Recepture za spremanje koncentrata

evo ispravicu natenane .. seo na brzaka ,, a sto ne razumes me ili ti smeta aaaa sto ti neka snasa nije dala :haha: pa si nervozan ,razums ti mene i da je sve posastevljano , nego :ppozdrav:
 
Pisao sam vise puta .. kod odbica strgo voditi racuna prvih 5 dana .. a iko su bili na hrani . trenutan stres jer nisu kod krmace . nemaju mleka , davati im ne vise nego od 50 -100 gr .. kontrolisati kako jedu ali sve da polizu . .. i polako svakii dan po malo povecavati ali da sve pojedu od obroka do obroka ,, to je moj savet i nikad proliva nece da bude , nema slobodna volja (rizik je veliki) , a posle jao kuku meni sta da radim

Tako su se prasad lucila pre 10 godina sa galofakom i cim malo vise dodas hrane odmah proliv,prasad se luce na hranilicu da jedu po volji uz samo 2 dodatka,zakiseljivac i nesto na bazi cink oksida ali ovde 80% forumasa nije culo za cink oksid mada ga i nema svuda,lucim prasad 7,8 godina da jedu po volji i nikada nisam imao edema ni proliva,sad ko kako hoce da daje po volji i da se ne zajebava ili da ulazi na svakih 2,3 sata i daje na kasicicu.
 
I uvek ce se naci veci, alaviji koji ce se prejesti i eto problema.Ja nikada nisam uobrocio i nema proliva,koristim zakiseljivac i preventivno vz mizol 20% Utovim oko 100kom godisnje
 
@kuka9
a to su i saveti PATENT CO . a ne gluposti koje ti pricas da se radilo pre 10 god i tvojim savetima nikom neces pomoci...
Ne ulazi se na farmu na tri sata , udjes tri x dnevno.. ja vam savetujem kako treba da nemate problema , ako vam je to hobi i ne ineresijete bas nesto preterano , daj im hrane za nedelju dana i zakiseli zakiseljivacem (mravlja kiselina ),pa sta ti pretekne
 
Samo ti slusaj tog iz patenta, pametan je taj neki kad jos ne zna da se prasad svuda po svetu hrane po volji,ja dajem savete iz iskustva a ne slusam tamo nekog experta koji je prvo trgovac i hoce da uvali svoju robu i pricam ono sto je ljudima lakse da rade a da nemaju problema...mada neka radi kako ko goce ,ja kazem sta je lakse,bolje i daje rezultate....
 
Ljudi zahvaljujem na savetima nastavljam sa obrocenjem do daljnjeg barem dok mi ne ispari slika edema i ostalog :cool: sto je sigurno sigurno sto se tice vremena uglavnom imam i nije mi mrsko otici i titrati ...

Pitanje za kuku gde naci cink oksid i koja je doza u hrani ( za ubuduce kada smognem snage :) )inace trenutno stavljam im zakiseljivac patentov acid 6 + neki herba dodatak .
 
Poslednja izmena:
Po prvi put cu ici u tov sa Patentovim Super Food-om ,bas iz razloga sto se moze ici po slobodnoj volji sa zitaricama (posto nije u predlogu recepture navedeno koliko cega-psenica, kukuruz, jecam). E ipak da iznesete misljenje o mojoj kombinaciji:
kukuruz=30 kg.
psenica=30 kg.
jecam 20 kg.
super pan food=20 kg.
Poenta je da imam psenice na pretek, pa bih voleo ako moze i vise da je stavim na ustrb kukur. ili jecma.
 
Dobio sam ovde na forumu savet od kolega u vezi Patent CO koncentrata i bas sam hteo da probam i uverim se i sam u kvalitet. Ali sto kazu sto juznije to tuznije. U Leskovcu nisam nasao nijednu prodavnicu koja drzi Patent CO proizvode. Ako neko ima informaciju da u Leskovcu ili okolini ima patent koncetrata bio bih zahvalan ako bi me obavestio.
Ako ne nadjem Patent, koji drugi koncetrat da uzmem?
 
