Recepti kulena, kobasice, švargle...

Usoljene plecke ,vrat ,
2603fa1.jpg
slanina,butevi u komadima zbog velicine, rebra i napravljeno oko 50kg kobaja valda cemo prezimeti.
 
Rale te mašine mogu da se kupe relativno povoljno.Remont istih je ohoho papren.Meni se ne sviđa njihov rad jer svaka ima tri rešetke i dva noža koji od mase naprave paštetu što nije baš poželjno.
 
@MATIC
Sliku sam postavio kao vizuelnu predstavu kako bi mogla da izgleda masina clana Mladen87 .
@ Nikola_vuk
U mom kraju svi deru svinje , izvuku prsute i tako odime
 
Ako ima prisutnih i treznih znalaca , Okacio sam juce kobasice , i danas podlozio vislje kobasice su izbacile masne kapljice okolo njih a nize nisu visinska razlika je 50cm (vrh-dno) ustvari gornji deo 20cm je izbacio kapljice .
Kakve zakljucke mozete izvuci iz ovoga?
 
Da nije možda mnogo topao dim? Vremenom se to pojavi i kod mene ali posle 3 ili 4 dimljenja.Ja kad dimim kobasice ubacujem deblje oblice šljive koje polako tinjaju i samo dime nema vatre i tako dobijem hladan dim, kod mene u pušnici je rastojanje od "vatre" do kobasica oko 1.7 metara.

Dok sam kucao kolega Matić me je preduhitrio i odgovorio :ppozdrav:
 
Kod mene je 1,5m u visinu pa 2m horizontalno .
Donji kraj kobasica je mnogo ladan a gornji se oznojio , stavio sam Sljivu i jedan panj Kajsije i razmisljam da stavim i bukovu piljevinu pa da vidim ujutru sta mi je ciniti
 
Moraju one malo da se ocede same po sebi.Recimo koljem danas,pravim kobasice i odmah ih kačim u pušnicu da prenoće u njoj.Sutradan im sledi prvo loženje a dole na betonu se vidi da su se već malo ocedile same po sebi.Tako je i kod mene idu prvo panjevi pa kada se razgore i napravi dovoljno žara zaspu se bukovom piljevinom i to se tako polako dimi.
 
Nazad
Vrh