Registracija poljoprivrednih gazdinstava

@Šandor Jesi platio samo za 2008 ili su te dužili za unazad?
 
tarana je napisao(la):
kako izgleda ugovor o zakupu?
ja taj i taj, dajem u zakup na neodređeno vreme, sledeće parcele, tom i tom?

Kod nas u trezoru imaju obrasce i zato. I važe isti kao i prošle godine.

Mogu skenirati ako ti to nešto znači.
 
Ljudi danas sam zavrsio sa obnovom gazdinstva. Usput bio kod direktorice poreske uprave Backa Palanka. Kaze da jos nije sve najjasnije,ali da u sustini sto se tice PIO nije bitno da li si se prijavio pre 50,10,ili u aprilu,junu,julu 2008 god. moracemo izmiriti obaveze za 2008. Njima nije bitno da li si ti prijavljen par meseci vec da ti je dug u 2008 0 dinara. Za one koji su se prijavili od 2009 godine sledi sasvim druga prica (kao sto vec stoji u uredbi). Inace poreska uprava ce proveravati sve podatke na osnovu zahteva trezora,to jest onoga sto smo mi prijavili da smoizmirili obaveze ide kod njih na proveru. Jeste malo zamrseno,ali sta da mu radis. Obnova mi je prosla bez problema. Sve ugovore, i nove i stare sam overio u mesnoj kancelariji, i platio 260 po overi. Imao sam da overim ukupno 14 ugovora pa vi sad izracunaj te koliko me je to kostalo. I + 2000 sto sam platio u katasru za nove parcele.
 
Zrenjaninac je napisao(la):
@Šandor Jesi platio samo za 2008 ili su te dužili za unazad?
Sad sam se prijavio prvi put na PIO nisu me zadužili za pre ( npr. od datuma registracije gazdinstva ili od datuma kupovine zemlje) nego su me pitali od kojeg datume želim da mi krene osiguranje? odgovor : da ostvarim subvencije tojest od 01.01.2008
 
Oni rtaže da bude uplaćeno za 2008 godinu a za 2009 "još" ne traže a do 1.maja kada treba da predamo račune koja uredba će da izađe to još niko ne zna. Za zdravstveno to je 1.rata prvo tromesećje a u jednu godinu imaš 4 rate to ukupno izađe 22.248 din.
 
Kod mene u Novom Sadu je isto overa 640 dinara po ugovoru. Izvod iz katastra je 1170 za nove parcele. Inace ne znam zasto stalno spominjete 1. maj, kada u uredbi lepo stoji da je u pitanju 1. aprili kada vec mogu da se podnose prijave. Inace zdravstveno ne moze da se razdvoji sa PIO fonda.

I da jos jedna informacija, od meni jakoooo bliske osobe koja radi u PIO fondu. PIO fond za poljoprivredu je obavezan, tako da kada se jednom prijavis, vise ne mozes da se odjavis do odlaska u penziju, tj. obavezan je. Ako ga ne placas, oni te zaduzuju, i nikada penziju (neku drugu, ako si imao neki drugi staz), neces dobiti dok ne isplatis dug ovde, ili ti taj dug prebiju pa ti skidaju u ratama na penziji.

Tako da slobodno se vi svi prijavite na PIO, i dogodine ovo vise nece biti uslov, posto vise necete moci da se odjavite sa fonda.....

Uzas sta nam uradi ministar...
 
@ goxgi nisi u pravu, jeste da nemožeš da se odjaviš sa PIO bez razloga ali ako imaš neki razlog npr. odlazak u inostranstvo ili prijava na neko novo radno mesto itd. onda možeš.
 
To jeste, ali ako se desi da na tom radnom mestu dobijes otkaz, dok se ne prijavis na novo, oni te ponovo duze na poljoprivredni PIO, meni je to jako lose, zato sto imam tek 30 godina, a nateran sam da placam ovo, da bi sutra imao penziju od 100 evra, a od moje zemlje ako je dam u zakup, po sadasnjim cenama imao bi 4000 evra. UZAS!!!
 
Da se i ja uključim u raspravu...

@didi
Kada se jednom prijaviš na poljoprivredni PIO, to je do penzije. Jedino se možeš odjaviti ako se negde zaposliš, ili osnuješ radnju ili preduzeće. Međutim, i za to vreme poljoprivredni PIO ti je "u stanju mirovanja", jer ako dobiješ otkaz, ili zatvoriš firmu, automatski te vraćaju na poljoprivredni PIO.

To mi je rekao čovek koji radi ovde kod mene u PIO na upisu staža.
 
Уз захтев из става 1. овог члана подноси се:
1) фискални исечак, оверен од стране добављача на полеђини, односно
рачун са отпремницом односно оригинал рачун за лица из члана 4. ове уредбе, издат у
периоду од 1. јануара 2009. до 30. септембра 2009. године, као доказ за купљени
репроматеријал по хектару пријављене површине, у износу од:
- 7.500 динара за минерално ђубриво;
- 3.000 динара за дизел гориво;
- 4.000 динара за декларисано семе;

ZNAČI da se mora predati fiskalac za đubre od 7500din/ha a isplaćuju 5.000din/ha
 
branko je napisao(la):
Da se i ja uključim u raspravu...

@didi
Kada se jednom prijaviš na poljoprivredni PIO, to je do penzije. Jedino se možeš odjaviti ako se negde zaposliš, ili osnuješ radnju ili preduzeće. Međutim, i za to vreme poljoprivredni PIO ti je "u stanju mirovanja", jer ako dobiješ otkaz, ili zatvoriš firmu, automatski te vraćaju na poljoprivredni PIO.

To mi je rekao čovek koji radi ovde kod mene u PIO na upisu staža.
ne zvuči logično. eto u međuvremenu sam prodao zemlju.kako će da me vrate na poljo PIO? po kom osnovu?
 
Čekaj tarana. Od mene nisu tražili u PIO da li imam zemlju na moje ime, da li imam zemlju u zakup, da li imam registrovano gazdinstvo znaći taj osnov ne postoji :sta:
 
A evo meni su danas tražili sve kao dosad stim što sada mogu da uplatim samo za 2008god. a ostatak od duga da mi ostane.
 
@tarana

Ja nemam na svom imenu ni grudvu zemlje pa se mogu prijaviti na poljoprivredni PIO, tako a državi to izgleda i nije važno, već samo de strpa u neku kategoriju koja će da puni PIO fond.
 
didi je napisao(la):
Ne možeš da se prijaviš na poljoprivredni PIO ukoliko nemaš zemlje na sebi ili zakup ili si član poljo gazdinstva.

Pa naravno da imam zemlju u zakup, ali pošto roditelji nisu na istoj adresi, ne mogu biti članovi gazdinstva, pa moram i sa njima praviti ugovor o zakupu. ::lose::
 
@ didi ovi u Pančevu su mi rekli da može SAMO fiskalni isečak a faktura,otpremnica i te druge papire ne primaju. Još će da vidimo šta će da bude do 1.maja
 
Prošle godine je moglo a ove ne. Kažem vam tako su rekli u Pančevu ako oni lažu i ja lažem :udri:
 
Nazad
Vrh