Poslednja izmena:
Samo ti slusaj tog iz patenta, pametan je taj neki kad jos ne zna da se prasad svuda po svetu hrane po volji,ja dajem savete iz iskustva a ne slusam tamo nekog experta koji je prvo trgovac i hoce da uvali svoju robu i pricam ono sto je ljudima lakse da rade a da nemaju problema...mada neka radi kako ko goce ,ja kazem sta je lakse,bolje i daje rezultate....
Evo savet od trgovca.
Prasad dok sisaju,u vreme odbitka od sise i dalje dok traje faza rasta se hrane obrocno.NE PO VOLJI.Glavni uzrok uginuca u periodu odbitka je prevelika kolicina hrane.Kao sto je rekao Gruja,daje se bukvalno na grame.
Nije ni hrana,a nisu ni zivotnje vise iste,kao pre 10-15 godina.
Neki proizvodjaci na svojim deklaracijama izricito navode da prevelika kolicina hrane,tj ishrana "po volji" moze dovesti do uginuca u periodu odbitka prasadi od sise.
 
Evo savet od trgovca.
Prasad dok sisaju,u vreme odbitka od sise i dalje dok traje faza rasta se hrane obrocno.NE PO VOLJI.Glavni uzrok uginuca u periodu odbitka je prevelika kolicina hrane.Kao sto je rekao Gruja,daje se bukvalno na grame.
Nije ni hrana,a nisu ni zivotnje vise iste,kao pre 10-15 godina.
Neki proizvodjaci na svojim deklaracijama izricito navode da prevelika kolicina hrane,tj ishrana "po volji" moze dovesti do uginuca u periodu odbitka prasadi od sise.

Jaki su mi ti tvoji trgovci,pojma nemaju i pricaju gluposti,svinju videli samo na slici.

- - - - - - - - - -

Po prvi put cu ici u tov sa Patentovim Super Food-om ,bas iz razloga sto se moze ici po slobodnoj volji sa zitaricama (posto nije u predlogu recepture navedeno koliko cega-psenica, kukuruz, jecam). E ipak da iznesete misljenje o mojoj kombinaciji:
kukuruz=30 kg.
psenica=30 kg.
jecam 20 kg.
super pan food=20 kg.
Poenta je da imam psenice na pretek, pa bih voleo ako moze i vise da je stavim na ustrb kukur. ili jecma.

Kombinacija ti je dobra a mozes zita i vise da ides samo ako taj koncetrat ima odgovarajuce enzime,ja zita idem 50% a kukuruz i ne stavljam.

- - - - - - - - - -

Ljudi zahvaljujem na savetima nastavljam sa obrocenjem do daljnjeg barem dok mi ne ispari slika edema i ostalog :cool: sto je sigurno sigurno sto se tice vremena uglavnom imam i nije mi mrsko otici i titrati ...

Pitanje za kuku gde naci cink oksid i koja je doza u hrani ( za ubuduce kada smognem snage :) )inace trenutno stavljam im zakiseljivac patentov acid 6 + neki herba dodatak .

Cink oksida ima u Bankomu,mada trba da pitas u vet apotekama ima li nesto slicni,nesto kao diastop ili od hrane produkt nesto na bazi cinka ,supplement zn%.sam cink oksid ide 0,3%
 
Zakiselis dobro hranu zbog edema,i ubacis Zink oksid prvih nekoliko dana dok se ne naviknu i dok sami sebi ne odrede koliko je dosta ,zbog proliva,ja posle ne dajem ni to_Onaj dan kad se odvajaju od krmace idu na hranilice i jedu koliko hoce.Za poslednjih desetak godina od edema mi uginulo prosle godine dvoje,zato sto sam kupio zakiseljivac,ali zaboravio da ga pomesam.Inace kad se primete simptomi edema,moze da pomogne sok od limuna da se da ,ili limuntus rastvoren u malo vode,ili sirce.Bilo sta kiselo i sto pre.
 
Moram da se ukljucim u temu. Imao sam problem pre par godina sa prolivom prasica 5-6 dana nakon odbijanja. Skoro svako leglo je dobijalo inekcije. Od kad sam poceo sa patentom i premiksom indy tov 4% toga nema ali da napomenem u hranu stavljam preventivno Tiamulin 300g/100kg.Napunim pune hranilice i jedu po volji. Trenutno odbijeno preko 100 komada i nema problema. tesko je da za njih 50 (toliko je u boksu) dam hrane da svako pojede koliko zeli. Kada se hrani uobroceno velika prasad uvek pojedu vise jer budu gladni a mala ne mogu da se izbore za mesto na hranilici.
 
Задњих 5 год. прасицима недајем ништа док сисају.Заључују се са 28 дана и тај дан су без хране а већ сутрадан храна иде по вољи . Један џачић Бони М па Прекерн и онда Пиги. Прекерн иде са 25% кукуруза 25% јечма и 25% пшенице а слична рецептура је и са Пигијем.Од закисељивача иде 0,5 % Саноцида и од лекова Колистин и Неосулфокс.Несумњам ја да немогу прасици да се хране оброчно јер сам и ја тако радио пре али је ово далеко лакше и даје бољи резултат.
 
