uknjizila se kao vlasnik.
Kuca i zemlja su isplaceni,naravno,ali dan posle isplate prodavac('bivsi vlasnik)me obavestava da njegov brat koji je do tad radio njivu vec kupio seme kukuruza od zadruge sa kojom ima ugovor...i da sve to nebi izgubio,zaseje kukuruz jos ove godine.Mi o tome nista nismo znali pre kupovine,receno nam je da nema nikakvih ugovora i obaveza prema nikome,u vlasnickom listu nije bilo tereta;Zemlju smo kupili da bi podigli vocnjak,a ove godine smo hteli posaditi detelinu ili neku kulturu radi poboljsanja zemljista,i na jesen sadnju;Iz razgovora sa bratom"zakupcem"doznajem da ima ugovor do 2014.godine?!!! ali me on uverava da ce setvu obaviti jos ove godine i da za dalje ne mora:Sad,ja shvatam brata"zakupca",ne zelim nikakvih neprijatnosti,i ako se radi samo o ovoj godini,progutacu,problem je u tome a ujedno i pitanje-da li se on moze predomisliti,i traziti da zemlju radi ipak do 2014.te,sto meni ne odgovara-ja je u tom slucaju ne bih ni kupila da sam znala,i sta ja mogu da uradim po tom pitanju.
Ne znam da li je pravo mesto za ovo pitanje,ali molila bih vas ako mozete da mi odgovorite
 
Dobrovece svima,
da li bi neko mogao da me uputi sta mi je najbolje ciniti:
Kupili smo poljoprivredno imanje sa hektar zemlje u sklopu sa kucom;kuca+ekonomsko dvoriste+njiva(90 ari)
,Ugovor napravljen i overen u sudu,i predat odmah u upravu poreza koji treba da proceni iznos takse "za prenos",
i od 24.01.12.cekam kad ce me pozvati i dati "zeleno svetlo"da bih platila porez na promet i uknjizila se kao vlasnik.
Kuca i zemlja su isplaceni,naravno,ali dan posle isplate prodavac('bivsi vlasnik)me obavestava da njegov brat koji je do tad radio njivu vec kupio seme kukuruza od zadruge sa kojom ima ugovor...i da sve to nebi izgubio,zaseje kukuruz jos ove godine.Mi o tome nista nismo znali pre kupovine,receno nam je da nema nikakvih ugovora i obaveza prema nikome,u vlasnickom listu nije bilo tereta;Zemlju smo kupili da bi podigli vocnjak,a ove godine smo hteli posaditi detelinu ili neku kulturu radi poboljsanja zemljista,i na jesen sadnju;Iz razgovora sa bratom"zakupcem"doznajem da ima ugovor do 2014.godine?!!! ali me on uverava da ce setvu obaviti jos ove godine i da za dalje ne mora:Sad,ja shvatam brata"zakupca",ne zelim nikakvih neprijatnosti,i ako se radi samo o ovoj godini,progutacu,problem je u tome a ujedno i pitanje-da li se on moze predomisliti,i traziti da zemlju radi ipak do 2014.te,sto meni ne odgovara-ja je u tom slucaju ne bih ni kupila da sam znala,i sta ja mogu da uradim po tom pitanju.
Ne znam da li je pravo mesto za ovo pitanje,ali molila bih vas ako mozete da mi odgovorite

ako je bilo bez tereta(nema hipoteke),taj ugovor je ništavan,vi ste novi titular,a taj brat može na osnovu validnog ugovora tužiti svog brata za izgubljenu dobit ili tražiti naknadu,zavisi od ugovora između njih dvoje...vi možete nesmetano koristiti,uživati i ubirati plod sa te iste zemlje....tu je zakon nedvosmisleno jasan kao dan:osmeh:
 
Moj drug je tako kupio njivu, cak je i uzorao, ali je izgubio na sudu i onaj koji je bio u zakupu je imao pravo da seje tu njivu, a cini mi se da su letinu delili na pola, uglavnom bila je bas zajebancija.
 
ja sam samo u načelu pokušao da pojasnim,ostalo sve zavisi slučaja posebno,možda postoji klauzula o otkaznom roku ili plaćanju unapred,sve to starog vlasnika tereti,na tapiji stoji da li ima tereta ili nema
 
To što nije uvedeno kao teret u vlasničkom listu ništa ne znači.Ukoliko je njegov ugovor o zakupu overen u sudu ili u mesnoj kancelariji on ima pravo na tu zemlju do isteka ugovora.Ti možeš upisati tj. prepisati zemljite na sebe bez problema jer on nije prijavio u katastru promenu tj. uknjižbu vlasništva nad zemljom po osnovu zakupa.
Probaj da se dogovoriš na neki razuman način jel ako stignete na sud ti gubiš pravo da je radiš do isteka ugovora sigurno.
E sad mogao bi i ti da ideš na to da je morao da upiše u vlasničkom listu promenu vlasništva po osnovu zakupa ali opet to bi trajalo na sudu jako dugo.
 
E sad mogao bi i ti da ideš na to da je morao da upiše u vlasničkom listu promenu vlasništva po osnovu zakupa ali opet to bi trajalo na sudu jako dugo.


to sam bas i mislio,sve zavisi od slučaja posebno,novi vlasnik može posejati a stari ga tužiti jer je pre ušao u posed pa vansudskim poravnanjem deliti dobit,sve je to druga priča..

Probaj da se dogovoriš na neki razuman način jel ako stignete na sud ti gubiš pravo da je radiš do isteka ugovora sigurno.

to je najbolje rešenje...
ali marius ne može da čeka duže od godinu dana,to je okućnica u pitanju koliko mi se čini..
 
