Receptura za spremanje kocentrata za tov junadi

Imam kukuruz i psenicu svoju. Kupio bih sojinu sacmu i suncokretovu sacmu, kako bi mi predlozili da napravim koncentrat, sta koliko da ubacim?
Sta jos da ubacim/izbacim u koncentratu? Pozz i hvala
 
Do 250 kg
4 posto premiks za telad
12 kg sojina sacma
12 kg Suncukretova sacma
Kukuruz psenica moze pola pola do 100 kg dopunis
Od 250 do 400 kg
2,5 posto premiks za junad
4 kg sojine sacme
16 kg Suncukretove sacme
Kukuruz psenica do 100 kg dopunis
Od 400 do kraja tova
2,5 posto premiks za junad
20 kg Suncukretove sacme
Kukuruza pesnice do 100 kg
Premiks je u mom slučaju kompletan ne treba so kreda itd, umesto pesnice moze 20 posto mekinja ali ih ja ne koristim skup otpad , umesto sojine sacme i Suncukretove moze pogaca i jedna i druga ako je jeftinija al da je kvalitet
Hranim po slobodnoj volji naspem tonu pred njih pa jedu koliko hoce svedcki sto
 
То Марко само прича тако пред биковима, шта они знају шта је тона, ћуте и једу.
 
Mesaona je jednu tonu toliko zamesam i odguram kolicima 25 kom 4 do 5 dana kad su pred kraj tova u sustini sami radimo ja i brat dve linije od tonu 100 vagona prosle godine prosli kroz nji 2 nema tu puno razmisljanja
 
Da naspem to je hodnik 4 metra podignut u visini valova jedu iz njega roknem tonu pred njih i ujutru i uvece samo uzbacim lopatom i bacim odgore sena i to je to
 
Moj otac je pre 30 godina drzao bikove vezane ili nesto slobodnih ali hranio obrocno ujutru uvece obrok da polizu valov pa onda malo lucerke pa pojenje pa onda kurzovina i ok su bili bikovi ali to je bilo 5 kom do 10. Odem u Gunaros po prasad kod Misike madjara kad tamo 20 bikova slobodni ko topovi a kamara obroka pred njima i to u valovu klasicnom sirine 4 metra moze 8 bikova da stane da jede a oni svi leze zabole ih ustaju kad koji hoce i jede reko odlicno od tad i ja isto sto bi reko moj pokojni komsija to je becarski tov radis kad hoces
 
Jel ste pravili koncentrat za junad 200+ kila kukuruz,psenica i premiks? Bez suncokretove sacme?
 
Probao samo soju, pa ruski kvasac pa italijanski kvasac, pa benural zenural, pa sam kukuruz i premiks, da sam pi.ku toliko probao potrosio bi onu stvar. Najbolje se pokazala dobra Suncukretova sacma, najmanje problema najbolji rezultat. Svinje sojina sacma a goveda suncuktova sacma.
 
Mozes pola kukuruz pola psenica premiks i to je to pogotovo ako su preko 300 kg, mozes sam kukuruz, sama psenica ali ih moras naviknuti. Goveda imaju ogroman stomak i apetit i za razliku od svinja mogu da strpaju puno ne kvalitetne hrane a da opet dobro napreduju znaci umesto 5 kg nekog koncerta pojesce 10 kg cistog kukuruza i napraviti isto bice lepi debeli i napredni.
 
Ne kupue mi se sacma sada po 60 dinara kada za te pare imam 2 kile zita.
To ti je kao da hoces da se najedes od leba....
Imas ekonomik gotove smese svakog proizvodjaca.
Npr Gebi "Farma" 40 kg junad,ima po 42 din kg.
To "farma" u nazivu je Ekonomik varijanta.
Spakovana u gebi crveno- plave vrece.Da zavara narod.
To gledas ,kao 3 klasu gotovih smesa.
Sta je unutra,za 42 dinara,na paletu,nije ni bitno...
Pa i da mesas sa kukuruzom isplati se.
 
Nazad
Vrh