Moram da se ukljucim u temu. Imao sam problem pre par godina sa prolivom prasica 5-6 dana nakon odbijanja. Skoro svako leglo je dobijalo inekcije. Od kad sam poceo sa patentom i premiksom indy tov 4% toga nema ali da napomenem u hranu stavljam preventivno Tiamulin 300g/100kg.Napunim pune hranilice i jedu po volji. Trenutno odbijeno preko 100 komada i nema problema. tesko je da za njih 50 (toliko je u boksu) dam hrane da svako pojede koliko zeli. Kada se hrani uobroceno velika prasad uvek pojedu vise jer budu gladni a mala ne mogu da se izbore za mesto na hranilici.
Е то је суштина одгоја прасади ЛЕК у храни а не произвођач хране.Сви су они слични по квалитету једино су боје кеса друкчије.А да лек мора да се стави у храну то као да је државна тајна и то многи незнају и не користе.Ја се одгојем прасади озбиљно бавим 10 год. и кад год неког сретнем из ове бранше ја одмах питам шта и како око исхране прасица и тек после 5 год и безброј проблема у разговору са правим човеком сазнам за златно правило да лек мора у храну од првог дана и нема да мислиш дали ће пролив бити 6 или 10 дан и дали ће бити едема.
 
Ljudi tesko prihvataju inovacije i drze se necega ko pijan plota,zasto se muciti kad ne mora,ako nema cinka moze i sto kolega Goran ubacuje kolistin ili kolivet. Ipak na ovom forumu ima i razumnih ljudi a ne kao neki.....:ppozdrav:.......

- - - - - - - - - -

Е то је суштина одгоја прасади ЛЕК у храни а не произвођач хране.Сви су они слични по квалитету једино су боје кеса друкчије.А да лек мора да се стави у храну то као да је државна тајна и то многи незнају и не користе.Ја се одгојем прасади озбиљно бавим 10 год. и кад год неког сретнем из ове бранше ја одмах питам шта и како око исхране прасица и тек после 5 год и безброј проблема у разговору са правим човеком сазнам за златно правило да лек мора у храну од првог дана и нема да мислиш дали ће пролив бити 6 или 10 дан и дали ће бити едема.

Naravno da mora lek,ja ubacujem tiamulin ili doksilan na lucenju,preventivno.
 
I ja dajem po volji!
Ovo saveti od prodavaca na porcije je bezveze! Oni samo da se izvuce sebe od odgovornoscu! Jer ako ugine prase ima da ti na broja: mnogo si dao ili malo, ili nisim u dobrom periodu itd!
 
Ko ima uslova bolja je ishrana je po volji.Pod tim podrazumevam hranilice a ne drvena korita u kojima se hrana ukiseli.Ja nemam hranilice vec korita i hranim prasad u pocetku 3 a posle 2 puta dnevno_Od premiksa Patent i tvrdim da su trenutno najbolji.Krecem predstarterom od 15-og dana kolicinom 3kg po prasetu,nakon toga 10 kg startera po prasetu i zavrsavam sa 30kg grovera po prasetu.Sa ovom kolicinom hrane i sa svojim nacinom hranjenja prasad sa 75 dana starosti imaju u proseku 32 kg.Ja sam zadovoljan...

- - - - - - - - - -

Naravno da mora lek,ja ubacujem tiamulin ili doksilan na lucenju,preventivno.
Nemora,ja nekoristim nista od kad koristim patent i nemam problema sa prolivom ni endemcem.
PS: ne prodajem Patent premikse:osmeh:
 
Zbog nemogucnosti nabavke Patent co proizvoda, moracu da nastavim sa Sano proizvodima. Prethodnih godina sam kupovao prasice tezine 24-25kg i odmah kretao sa Protamino Piggi. E sad imam suprasnu krmacu i trebacu prasice od pocetka da hranim. Koja je bolja kombinacija Bonni-M pa nastavak sa Prekernom ili Babsy pa nastavak sa Porky?
 
Ako ti nije preskupo trebao bi bonni-m da pocnes jer sluzi da ih uvedes u hranu, a posle sta ti odgovara mislim da ni gotovi koncentrati nisu sad skupi.
 
Nazad
Vrh