Hvala svima na odgovorima,
za momenat imam samo rec od zakupca "brata" da ce zemlju raditi jos ove godine(nadam se da njegova rec-"rec" a ne
kao brat mu"prodavac")nisam sad momentalno u mogucnosti da to obavimo pismeno i overimo u sudu,al bicu za nekoliko dana,iz tog mi je razloga bilo vazno da znam svoja prava,Od Novembra zemlju preuzimam ja,nisam je uzela da bih je davala u zakup.Uzgred kolika je arenda u okolini Secnja i ko treba da pita za subvencije,posto je on dosad to delio pola-pola sa bratom?
Pozdrav svima i zahvaljujem se na pomoci!
 
Hvala svima na odgovorima,
za momenat imam samo rec od zakupca "brata" da ce zemlju raditi jos ove godine(nadam se da njegova rec-"rec" a ne
kao brat mu"prodavac")nisam sad momentalno u mogucnosti da to obavimo pismeno i overimo u sudu,al bicu za nekoliko dana,iz tog mi je razloga bilo vazno da znam svoja prava,Od Novembra zemlju preuzimam ja,nisam je uzela da bih je davala u zakup.Uzgred kolika je arenda u okolini Secnja i ko treba da pita za subvencije,posto je on dosad to delio pola-pola sa bratom?
Pozdrav svima i zahvaljujem se na pomoci!

kada platite finansiju i u katastru posedovni list glasi na vaše ime,subvencija je vaša(ako je bude bilo)
 
Marius77, Ti si novi vlasnik predmetne nekretnine danom potpisivanja kupoprodajnog ugovora i overavanjem istog u sudu (ako u ugovoru niste naveli drugi datum stupanja u posed) zato se obično u ugovor i napiše član da kupac stupa u posed odmah, prilikom potpisivanja ugovora, overavanjem i isplatom kupoprodajne cene.
Dobro što si proverio da na navedenoj nekretnini nije bilo tereta. Posle procene vrednosti iz uprave ćeš dobiti da platiš porez za prenos. Nadalje ti ćeš biti obveznik za tu zemlju prema državi, i raspolažeš sa njom.
Prodavac koji je imao ugovor o zakupu, je trebao prvo da to reši sa bratom da poništi ugovor, pa će oni to i najverovatnije učiniti, jer gro tih ugovora se pravi kao ugovor o zakupu bez nadoknade, dabi se dobile subvencije od države na to zemljište.
Ako zakupac ne izbriše zemlju iz registra poljoprivrednih gazdinstva, ti nećeš moći da je uknjižiš za dobijanje subvencija (regresa) od države ako planiraš to da uradiš.
Tako da je najbolje da prodavac traži od brata da prilikom promene podataka za PG, traži da isti navede za predmetni top br
navede BRISATI. Ako ne nameravaš da registruješ PG to ti nije ni bitno.
 
Ako sam dobro razumela,sva ta gungula je oko subvencije...mene prvenstveno zanima da zasadim sadnice na vreme,tj
do novembra,decembra,osobito ako ih rezervisem unapred sto moram jer mi treba za 90 ari,ne bih zelela da sve bude obezbedjeno i da on reklamira "pravo" da i dalje obradjuje tu zemlju,sve drugo je sporedna stvar ne kazem da nije vazna,ali to sto ce on dobijati subvenciju i dalje iako ja radim svoju zemlju(da li je uopste moguce,ako kazu da je dobija vlasnik zemlje?!!)Vise bi me zanimalo da li bih i kako bih mogla ostvariti povracaj para po sadnici,da li je moguce da ih zasadim u jesen a da na primer 2014 ili 2015 prijavim PG i prijavim se za povracaj para po sadnici,tj ako jos bude postojalo nesto tako.Ma i to me nebi tako pogodilo,moze-dobro,nemoze-opet dobro!
Sto se tice poreza na promet,sa moje strane mi smo predali u UP,zamolili smo da nam kazu kad bi to moglo da se plati,otprilike,tim pre sto je gospodin odgovoran iz istog mesta i dobro zna kucu,receno nam je da u UP nisu automati...tako da cekam "ne mogu brze od muzike"i ne zavisi od mene,jedan je tu kupio,ima 5,6 meseci i jos nisu izasli...:sta:
 
Meni su rekli u trezoru da je njima bitno da je placen pio za 2011,nikakav rok nije spominjan mogu i sad da uplatim i odnesem resenje o uplati,Jel znate sta je potrebno da bi se prijavila zemlja koja je uzeta u zakup ali ne drzavna.Dali neko zna ima li subvencija na crkvenu zemlju?
 
Poslednja izmena:
Marius 77 pošto će te biti novi vlasnik naravno posle uplate poreza i uknjižbe u katastru, sadašnji korisnik iako ima ugovor ako se nevaram još tri godine morao bi tu promenu vlasništva na toj parceli da prijavi trezoru ako misli i dalje da je prijavljuje u gazdinstvu za dobijanje subvencija. U suprotnom bi mogao da ima problema pa čak i da ode u pasivan status ako tu promenu ne prikaže. Ato sve nemože da uradi bez vaše saglasnosti.:ppozdrav:
 
Postovane kolege i drugari da li je neko isao ovih dana u upravu za trezor u Pancevu da se raspita oko psedovanih listova. Naime nesto sam nacuo da se moraju vaditi novi posedovani listovi iz katastra nepokretnosti, sto bi nam zasta stvaralo dodatni trosak. Ako neko nesto zna o ovome neka napise.
 
Nazad
Vrh