Recepture za spremanje koncentrata

sto se te masti tice njegove svinje su potpuno bez sala zato sto ih malo poteruje da trce i to vise puta dnevno,pa kada se jos posle toga najedu ovog mixsa sve pucaju od misica,pa sutra dan opet sve ponovo.to je ono pravo.
A moje svinje svako veče idu u teretanu ,dižu tegove! :off_topic:
 
Rale 83 je napisao(la):
Pravilna ishrana tovljenika + teretana i djoging TIBOR :bravo:
Kako tehnologija napreduje :haha: :haha: :haha:
A koce daje uvati i natovari te bildere :haha: :haha: :haha: rasturice i kamion
da,da dobra ti je ta,ali ovo je ziva istina ::novac::
 
Uglavnom imam prasilje pa izbegavam sve stoje zivotinskog porekla. Oni koji tove aktivno bitnoimje
i konverzija hrane i bolesti i kanibalizam (nasta cesto utice hrana zivotinskog porekla) trajanje tova
i naravno hvalitet jer smo hvalitet moze prodati 50-250 komada, i gdece oni da puste 100 tovljenika da djogiraju
 
Rale 83 je napisao(la):
Uglavnom imam prasilje pa izbegavam sve stoje zivotinskog porekla. Oni koji tove aktivno bitnoimje
i konverzija hrane i bolesti i kanibalizam (nasta cesto utice hrana zivotinskog porekla) trajanje tova
i naravno hvalitet jer smo hvalitet moze prodati 50-250 komada, i gdece oni da puste 100 tovljenika da djogiraju
prijatelju
to je sve ispeceno i skuvano prethodno a svinje ko svinje jedu sve. :cao:
Post je spojen: [time]1263337270[/time]
_________________________________________________
Bane Bg je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
Uglavnom imam prasilje pa izbegavam sve stoje zivotinskog porekla. Oni koji tove aktivno bitnoimje
i konverzija hrane i bolesti i kanibalizam (nasta cesto utice hrana zivotinskog porekla) trajanje tova
i naravno hvalitet jer smo hvalitet moze prodati 50-250 komada, i gdece oni da puste 100 tovljenika da djogiraju

znaci,prasilje ne smeju da jedu sve i svasta a ostale svinje mogu?molim vas,objasnite mi?
 
u principu sve te svinje koje bi jele te tvoje pomije sto nudis,kada se u tove,trebalo bi ekspresno prodati u bg,jer gospoda iz bg-a sve to pojedu.
nikako ne koristiti za sopstvene potrebe.
 
Rale 83 je napisao(la):
Sta mislite (za domacu radinost ne komercionalnu)
suncokret,ovas,stocnigrasak,uljana. repica,jecam,tritikal,stocno brasno,kukuruz,lucerkino brasno i
so u kojoj razmeri da pomesam da dobijem maksimum sa 0 kes ulaganja
ako imate neki savet
 
Sta mislite o suncokretovoj sacmi. Ja sam danas klao dva tovljenika koja sam hranio sa 15% suncokretove sacme, 15% sojine, 20%psenice, 47%kukuruza i 3%premixa i nisam bas zadovoljan. Prosle godine sam hranio 20%sojine sacme 30% psenice 47% kukuruza i 3% premiksa i bio sam odusevljen. 115 kg zive vage 5,5 kg slanine.
 
Juzna pruga je napisao(la):
Sta mislite o suncokretovoj sacmi. Ja sam danas klao dva tovljenika koja sam hranio sa 15% suncokretove sacme, 15% sojine, 20%psenice, 47%kukuruza i 3%premixa i nisam bas zadovoljan. Prosle godine sam hranio 20%sojine sacme 30% psenice 47% kukuruza i 3% premiksa i bio sam odusevljen. 115 kg zive vage 5,5 kg slanine.
Osnovna stvar je genetika. Soina sacma je zakon za tov
 
Rale 83 je napisao(la):
Sve u sirovom stanju
Onda to izostavi.Ostaje ti sedam komponenti da napraviš smešu od 16-17%proteina,stim što stočni grašak ima oko 27% proteina(ako se ne varam)pa treba puno staviti.Sad cu da izračunam pa ću javiti.
 
:bravo: :bravo: Pogledaj na pocetku ove stranice se nalazi nekoliko receptura, mozda bi se negde uklopio. Zasto neprobas da sirovinu konpenzujes za sacmu, mislim da bi ti bilo bolje.
 
spim je napisao(la):
:bravo: :bravo: Pogledaj na pocetku ove stranice se nalazi nekoliko receptura, mozda bi se negde uklopio. Zasto neprobas da sirovinu konpenzujes za sacmu, mislim da bi ti bilo bolje.
Zato sto najblizu uljaricu imam na 30 km koja ne razmenjuje, zadrugama se ne isplati a ja stalno kuburim sa prevozom sirovina zbog velikih kolicina neravnog terena i uz sve to moram pratiti i kombajn i obezbediti mu posao naftu i vozitiga (imam i vozaca al nemoze sam). Proizvodim samo prasice i priplodni materijal tako da...... al nesto mora i za sebe da se utovi
 
Rale@
30kg stočni grašak
20kg ječam
15kg tritikale
5kg ovas
3kg lucerkino
3kg premix
26kgkukuruza
Otprilike ovako bi napravio sebi smešu od 16%proteina za tov.Za prasiće bi pravio malo jače sa više energije
 
Nazad
Vrh