Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Još nema gužve svi čekaju zadnji trenutak a posle će da bude gužva
 
U uredbi lepo pise, fiskalni isecak, racun sa otpremnicom ili original racun. E sada sta im dodje taj racun sa otpremnicom, znam da sam prosle godine predavao otpremnice i bilo je OK. Treba pitati ministarstvo....
 
Novi paket uredbi i zakona iz agrara
Autor Agropress
Friday, 20 February 2009
Novi Sad, 20. februar 2009. U subotu u Kongresnom centru Novosadskog sajma. U okviru poslovno-edukativne priredbe „Dobar dan domaćine”, koja se pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede 21. i 22. februara održava u Kongresnom centru Master Novosadskog sajma, tokom dva dana poljoprivrednici će imati priliku da čuju tumačenja o više usvojenih uredbi Vlade, koje se odnose na trošenje Agrarnog budžeta za 2009. godinu.



Među poljoprivrednicima najviše pažnje privlači Uredba o podsticajima za ratarsku i povrtarsku proizvodnju, kao i za stočarstvo koje su vezane za penziono i zdravstveno osiguranje vlasnika registrovanih gazdinstava.
Tokom dva dana razgovaraće se i o zakonskim projektima vezanim za poljoprivredno zemljište, javna skladišta i stočarstvo.
Direktor Produktne berze iz Novog Sada Žarko Galetin pripremio je procenu o kretanju berzanskih cena žitarica i uljarica u svetu i uticaju te proizvodnje na naše tržište. Ovo će možda koristiti našim ratarima koji su zatečeni slabom ponudom domaće agroindustrije da se lakše opredele za proletnju setvu. Dr Radovan Pejanović govoriće o značaju poslovnog organizovanja i povezivanja u poljoprivredi.
Ministarstvo poljoprivrede na svom punktu, u okviru programa „Dan otvorenih vrata“ odgovaraće na pitanja i zahteve poljoprivrednika. Kako nas je obavestio, šef kabineta ministra poljoprivrede, David Radaković, vodeći ljudi iz ovog dela državne administracije, tokom dva dana, dežuraće od 9 do 15 časova u Master centru Novosadskog sajma.
Naše najpoznatije semenske kuće daće preporuku za setvu, a sa dobrim ponudama kredita obratiće se Garancijski fond AP Vojvodine i Pokrajinski fond za razvoj poljoprivrede.
Među učesnicima stručnih tribina su i predavači iz Hrvatske i Mađarske, a značajne savete dobiće pčelari, vinogradari i vinari. Degustacija vina proizvođača iz Temerina, Iriga i Rivice održaće se u nedelju.
Priredbu „Dobar dan domaćine” otvoriće u subotu u 9 časova prof. dr Milan Krajinović, dekan Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu, a u ime poljoprivrednika učesnicima će se obratiti Steva Mavrenski, poljoprivrednik iz Melenaca.
Nedeljni program obuhvata, uglavnom, teme iz govedarstva.
 
didi je napisao(la):
interesuje me još kada se sad ode na registraciju traže li nešto iz PIO fonda da se preda odmah ili će to oni posle tražiti ili nabaviti?

Ako želiš da dobiješ premije, moraš da središ i u PIO, pre obnove registracije.
 
Pa, dobro, tu smo malo i ti i ja u pravu.
Izbacujem ono "pre obnove registracije". Mislio sam samo da je najbolje sve što pre srediti, jer će kasnije biti gužvi a možda i nekih "novih tumačenja" uredbi.
U PIO traže overenu kopiju gazdinstva od prošle godine. Sreća da overu za potrebe PIO ne naplaćuju nikakve takse.
 
Na 14. strani ove teme sam napisao šta su mi tražili za prijavu na poljoprivredni PIO.

Samo jednom sam dočekao kraj marta za prijavu i načekao se u redu toliko, da sam požalio što nisam poneo kampersku stolicu.
 
Svake godine sve više novih stvari traže oko obnove registracije.

A ovi što su ušli u PDV, oni imaju da vode evidenciju do najmanjih sitnica.
Ako nema knjigovođe, to ima da bude najteži deo u zemljoradnji.
 
Kako uspevate da "nagovorite" ljude da potpišu ugovor? :bravo: Kod mene ima ljudih koji bez problema potpiše ima i takvih kome treba da pričaš satipo o svemu i svačemu a bogami ima i takvih koji kaže: Neću da potpišem nikakav papir. :udri: :udri:
 
imam i ja ljudi.......nudim mu novac on nece,nece da potpise nikako,ja mu ponudim ako potpise i 30e i on nece,a nema leba da jede :sta:,cudne sorte neke
 
Ništa čudno, većina zemlje koju imamo u zakupu je od starijih i neobrazovanih ljudi, samo polako sa njima.
 
Ma sa starijim osobama nemam problema! Njima lepo objasnim i sve je OK! Vec sa ljudima 40-50 godina imam najvise problema kad se uzjogune nemos im objasniti pa to ti je!!!
 
Problem je u tom slucaju sto u ovoj zemlji ne važi elektronski potpis. Mada bi mogli napraviti da je i e-mail validan dokumenat u ovom slučaju, pošto se već u nekim slučajevima smatra validnim dokumentom. Ovo kao sada se plaše da bi se sa elektronskim potpisima i e-mailovima moglo mućkati i praviti prevare, a na redovan način kao ne može. ::lose::

Ko je naumio da izvede prevaru, taj će je odraditi i već postoje metode da se to reši. Ali zašto bi oni sebi komplikovali život uvođenjem novih tehnologija, kada će nastaviti da dobijaju istu platu. A poljoprivrednici nisu baš toliko ni bitni. ::jako_besan::

Uglavno uvođenje bar malo savremene tehnologije bi nam veoma olakšalo bar ove birokratske poslove, koje sada treba da obavljamo. :cao:
 
Da li je neko od članova prijavio PIO za 2009.godinu i da li je obavezan da se prijavi i za Socijalno i zdravstveno osiguranje?Sve nas muči isto pitanje:Kako da ostvarimo premiju od 12000 dinara?Ja bih da uplaćujem PIO,ali bez Socijalnog i zdravstvenog osiguranja pošto ga već imam.Ako je neko skinuo Uredbu koja se odnosi po ovom pitanju neka mi pošalje na dejans@krstarica.com ili u okviru foruma privatnom porukom.Unapred hvala.
 
Procitaj ovu temu par stranica unazad i za sva pitanja ces naci odgovore!
 
Sad jedno prosto pitanje, dali nosilac gazdinstva može da bude neko ko ima već prima pemziju. Konkretno, moja majka je bila prijavljena kao član gazdinstva, a prima pemziju. Dali ja mogu gazdinstvo registrovaati ove godine na nju i tako dobiti podsticaj.
 
Ako je poljoprivredna penzija onda dobijes subvencije a ako nije poljoprivredna penzija nema subvencija! Inace moze penzioner biti nosioc!
 
Nazad
Vrh